Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Zawężenie chodnika na Wałach Jagiellońskich

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

Zawężenie chodnika na Wałach Jagiellońskich

Od Luty 24, 2021 13:34 aż Marzec 02, 2021 15:34
Wysłany przez Zespół Komunikacji Społecznej
Hits: 108

W poniedziałek, 1 marca od godziny 7 planowane jest zawężenie chodnika na Wałach Jagiellońskich,  na odcinku od Targu Drzewnego do wysokości przystanków autobusowych (patrząc w kierunku Wrzeszcza). Dojście do posesji zostanie zapewnione. W przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych, wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu może ulec przesunięciu.

Utrudnienia w ruchu pieszych wynikają z rozpoczynających się prac związanych z budową drogi rowerowej wzdłuż ul. Hucisko i Wały Jagiellońskie. Wykonawcą prac jest firma Eurovia S.A. Koszt inwestycji wyniesie ok. 1,5 mln  złotych. Roboty drogowe potrwają  do końca czerwca 2021 r.

Zadanie zostanie zrealizowane w ramach projektu „Węzły integracyjne: Gdańsk Główny, Gdańsk Wrzeszcz oraz trasy dojazdowe do węzłów Pomorskiej Kolei Metropolitarnej i Szybkiej Kolei Miejskiej na terenie Gminy Miasta Gdańska”.

Trasa rowerowa Waly Jagiellonskie mapa