Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Zmiany na ulicach Jabłoniowej, Kartuskiej i Warszawskiej

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

Zmiany na ulicach Jabłoniowej, Kartuskiej i Warszawskiej

Od Wrzesień 13, 2019 10:17 aż Październik 13, 2019 12:17
Wysłany przez Zespół Komunikacji Społecznej

Zmiany na ulicach Jabłoniowej, Kartuskiej i Warszawskiej

W czwartek, 19 września ok. godziny 10.00 wprowadzone zostaną dwie duże zmiany w organizacji ruchu w rejonie ulic  Warszawskiej, Jabłoniowej i Kartuskiej.   


Skrzyżowanie ul. Jabłoniowej i Warszawskiej  

Zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu ul. Jabłoniowej i Warszawskiej polegać będzie na udostępnieniu wjazdów i zjazdów na trasę WZ od strony ul. Warszawskiej.

Jadąc trasą WZ od strony centrum Gdańska możliwy będzie jedynie zjazdz w kierunku ul. Kartuskiej. Nie będzie możliwości zjazdu z trasy WZ w kierunku ul. Warszawskiej.

Dojazd w kierunku Szadółek możliwy będzie obecnymi objazdami lub alternatywnie poprzez zjazd z trasy WZ w kierunku ul. Kartuskiej i zawrócenie na tymczasowym rondzie Kartuska /Limbowa i dalej ul. Jabłoniową w stronę ul. Warszawskiej.

Taka organizacja potrwa ok. 1 miesiąca. 

 

Skrzyżowanie ul. Kartuskiej z ul. Jabłoniową

Zmiana organizacji ruchu w rejonie skrzyżowania ul. Kartuskiej i ul. Jabłoniowej  polegać będzie na zawężeniu odcinka ul. Kartuskiej na długości ok 100 mb (na wysokości ul. Czereśniowej)  
i wprowadzeniu ruchu wahadłowego sterowanego sygnalizacją świetlną.

Ruch pieszych odbywać się będzie po wyznaczonych ciągach.

Taka organizacja potrwa ok. 1 miesiąca. 

Za utrudnienia przepraszamy i prosimy o zachowanie ostrożności w rejonie prowadzonych robót. O kolejnych zmianach będziemy informować z wyprzedzeniem.

Jabloniowa 13 09 19

 

Wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu związane jest z kolejnym etapem budowy linii tramwajowej Nowej Bulońskiej Północnej. Inwestycja jest częścią opracowanego przez władze miasta Strategicznego Programu Rozwojowego dzielnicy Południe na lata 2014-2020.