Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Dokumentacja projektowa na przebudowę i modernizację budynku przy ul. Buczka 16 [Program Rewitalizacji]

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

 

EFRR

Zlecono opracowanie dokumentacji  projektoej na przebudowę i modernizację budynku przy ul. Buczka 16 w Gdańsku. W budynku powstanie Centrum Wsparcia Rodziny oraz Dom Sąsiedzki.W ramach projektu przewidziana jest przebudowa budynku wraz piwnicami, które po rewitalizacji zostaną kreatywnie wykorzystane. Prace mają objąć także uporządkowanie ogrodu. Obecnie część obiektu nie jest użytkowana ze względu na zły stan techniczny. Dokumentacja ujmie m.in. wymianę instalacji elektrycznej i centralnego ogrzewania. Budynek zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, co oznacza m.in. budowę windy.

Głównym celem utworzenia Domu Sąsiedzkiego jest zwiększenie aktywności i tożsamości mieszkańców wspólnoty lokalnej na Starych Chełmie. W planach jest utworzenie m.in. sali tanecznej na około 100 osób oraz studio muzyczne i fotograficzne.

Centrum Wsparcia Rodziny powstanie, by zapewnić wsparcie specjalistyczne m.in. terapeutów uzależnień , by pomóc zdiagnozować zaburzenia psychiczne i wesprzeć rodzin, które zmagają się z przemocą i nadużywaniem alkoholu. W planie przewidziano stworzenie m.in. sali komputerowej , klubu dziecięcego czy miejsca spotkań dla mam.

Szacowany termin zakończenia prac na dokumentacją projektową to połowa grudnia 2018 roku.

Zamówienie dofinansowane jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.Aktualizacja, 5.06.2018 r.

4 czerwca podpisano umowę na opracowanie dokumentacji projektowej na przebudowę i modernizację budynku przy ul. Buczka 16 w Gdańsku. W budynku powstanie Centrum Wsparcia Rodziny oraz Dom Sąsiedzki. Przetarg wygrała GPVT Pracownia Architektoniczna s.c. z Poznania. Projekt ma powstać do końca 2018 roku.