Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Nagroda Urzędu Zamówień Publicznych przyznana Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

12 września br. w Filharmonii Narodowej w Warszawie, odbyła się uroczysta Gala XXV-lecia Urzędu Zamówień Publicznych oraz rynku zamówień publicznych w Polsce. W trakcie uroczystości Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska otrzymała wyróżnienie przyznawane przez kapitułę złożoną z wybitnych ekspertów ds. zamówień publicznych - nagrodę LUX CLARA IN CONTRACTIS PUBLICIS.  

Wśród tegorocznych 11 wyróżnionych znajdują się instytucje, firmy, osoby, które swoim działaniem wpływają na kształt rynku zamówień publicznych i pokazują „dobre praktyki” w codziennym działaniu.

DRMG wyróżniona w kategorii „Zamawiający”

Zgodnie z decyzją kapituły konkursu, Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska, została nagrodzona w kategorii „Zamawiający” jako instytucja stosująca najlepsze zasady i praktyki w zamówieniach publicznych, które przyczyniają się do propagowania przejrzystości zapisów i procedur zamówień publicznych. Doceniono również stosowanie przez DRMG czytelnej i zrozumiałej dla wykonawców elektronizacji udzielanych zamówień. Narzędzia wykorzystywane do komunikacji z wykonawcami są bowiem ogólnie dostępne i zrozumiałe, istotnie ułatwiając proces ofertowania.

W imieniu władz miasta Gdańska nagrodę odebrał Piotr Borawski - Z-ca Prezydenta Gdańska ds. przedsiębiorczości i ochrony klimatu. Natomiast DRMG reprezentował  Krzysztof Małkowski – Dyrektor Biura Zamówień Publicznych DRMG.

To dla nas bardzo duże wyróżnienie, Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska rocznie prowadzi kilkaset postępowań o udzielenie zamówień, stosując w nich przejrzyste zasady – uczciwej konkurencji, równości, bezstronności, jawności z poszanowaniem praw i interesów wykonawców – podkreśla Włodzimierz Bartosiewicz, dyrektor naczelny DRMG.

Nagroda UZP

 

 

Historia DRMG

Początki Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska sięgają czasów powojennych. Pomimo licznych przekształceń jednostka dalej pełni swoją funkcję – profesjonalnego, publicznego inwestora zastępczego Gminy Miasta Gdańska. Zadaniem DRMG jest przygotowanie i realizacja powierzonych przez Miasto Gdańsk inwestycji. Przez lata swej działalności DRMG zrealizowała większość inwestycji miejskich - zarówno tych większych jak i mniejszych.

Inwestycje  DRMG to drogi, mosty, szkoły, przedszkola, żłobki, baseny. Jednostka realizuje także programy miejskie „Jaśniejszy Gdańsk”, „Program Chodnikowy” oraz zadania Budżetu Obywatelskiego i projekty Rad Dzielnic. Do zadań jednostki należy również realizacja remontów należących do gminy obiektów m.in. szkół, przedszkoli, czy domów pomocy społecznej. W latach 2010-2019 Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska zrealizowała zadania za kwotę ponad 2,7 miliarda złotych.