Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Zagospodarowanie dolinki przy akademikach GUM-ed

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

 

Przygotowujemy się do realizacji zadania związanego z zagospodarowaniem dolinki przy akademikach Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Dolinka znajdująca się między akademikami GUMed, a zabudową górnego tarasu dzielnicy Aniołki - w ostatnich latach zyskała na funkcjonalności - założono oświetlenie i planowane jest utwardzenie, przebiegającej jej brzegiem.

Celem projektu jest zmiana tego miejsca w przestrzeń integrującą mieszkańców różnych części dzielnicy oraz społeczność studencką. Na projekt składają się montaż murowanego stołu do grilla, oraz drewnianych stołów i ław, masywnego pojemnika (bliżej schodów) na śmieci oraz urządzenia do ćwiczeń w formie zestawu drabinek - tzw. "street workout" (bliżej osiedla studenckiego). Przy schodach wykonany zostanie podjazd dla wózków. Nowa infrastruktura miałaby mieć minimalistyczną formę i kompozycyjnie współgrać z walorami przyrodniczymi dolinki.

Szczegółowy zakres zadania poznamy po opracowaniu dokumentacji projektowej. Dodatkowe zakresy realizacji wniosków będą konsultowane i uzgadniane z wnioskodawcami na poszczególnych etapach realizacji.

Wronia gorka