Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Zmiany w rejonie ul. Warszawskiej, Jabłoniowej i Kartuskiej w ramach budowy linii tramwajowej Nowa Bulońska

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

Od 5 listopada zmiany w rejonie ul. Jabłoniowej i Warszawskiej

Aktualizacja 31.10.2019

Uwaga kierowcy, w najbliższych dniach w rejonie ulic Jabłoniowej i Warszawskiej planowane jest układanie ostatniej warstwy nawierzchni jezdni, co wiązać się będzie ze zmianami w organizacji ruchu.

Ul. Jabłoniowa

Od wtorku, 5 listopada ok. godziny 11, w rejonie ul. Jabłoniowej planowane jest przełożenie ruchu na nowo wybudowaną, wschodnią nitkę ul. Jabłoniowej (od strony zjazdów z WZ). Auta będą włączać się w ul. Kartuską za pomocą tymczasowego ronda zlokalizowanego na wysokości stacji paliw. Jezdnia zachodnia ul. Jabłoniowej, po której obecnie poruszają się pojazdy, zostanie zamknięta dla ruchu. Dodatkowo ulica Limbowa będzie częściowo wyłączona z ruchu, zapewniony zostanie dojazd do obiektu handlowego. Planowana zmiana w organizacji umożliwi wykonanie ostatniej warstwy nawierzchni na zachodniej nitce ul. Jabłoniowej i ul. Limbowej oraz wykonanie przejazdów przez torowisko. Taka organizacja potrwa do połowy grudnia.

Ul. Warszawska

Od czwartku, 7 listopada planowane jest wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu na ul. Warszawskiej. Zmiana polegać będzie na wprowadzeniu ruchu wahadłowego na ok. 100 m odcinku ul. Warszawskiej w rejonie włączenia się starego układu drogowego w nową drogę. Ruch aut sterowany będzie sygnalizacją świetlną, a dodatkowo w okresie szczytu porannego i południowego sterowanie ruchem będzie wspomagane ręcznie, dając priorytet relacji bardziej obciążonej. Wprowadzona zmiana umożliwi wykonanie ostatniej warstwy nawierzchni na nowym odcinku ul. Warszawskiej. Zmiana potrwa ok. tygodnia.  

Planowane zmiany są kolejnym etapem prac związanych z budową linii tramwajowej Nowej Bulońskiej Północnej. Prosimy o zachowanie ostrożności w rejonie prowadzonych robót, o kolejnych zmianach będziemy informować z wyprzedzeniem. W załączeniu przesyłamy poglądową mapę z organizacją ruchu.

 Bulonska 29 10 19

Aktualizacja 18.10.2019 r.

W poniedziałek, 21 października ruch na fragmencie ul. Warszawskiej zostanie przełożony na nowo - wybudowany odcinek ul. Nowej Warszawskiej.Zmiana nie spowoduje dodatkowych utrudnień dla kierowców i pozwoli na wykonanie ostatniej warstwy na nitce ul. Warszawskiej w kierunku Ujeściska. Zmiana potrwa ok. 2-3 tygodni. Prosimy o zachowanie ostrożności w rejonie prowadzonych robót.

Aktualizacja

W piątek, 11 października planowane jest wprowadzenie zmian w organizacji ruchu w rejonie skrzyżowania ul. Kartuskiej i ul. Jabłoniowej. Ruch pojazdów odbywał się będzie po nowym odcinku jezdni ul. Kartuskiej w obydwu kierunkach bez wahadła. Taka organizacja potrwa ok. miesiąca. W tym czasie wykonywany będzie środkowy odcinek ul. Kartuskiej - po stronie prawej.

O kolejnych zmianach będziemy informować z wyprzedzeniem, prosimy o zachowanie ostrożności  w rejonie prowadzonych robót.  Wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu jest z kolejnym etapem budowy linii tramwajowej Nowej Bulońskiej Północnej. Inwestycja jest częścią opracowanego przez władze miasta Strategicznego Programu Rozwojowego dzielnicy Południe na lata 2014-2020.

Skrzyżowanie ul. Jabłoniowej i Warszawskiej

Zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu ul. Jabłoniowej i Warszawskiej polegać będzie na udostępnieniu wjazdów i zjazdów na trasę WZ od strony ul. Warszawskiej.

Zamknięte pozostaną zjazdy z trasy WZ w kierunku ul. Warszawskiej.

Dojazd do w kierunku Szadółek  możliwy będzie obecnymi objazdami lub alternatywnie poprzez zjazd z trasy WZ w kierunku ul. Kartuskiej i zawrócenie na tymczasowym rondzie Kartuska /Limbowa, przejazd ul. Jabłoniową w stronę ul. Warszawskiej.

Taka organizacja potrwa ok. 1 miesiąca.

Skrzyżowanie ul. Kartuskiej z ul. Jabłoniową

Zmiana organizacji ruchu w rejonie skrzyżowania ul. Kartuskiej i ul. Jabłoniowej  polegać będzie na zawężeniu odcinka ul. Kartuskiej na długości ok 100 mb (na wysokości ul. Czereśniowej)  i wprowadzeniu  ruchu wahadłowego sterowanego sygnalizacją świetlną.

Ruch pieszych odbywać się będzie po wyznaczonych ciągach.

Taka organizacja potrwa ok. 1 miesiąca. 

Za utrudnienia przepraszamy i prosimy o zachowanie ostrożności w rejonie prowadzonych robót. O kolejnych zmianach będziemy informować z wyprzedzeniem.

 

Jabloniowa 13 09 19

 

Wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu związana jest z kolejnym etapem budowy linii tramwajowej Nowej Bulońskiej Północnej. Inwestycja jest częścią opracowanego przez władze miasta Strategicznego Programu Rozwojowego dzielnicy Południe na lata 2014-2020.

Aktualizacja lipiec 2019

Uwaga kierowcy! Nocne prace w rejonie ul. Jabłoniowej i Kartuskiej   

Zmiany na ul. Jabłoniowej  03.07 – 04.07

W nocy ze środy na czwartek zamknięty dla ruchu zostanie wjazd na al. Armii Krajowej od strony ul. Limbowej (rejon Straży Pożarnej) w kierunku centrum. Zmiana w ruchu wprowadzona zostanie w środę (03.07) wieczorem ok. godziny 21 i obowiązywać będzie do godziny 6 rano dnia następnego (04.07). Wjazd na al. Armii Krajowej  w kierunku obwodnicy będzie otwarty.  

 Jabloniowa 02 07 19 a

Zmiany na ul. Kartuskiej 05.07 – 06.07

W nocy z piątku na sobotę, na wysokości skrzyżowania ul. Kartuskiej z budowaną ul. Nową Bulońską Północną (przy stacji paliw), na odcinku ok. 150 m obowiązywał będzie ruch wahadłowy. Zmiana w ruchu wprowadzona zostanie w piątek (05.07) ok. godziny 21 i obowiązywać będzie do godziny 12 dnia następnego (06.07). 

Wprowadzenie zmian w organizacji ruchu związane jest z wykonaniem sieci podziemnych w ramach budowy linii Nowej Bulońskiej Północnej. Za utrudnienia przepraszamy, prosimy o zachowanie ostrożności w rejonie prowadzonych robót.    

 Kartuska 02 07 19 b

 

 

 

 

W piątek, 24 maja, po porannym szczycie planowane jest wprowadzenie zmiany tymczasowej organizacji ruchu na ul. Warszawskiej. Zmiana zakłada przełożenie ruchu odbywającego się na jezdni tymczasowej (bypass) ul. Warszawskiej na nową nawierzchnię.

Zmiana nie spowoduje żadnych innych utrudnień w ruchu. Ruch aut będzie odbywał się na tym odcinku na nowej ułożonej warstwie wiążącej nitce prawej ul. Warszawskiej.

 

 

Aktualizacja, 23.05.2019 r.

W piątek, 24 maja, po porannym szczycie planowane jest wprowadzenie zmiany tymczasowej organizacji ruchu na ul. Warszawskiej. Zmiana zakłada przełożenie ruchu odbywającego się na jezdni tymczasowej (bypass) ul. Warszawskiej na nową nawierzchnię.

Zmiana nie spowoduje żadnych innych utrudnień w ruchu. Ruch aut będzie odbywał się na tym odcinku na nowej ułożonej warstwie wiążącej nitce prawej ul. Warszawskiej.

Aktualizacja, 2.04.2019 r.

W piątek, 5 kwietnia, w godzinach porannych planowane jest wprowadzenie zmian na ul. Jabłoniowej. Od piątku zamknięty zostanie odcinek ul. Jabłoniowej od zjazdu Armii Krajowej do skrzyżowania z ul. Warszawską.

Wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu związane jest z kolejnym etapem przebudowy skrzyżowania ul. Warszawskiej i ul. Jabłoniowej. Zmiana polegać będzie na zamknięciu jezdni w ul. Jabłoniowej na odcinku od zjazdu w Armii Krajowej do skrzyżowania ul. Jabłoniowej i ul. Warszawskiej. Objazdy wyznaczono ul. Leszczynową lub ul. Cedrową i al. Havla. Ruch na ul. Warszawskiej w relacji Szadółki – Ujeścisko będzie odbywał się bez zmian. Jednocześnie otwarta zostanie relacja z trasy W-Z do ul. Kartuskiej przez ul. Limbową.

Taka organizacja ruchu utrzyma się przez co najmniej 2 miesiące. O kolejnych zmianach będziemy informowali z wyprzedzeniem.

 Jabloniowa 02 04 19 c 1

Aktualizacja 11.02.2019 r.

Wprowadzona w lipcu tymczasowa organizacja ruchu w rejonie ul. Jabłoniowej (przy wjeździe do straży pożarnej) i Kartuskiej, z uwagi na występowanie niekorzystnych warunków  gruntowych oraz konieczność przebudowy kanalizacji deszczowej, została wydłużona. Obowiązująca obecnie organizacja ruchu zakończy się w pierwszej połowie 2019 roku. Przedłużające się prace w rejonie ul. Jabłoniowej nie wpływają  jednak na wydłużenie terminu zakończenia całej inwestycji. Obecnie cały proces inwestycyjny przebiega zgodnie z harmonogramem.

 

Aktualizacja 18.07.2018


Kontynuujemy prace związane z budową ul. Nowej Bulońskiej Północnej, dlatego od 25 lipca (środa) od ok. godz. 12.00, planowane jest wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu w ul. Jabłoniowej (przy wjeździe do straży pożarnej).

Taka organizacja planowana jest do końca października. Termin organizacji może ulec zmianie, o kolejnych zmianach będziemy informować z wyprzedzeniem. 

W ramach tymczasowej organizacji całkowicie wyłączony z ruchu będzie odcinek ul. Limbowej od Kartuskiej do Jabłoniowej. Tym samym dojazd do węzła Jabłoniowa/Armii Krajowej (trasa WZ), nie będzie możliwy od strony ul. Kartuskiej.

Ponadto zjeżdżając z ul. Armii Krajowej w obrębie węzła Jabłoniowa/Armii Krajowej, będzie można jechać jedynie w kierunku Szadółek. Przejazd w kierunku ul. Kartuskiej będzie zamknięty.

Wjazd na węzeł Jabłoniowa/Armii Krajowej w obydwu kierunkach, możliwy będzie jedynie od strony Szadółek ulicą Jabłoniową.

Na wyłączonym odcinku ul. Jabłoniowej, dopuszczony zostanie ruch pieszy i rowerowy.

Objazd w kierunku Szadółek będzie odbywał się głównie ul. Leszczynową.

W ramach organizacji utworzone zostanie tymczasowe rondo na skrzyżowaniu Jabłoniowa – Leszczynowa – Turzycowa.

W tym czasie wykonawca będzie przebudowywał infrastrukturę podziemną i zmieni konstrukcję jezdni.


Nowa Bulonska 2

 Nowa Jabloniowa 1
.................................................................................................................................

16 lipca około godz. 11.00, wprowadzona została tymczasowa organizacja ruchu na ul. Myśliwskiej.

Zmiany dotyczyć będą dwóch odcinków ulicy:

1. Skrzyżowanie ul. Myśliwskiej z ul. Bulońską (na wysokości kościoła pw. Miłosierdzia Bożego)

Zamknięty dla ruchu zostanie fragment skrzyżowania ul. Bulońskiej z ul. Myśliwską w kierunku
ul. Piekarniczej (na wysokości kościoła). Zgodnie z wprowadzoną organizacją nie będzie możliwości zjazdu ulicą Myśliwską w kierunku ul. Piekarniczej. Dojazd do ulicy Piekarniczej odbywał się będzie przez ulicę Bulońską i Rakoczego. Jezdnia Bulońskiej w kierunku Rakoczego zostanie zawężona do jednego pasa ruchu na odcinku ok. 60 m. Istniejący przystanek autobusowy „Migowo” zostanie przesunięty o ok. 40 m w kierunku Rakoczego. Ruch pieszych odbywać się będzie wyznaczonymi tymczasowymi chodnikami. Taka organizacja potrwa ok 5. tygodni.
Wprowadzone zmiany są I etapem prac związanych z budową skrzyżowania łączącego ul. Bulońską
z ul. Nową Bulońską Północną.


Taka organizacja potrwa do końca września.2. Skrzyżowanie ul. Myśliwskiej z ul. Wołkowyską

  1. Na skrzyżowaniu ul. Myśliwskiej z ul. Wołkowyską wprowadzone zostanie jednostronne zawężenie chodnika od strony budowanej ul. Nowej Wołkowyskiej. Utrudnienia w ruchu związane są z budową ronda ul. Nowej Wołkowyskiej i będą dotyczyły jedynie pieszych.

Aktualizacja, 28.05.2018

W związku z postępem prac przy realizacji zadania Nowej Bulońskiej informujemy, iż od dnia 28.05.2018r. wyłączony z ruchu został odcinek ul. Stolema. Przedmiotowy odcinek ul. Stolema w układzie docelowym jest zlikwidowany, gdyż zgodnie z dokumentacją dojazd będzie tylko od zachodniej strony do Nowej Bulońskiej , natomiast od wschodniej zaprojektowane są schody terenowe.

Aktualizacja, 23.05.2018 r.

Uwaga kierowcy!
Informujemy, że z przyczyn niezależnych od inwestora, planowane wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu w pobliżu budowy Nowej Bulońskiej Północnej zostało przeniesione na czwartek, 24 maja, na godzinę 11.

Przypomnijmy, jak będzie wyglądała organizacja ruchu w terminie 24 maja – lipiec 2018 r. :
- zamknięcie zachodniej nitki ul. Jabłoniowej (pod wiaduktem WZ) i poprowadzenie ruchu nitką wschodnią dwukierunkowo
- na skrzyżowaniu ulic Limbowej i Kartuskiej powstanie tymczasowe rondo
- odcinki od ul. Kartuskiej do tymczasowego ronda oraz ul. Limbowa będą dwukierunkowe
- objazd do obwodnicy z ul. Kartuskiej zalecany przez Jasień, ze względu na brak możliwości zjazdu na trasę WZ z kierunku od ul. Kartuskiej (mapka w załączeniu)

Za utrudnienia przepraszamy i apelujemy o zachowanie ostrożności!

Aktualizacja, 21.05.2018 r.

23 maja o godz. 13 budowa wkroczy w kolejny etap, co wiązać się będzie z utrudnieniami dla kierowców i pieszych.

- Wspólnie z Wykonawcą staraliśmy się tak opracować harmonogram prac, by jak najmniej wpłynąć na organizację ruchu. W tym celu prace podzielono na trzy etapy – wyjaśnia Jerzy Miotk, koordynator projektu z ramienia DRMG.

Prace w rejonie ul. Kartuskiej:

I etap – 23 maja – lipiec 2018 r.
- zamknięcie zachodniej nitki ul. Jabłoniowej (pod wiaduktem WZ) i poprowadzenie ruchu nitką wschodnią dwukierunkowo
- na skrzyżowaniu ulic Limbowej i Kartuskiej powstanie tymczasowe rondo
- odcinki od ul. Kartuskiej do tymczasowego ronda oraz ul. Limbowa będą dwukierunkowe
- objazd do obwodnicy z ul. Kartuskiej zalecany przez Jasień, ze względu na brak możliwości zjazdu na trasę WZ z kierunku od ul. Kartuskiej
Poniżej planowane etapy na najbliższe miesiące:
Prace w rejonie ul. Kartuskiej:
*II etap – lipiec – sierpień 2018 r.
- zamkniecie dwóch nitek ulicy Jabłoniowej (Nowej Bulońskiej) od ulicy Kartuskiej do zjazdu z łącznicy Armii Krajowej od strony Żukowa
*III etap – wrzesień – grudzień 2018 r.
- zamknięcie wschodniej nitki ulicy Jabłoniowej (Nowej Bulońskiej)
i ul. Limbowej
- ruch odbywać się będzie nowo wybudowaną ul. Kartuską oraz udostępnionym skrzyżowaniem ul. Jabłoniowej (Nowej Bulońskiej) z Kartuską i zachodnią nitką ul. Nowej Bulońskiej
- ruch z zachodniej nitki ulicy Nowej Bulońskiej zostanie przekierowany na wschodnią nitkę ul. Nową Bulońską przy skrzyżowaniu Warszawska – Jabłoniowa
* Podane terminy mogą ulec zmianie

Prace w rejonie ul. Bulońskiej:

I etap – 24 maja – wrzesień 2018 r.
- budowa ścieżek rowerowych oraz remont chodnika wzdłuż ul. Bulońskiej (istniejącej) na odcinku od ul. Rakoczego do ul. Myśliwskiej
- prace prowadzone będą sukcesywnie i nie będą generowały utrudnieńw ruchu pojazdów

Aktualizacja, 2.05.2018r.

Uwaga kierowcy! Ruszają prace przy budowie Nowej Bulońskiej Północnej
Prace w rejonie ul. Kartuskiej

Od poniedziałku, 07.05.2018 będą prowadzone roboty związane z przygotowaniem dodatkowych tymczasowych pasów ruchu przy ul. Jabłoniowej w obrębie węzła z trasą WZ. W ramach prac przygotowawczych wybudowane zostanie również tymczasowe rondo w ciągu ul. Kartuskiej i ul. Limbowej (przy markecie spożywczym) oraz prawo-skręt i tymczasowe nawierzchnie na zjeździe z ul. Jabłoniowej w trasę WZ. Roboty przygotowawcze będą trwały ok 1,5 tygodnia i nie będą powodowały większych utrudnień w ruchu – będą odbywały się w większości poza jezdnią.
Po zakończeniu prac przygotowawczych, wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu, polegająca na wyłączeniu zachodniej nitki ul. Jabłoniowej (pod wiaduktem WZ) i puszczeniu ruchu nitką wschodnią dwukierunkowo.
Zalecany objazd z ul. Kartuskiej do obwodnicy będzie prowadził przez Jasień, ze względu na brak możliwości zjazdu na trasę WZ z kierunku od ul. Kartuskiej. Odcinek od ul. Kartuskiej do tymczasowego ronda oraz ul. Limbowa będą dwukierunkowe.

Prace w rejonie ul. Bulońskiej

W tym samym czasie rozpoczną się również prace związane z budową ścieżki rowerowej oraz remontem chodników w ciągu istniejącej ul. Bulońskiej, od skrzyżowania z ul. Marusarzówny do ul. Myśliwskiej. Roboty będą prowadzone w taki sposób, aby nie powodować znaczących utrudnień w ruchu pieszych.
Taka organizacja ruchu potrwa około 2-3 miesięcy (w zależności od warunków pogodowych i gruntowych oraz kolizji z uzbrojeniem podziemnym).

O kolejnych zmianach będziemy informowali z wyprzedzeniem. Za utrudnienia przepraszamy i apelujemy o zachowanie ostrożności w rejonie prowadzonych robót.