Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Ruch wahadłowy na moście w ciągu al. Pawła Adamowicza

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

 

Aktualizacja, 27.01.2020 r.

We wtorek, 28 stycznia, od godziny 8 rano zostanie wprowadzony ruch wahadłowy na „estakadzie weneckiej” w ciągu al. Pawła Adamowicza. Od środy, 29 stycznia ruch wahadłowy będzie obowiązywał w godzinach 7-17. W pozostałych godzinach kierowcy będą poruszali się po moście bez utrudnień. W razie potrzeby, ruch będzie sterowany ręcznie.

Utrudnienia na estakadzie utrzymają się przez około 2 miesiące. Zmiany w organizacji ruchu wynikają z konieczności wykonania prac wykończeniowych na obiekcie.

Aleja Adamowicza most

 

PIĄTEK - 20.12.2019 r. GODZ. 12.00

Od piątku 20 grudnia udostępniony zostanie układ drogowy w rejonie ul. Bulońskiej i Myśliwskiej oraz ul. Kartuska w kierunku Stolema  

W piątek, 20 grudnia ok. południa bez utrudnień pojedziemy odcinkiem Nowej Bulońskiej Północnej od skrzyżowania ul. Bulońskiej z ul. Myśliwską oraz nowo wybudowaną ul. Nową Wołkowyską do ronda przy ul. Myśliwskiej. 

NOWA BULOŃSKA

Na  odcinku Nowej Bulońskiej Północnej kierowcy poruszać się będą już po docelowym układzie drogowym czyli po dwóch jezdniach z dwoma pasami ruchu  docelowym układzie funkcjonować będą również chodniki i ścieżki rowerowe.

NOWA WOŁKOWYSKA 

Ul. Nowa Wołkowyska zostanie udostępniona dla ruchu pojazdów i pieszych zgodnie ze stałą organizacją ruchu. W docelowym układzie funkcjonować będą również chodniki i ścieżki rowerowe.

MYŚLIWSKA POŁUDNIA 

Otwarty dla ruchu zostanie także dalszy odcinek Nowej Bulońskiej Północnej, od skrzyżowania z Nową Wołkowyską do wykonanej w ramach inwestycji ul. Myśliwskiej Południowej, umożliwiającej dojazd do ul. Morenowe Wzgórze.  W ramach inwestycji powstała dwukierunkowa, oświetlona jezdnia wraz z chodnikami  oraz miejscami postojowymi.

STOLEMA

Otwarty dla ruchu zostanie również odcinek Nowej Bulońskiej Północnej, od ronda przy ul. Kartuskiej i Jabłoniowej w kierunku ul. Bulońskiej do ulicy Stolema. Na tym odcinku ul. Stolema będzie dwukierunkowa, z możliwością dojazdu w kierunku ul. Damroki oraz zjazdu w kierunku ronda przy ul. Kartuskiej /Jabłoniowej. W ramach inwestycji powstała dwukierunkowa, oświetlona jezdnia wraz z chodnikami.          

 

SOBOTA – 21.12.2019 r. GODZ. 12.00

Od soboty, 21 grudnia otwarcie układu drogowego w rejonie ul. Kartuskiej, Jabłoniowej i Warszawskiej 

W     sobotę, 21 grudnia ok. południa kierowcy pojadą również nowym układem drogowym w rejonie trasy W-Z w kierunku ul. Warszawskiej i Jabłoniowej oraz Kartuskiej, gdzie udostępnione zostaną dwie jezdnie z dwoma pasami ruchu oraz ulica Limbowa. 

UL. KARTUSKA I UL JABŁONIOWA

Skrzyżowanie ul. Nowej Bulońskiej i Kartuskiej będzie funkcjonowało jako tymczasowe rondo (jak do tej pory) tylko z 4 wlotami.

Odcinek od ronda z ul. Kartuską i Jabłoniową  w kierunku trasy W-Z do skrzyżowania z ul. Warszawską i Jabłoniową, zostanie udostępniony dla ruchu pojazdów pieszych i rowerów zgodnie ze stałą organizacją.

UL. LIMBOWA

Nowa organizacja ruchu wprowadzona zostanie również na odcinku ulicy Limbowej, która zgodnie z docelową organizacją ruchu, będzie ulicą jednokierunkową umożliwiającą dojazd z Nowej Bulońskiej Północnej w kierunku dzielnicy Jasień.  

SKRZYŻOWANIE UL. JABŁONIOWEJ I WARSZAWSKIEJ

W pełnym zakresie funkcjonować będzie skrzyżowanie ul. Warszawskiej z ul. Jabłoniową. Kierowcy pojadą tu zgodnie ze stałą organizacją ruchu, sterowaną sygnalizacją świetlną.

Pierwotnie projekt Nowej Bulońskiej Północnej zakładał w tej lokalizacji rondo. Na etapie postępowania przetargowego zdecydowano, że bardziej optymalnym rozwiązaniem
w tej lokalizacji, będzie skrzyżowanie skanalizowane, które zapewni wyższy poziom bezpieczeństwa wszystkich użytkowników, a także poprawi płynności przejazdu.

UL. JABŁONIOWA, LESZCZYNOWA I TURZYCOWA

Otwarcie układu drogowego w rejonie skrzyżowania ul. Jabłoniowej i Warszawskiej oznacza również zmiany w rejonie skrzyżowania ul. Jabłoniowej, Turzycowej i Leszczynowej.

Na skrzyżowaniu tym przywrócony zostanie ruch z pierwszeństwem ul. Jabłoniowej. Tymczasowe rondo, które powstało na potrzeby przeniesienia zwiększonego ruchu na ul. Leszczynowej
ze względu na zamknięcie dojazdu do trasy WZ, zostało zlikwidowane.

 Z uwagi na liczne zmiany w ogranizacji ruchu prosimy o zachowanie ostrożności!!!

 

 

PRZEJEZDNOŚĆ NOWEJ BULOŃSKIEJ PÓŁNOCNEJ 13 STYCZNIA 2020 ROKU

 

13 stycznia planowane jest również otwarcie przejazdu przez 220 metrowy most tzw. „etakada wenecka”, wybudowany nad potokiem Siedleckim. Projekt estakady wzorowany był na wiaduktach łukowych budowanych przez  starożytnych Rzymian. Jest to pierwsza taka budowa w Polsce, w której zastosowano wieloprzęsłowy schemat 7 łuków na kilkunastometrowych podporach.  

Dzięki udostępnieniu estakady możliwy będzie przejazd całą trasa Nowej Bulońskiej Północnej, od skrzyżowania ul. Myśliwskiej z Bulońską do skrzyżowania ul. Jabłoniowej z Warszawską.

Na obiekcie pozytywnie zakończyły się próby obciążeniowe, które warunkują udostępnienie mostu do ruchu kołowego. Z uwagi na reżim technologiczny, który narzuca aby niektóre roboty torowe wykonywać tylko w określonych warunkach atmosferycznych, gdy temperatura osiąga wymaganą wysokość, prace na estakadzie zakończone zostaną wiosną przyszłego roku.