Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Zielony skwer wypoczynkowy zamiast starego chodnika przy ul. Krasickiego w ramach BO 2019

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

 

Przygotowujemy się do rewitalizacji terenu w okolicy przystanku autobusowego i pawilonu handlowo-usługowego przy ul. Krasickiego wypięknieje i stanie się bardziej przyjazny dla pieszych i osób niepełnosprawnych. W ramach BO 2019 powstanie tam zielony skwer wypoczynkowy. 

Nowy skwer zostanie wyposażony w nową posadzkę (ozdobna kostka taka jak na istniejącym skwerze zdrojowym), ciągi piesze, oświetlenie, ławki, nasadzenia zieleni, zachowanie i zadbanie o istniejącą zieleń wysoką (Limba i pozostałe drzewa). Wykonana zostanie też mała architektura a tereny zielone zostaną zagospodarowane na zasadach małej retencji. Projekt zakłada też likwidację miejsca składowania śmieci w bezpośrednim sąsiedztwie i uniemożliwienie ruchu samochodowego przez skwer. Pomysł na projekt zgodny jest z dokumentem Gdańskie Przestrzenie Lokalne opracowanym przez BRG. Dokładny zakres realizacji określony zostanie po sporządzeniu dokumentacji projektowej.

 

Krasickiego

SkwerKrasickiego 001

Aktualizacja, 22.06.2020 r.

Poznaliśmy oferty w przetargu na realizację zadania. Łącznie wpłynęło 6 ofert, z których najniższa opiewa na 263 tys. złotych. Na realizację zadania zabezpieczono 201 tys. złotych. Oferty są obecnie analizowane.

Aktualizacja, 30.04.2020 r.

Ogłoszono przetarg na realizację zadania. Prace mają potrwać 4 miesiące od daty podpisania umowy. Oferty poznamy w drugiej połowie maja.