Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Nowe windy na linii tramwajowej w kierunku Chełmu coraz bliżej

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

Nowe windy na linii tramwajowej w kierunku Chełmu coraz bliżej

Od Wrzesień 09, 2019 11:21 aż Wrzesień 09, 2019 23:21
Wysłany przez Zespół Komunikacji Społecznej

W poniedziałek (9 września) poznaliśmy oferty w przetargu na projekt i budowę wind na przystankach wzdłuż Al. Armii Krajowej. Nowe dźwigi elektryczne pojawią się na przystanku „Pohulanka” i „Odrzańska”.

Przetarg został ogłoszony, aby przywrócić do eksploatacji windy na przystankach Pohulanka i Odrzańska. Zostały one wyłączone ze względu na zły stan techniczny konstrukcji szybów windowych. Przeprowadzone ekspertyzy i badania Urzędu Dozoru Technicznego na zlecenie Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni wykazały konieczność wykonania prac remontowych - modernizacji szybów windowych w celu ich dalszego użytkowania.

Zadanie zostało podzielone na dwa etapy. W pierwszym zostanie opracowany projekt, a w drugim nastąpi rozbiórka dwóch wind na przystanku Pohulanka i trzech na przystanku Odrzańska. W ich miejscu wybudowane zostaną nowe. Prace projektowe mają potrwać trzy miesiące od daty podpisania umowy, a roboty budowlano-montażowe trzynaście miesięcy.

Miasto zamierza przeznaczyć na realizację zadania 2 103 776,00 zł brutto. W przetargu złożono 4 oferty.

  1. Liftprojekt Inżynieria Dźwigowa Paweł Rafalik - 3 665 400,00 zł
  2. Lift Engineering Wojciech Bigas - 2 704 770,00 zł
  3. TechWind Jan Rutkowski - 1 642 050,00 zł
  4. Rembud Krzysztof Paziewski - 1 948 000,00 zł


Oferty są teraz analizowane pod względem formalno-prawnym. Umowa zostanie podpisana po pozytywnym rozstrzygnięciu przetargu.