Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Przebudowa i modernizacja budynku przy ul. Floriańskiej [Program Rewitalizacji]

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

 

EFRR 

 

Przystąpiliśmy  do przebudowy i modernizacji budynku przy ul. Floriańskiej 3 w Gdańsku.


Obecnie obiekt przy ulicy Floriańskiej administrowany jest przez Gdański Zarząd Nieruchomości Komunalnych. Cześć budynku użyczona jest Centrum Integracji Społecznej oraz Towarzystwu Św. Brata Alberta, a pozostały jego fragment jest nieużytkowany. Projekt uwzględni m.in. przebudowę hali znajdującej się na terenie przy ul. Floriańskiej na wielofunkcyjną salę z możliwością podziału na mniejsze pomieszczenia, utworzenie aneksu kuchennego i poczekalni. Budynek zyska także podłączenie do wewnętrznej instalacji sanitarnej, wodociągowej i centralne ogrzewanie. Wykonawca wymieni instalację elektryczną i oświetlenie. Ponadto budynek zostanie docieplony. Przewidziano również wykonanie elewacji i nowego dachu.

Budynek zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Przewidziano także wyposażenie obiektu w sprzęt audiowizualny. Projektant zaplanuje  wykonanie tylnego wejścia do budynku wraz z uporządkowaniem terenu przyległego i budową chodnika.

Zamówienie dofinansowane jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Aktualizacja, 19.08

Umowę na realizację zadania wygrała firma P.B.E. ELBUD GDAŃSK S.A. Koszt inwestycji to niecałe 1,37 mln złotych. Prace potrwają  10 miesięcy.