Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej Nr 92 w Gdańsku, ul. Startowa 9

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

 

Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska, działająca jako Zamawiający w imieniu Gminy Miasta Gdańska przystąpiła do realizacji zadania, polegającego na termomodernizacji w obiektach oświatowych w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych - budynku Szkoły Podstawowej Nr 92 w Gdańsku, ul. Startowa 9 - Kompleksowa modernizacja energetyczna budynków oświatowych oraz sportowych należących do Gminy Miasta Gdańska w ramach Regionalnego programu Operacyjnego woj. pomorskiego na lata 2014-2020.

logotyp unijny

Zakres inwestycji przewiduje, że budynek, w którym mieści się Szkoła Podstawowa nr 92 i Przedszkole nr 13 zostanie ocieplony. Wykonawca wymieni okna i drzwi zewnętrzne. Prowadzone będą także prace tynkarskie. Ponadto wymianie ulegnie instalacja ciepłownicza i wodna. Oświetlenie zewnętrzne będzie wymienione na LED-owe. Dodatkowo w placówce zostanie przebudowany węzeł żywienia. Na terenie szkoły zamontowany zostanie także system monitoringu wizyjnego.

Wykonawca termomodernizacji: Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe FRONTEX
Koszt termomodernizacji: ok. 9,8 mln złotych
Wykonawca modernizacji węzła żywienia: 4ml Budowa sp. z o.o.
Koszt modernizacji węzła żywienia: ok. 3,6 mln złotych

Termin realizacji termomodernizacji: kwiecień 2020 r.

Termin realizacji przebudowy węzła żywienia: sierpień 2020 r.

Startowa 04 19 1

Aktualizacja, 03.09.2019 r.

Na budynkach szkoły zamontowane zostało rusztowanie i wykonawca przystąpił do realizacji zadania. Rozpoczęto izolację fundamentów, równolegle prowadzone są prace mające na celu ocieplenie ścian.

SP92Startowa 09 19 19

Aktualizacja, 23.07.2019 r.

18 lipca podpisano umowę na na termomodernizację budynku SP 92 i Przedszkola nr 13 przy ul. Startowej 9. Łączny koszt termomodernizacji i przebudowy węzła żywienia to ponad 13,4 mln złotych. Przetarg na prace w obiekcie został podzielony na dwie części. Pierwsza z nich dotyczy robót przy termomodernizacji. Tę część zamówienia zrealizuje Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe FRONTEX, które wykona prace za ok. 9,8 mln złotych. Druga część przetargu dotyczy przebudowy węzła żywienia i ją zrealizuje firma 4ml budowa. Koszt tej części prac to 3,6 mln złotych. Prace mają zakończyć się w kwietniu 2020 roku.

Aktualizacja 16.05.2019 r.

Przetarg na termomodernizację budynku szkoły ogłoszony został 5 marca. Wykonawców ubiegających się o realizację poznamy 16 maja br. Wybrana w postępowaniu firma na realizację robót będzie miała czas do 30 kwietnia 2020 r.