Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Przebudowa i modernizacja dróg i infrastruktury podziemnej ulic: Góreckiego, Strajku Dokerów i Wilków Morskich [Program Rewitalizacji]

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

EFRR 

Podpisaliśmy umowę na opracowanie dokumentacji projektowej na przebudowę i modernizację dróg i infrastruktury podziemnej ulic: Góreckiego, Strajku Dokerów i Wilków Morskich w Nowym Porcie.


Projekt uwzględni przebudowę ulic Góreckiego o długości około 350 m (od skrzyżowania z ul. Wolności do skrzyżowania z ul. Oliwską), 200-metrowego odcinka ul. Strajku Dokerów (od skrzyżowania ul. Góreckiego do skrzyżowania z ul. Wilków Morskich) oraz fragmentu ulicy Wilków Morskich o długości 250 m (od skrzyżowania z ul. Oliwską do skrzyżowania z ul. Wolności). Dokumentacja, która ma być gotowa do połowy grudnia 2018 roku, przewiduje remont nawierzchni jezdni na wspomnianych ulicach, przebudowę chodników i urządzenie miejsc postojowych. W dokumentacji zostanie również ujęty montaż miejskiego monitoringu i remont oświetlenia. Wykonawców projektu poznamy 15 marca.

Rewitalizacja Nowego Portu obejmie obszar o łącznej powierzchni 165 ha. Wartość inwestycji, które realizować będzie Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska na terenie tej dzielnicy, szacowana jest na ponad 22, 7 mln złotych.

Zamówienie dofinansowane jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Umowa na opracowanie dokumentacji to grudzień 2019 r.