Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Budowa mostu zwodzonego w ciągu drogi wojewódzkiej nr 501 nad Martwą Wisłą w Gdańsku Sobieszewie

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

 

 

Aktualizacja, 10.11.2018

Most w Sobieszewie został oficjalnie otwarty! W związku z otwarciem nowego obiektu, ruch pojazdów został przekierowany ze starego mostu pontonowego na nowy most zwodzony.

Aktualizacja, 9.11.2018

Od soboty 9.11 od godziny 14.30 kierowcy i piesi korzystać będą z nowego mostu w Sobieszewie. Ruch zostanie przekierowany ze starego mostu pontonowego na nowy zwodzony obiekt. Uroczyste przecięcie wstęgi na nowym moście w Sobieszewie odbędzie się w sobotę, 10 listopada o godz. 14:30. Uroczystości towarzyszyć będą: pokaz otwierania i zamykania mostu, barwna parada przy dźwiękach orkiestry dętej, a w niebo poszybuje 100 biało-czerwonych balonów.

DSC07077

DSC07065 1

18 DSC04198


 

Aktualizacja 12.09.2018 r.

 

W najbliższy weekend, w związku z budową nowego mostu na wyspę Sobieszewską i układaniem ostatnich warstw asfaltu w ciągu drogi wojewódzkiej 501, planowane jest zamknięcie mostu pontonowego. Jak w związku z tym pojedziemy w weekend? Prace rozpoczną się w sobotę około godziny 4 rano i potrwają do godziny 23. Natomiast, jeśli warunki atmosferyczne w sobotę będą niesprzyjające, prace będą się odbywały również w niedzielę, 16 września.

Wprowadzenie organizacji polegać będzie na zamknięciu skrzyżowania po stronie wyspy Sobieszewskiej i skierowaniu ruchu objazdowego do ul. Nadwiślańskiej przez ul. Turystyczną, Tęczową, Sobieszewską i Jodową. Ponadto od strony Gdańska, ruch pojazdów w okresie wykonywania prac, zostanie skierowany objazdem przez Świbno. Układanie ostatniej warstwy asfaltu będzie się odbywało na odcinku o długości ok. 900 m tj. na jezdni od strony Wiślinki, następnie na elementach stałych przylegających do nowo budowanego mostu, na rondzie oraz na fragmencie ulicy Nadwiślanskiej i Turystycznej. Prace rozpoczną się w sobotę około godziny 4 rano i potrwają do godziny 23. Natomiast, jeśli warunki atmosferyczne w sobotę będą niesprzyjające, prace będą się odbywały również w niedzielę, 16 września. Ruch pieszy będzie udostępniony.

 

Wprowadzenie zmiany w organizacji ruchu uzależnione jest od warunków pogodowych. Jeśli te, okażą się w najbliższy weekend niesprzyjające, czyli pojawią się np. opady deszczu, prace przełożone zostaną na weekend następny tj. 21-23 września.

 

Sobieszewo obszar wylaczony z ruchu

 

Sobieszewko objazdy

W związku z realizacją zadania inwestycyjnego pn. "Budowa mostu zwodzonego w ciągu drogi wojewódzkiej nr 501 nad Martwą Wisłą w Gdańsku Sobieszewie" w piątek, 22 grudnia nastąpiła zmiana organizacji ruchu na ul. Nadwiślańskiej.

 

Przejezdna jest ul. Nadwiślańska, na odcinku od ul. Turystycznej do ul. Pieszej po stronie Wyspy Sobieszewskiej. Autobusy są kierowane do ul. Nadwiślańskiej przez ul. Turystyczną, Tęczową, Sobieszewską i Jodową. Planowane zakończenie tego etapu prac to 30 marca 2018 r.
sobiesz