Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Zmiany w organizacji ruchu na ul. Koziorożca i Zeusa na Osowej

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

Zmiany w organizacji ruchu na ul. Koziorożca i Zeusa.

Aktualizacja, 19.06.2020 r.

Zmiany dotyczące zamknięcia odcinków ul. Zeusa i ul. Koziorożca, o których uprzednio informowaliśmy, z powodu warunków atmosferycznych zostały przełożone na 22 czerwca (dla ul. Zeusa) i 23 czerwca (ul. Koziorożca). Również te terminy są uzależnione od warunków pogodowych.

Aktualizacja, 17.06.2020 r
.

W czwartek, 18 czerwca od godzin porannych zamknięta zostanie ul. Zeusa. W tym czasie układana będzie warstwa ścieralna nawierzchni. Uprzejmie prosimy o pozostawienie samochodów poza ul. Zeusa, jak również o nie wjeżdżanie na ulicę w trakcie prac Utrudnienia mogą potrwać do końca dnia. Sukcesywnie w miarę postępu prac fragmenty ul. Zeusa będą udostępniane kierowcom.

Sugerowany objazd biec będzie ul. Junony, Barniewicką i Nowy Świat. Wprowadzenie zmian w organizacji ruchu jest uzależnione od warunków pogodowych. W przypadku opadów deszczu termin może ulec przesunięciu.

W dniach 22 i 23 czerwca zamknięte zostaną ronda na ul. Nowej Koziorożca. Dojazd do pawilonów handlowych odbywał się będzie od ul. Starej Koziorożca. Objazd zostanie poprowadzony ulicami Sołdka, Kielnieńską, Wodnika i Jednorożca.

Zeusa mapka

Koziorozca ronda

Aktualizacja 14.04.2020

W poniedziałek, 20.04. w godzinach porannych ul. Jednorożca zostanie zamknięta na odcinku od ul. Koziorożca do okolic skrzyżowania z ul. Diany. Dojazd do pawilonów handlowych będzie odbywał się jak dotychczas, ul. Koziorożca i ul. Niedziałkowskiego. Dojście i dojazd do posesji będzie zachowane. Utrudnienia potrwają co najmniej miesiąc.

Utrudnienia na ul. Zeusa spowodowane są trwającymi pracami związanymi z budową układów drogowych wraz z kanalizacją deszczową w Gdańsku – Osowej – Etap IIIMieszkańcy ul. Zeusa zyskają nie tylko nową nawierzchnię jezdni i chodniki, ale również kanalizację deszczową i oświetlenie. Inwestycja obejmuje także ul. Koziorożca. Koniec realizacji robót przewidziano na grudzień 2020 r.Za utrudnienia przepraszamy i apelujemy o ostrożną jazdę!

jednorozca 04

Aktualizacja, 18.03.2020 r.

W poniedziałek, 30 marca planowane jest wprowadzenie zmian w organizacji ruchu na ul. Junony. Od godz. 6 rano ruch pojazdów na skrzyżowaniu ul. Junony z ul. Koziorożca będzie odbywał się objazdem poprowadzonym wzdłuż ul. Junony obok istniejącego ronda.

Zmiany nie wpłyną na kursowanie autobusów. Ruch pieszy będzie zachowany. Taka organizacja ruchu utrzyma się co najmniej do końca maja 2020 r.

Junony 18 03 20c szablon OpenStreetMap

Aktualizacja, 17.02.2020 r.

W poniedziałek (24 lutego) w godzinach porannych planowane jest wprowadzenie zmian w organizacji ruchu na ul. Koziorożca. Zamknięty zostanie odcinek, od ronda Niedziałkowskiego/Sołdka do wjazdu do pasażu handlowego. Ruch autobusów zostanie wyłączony na tym odcinku.

Informacja o zmianie trasy autobusu zostanie podana w osobnym komunikacie przez ZTM. Zmiany będą obowiązywały co najmniej do końca marca. Dojście dla pieszych do pawilonów handlowych będzie możliwe po nowym chodniku od strony ul. Nowej Koziorożca. Wjazdy i dojścia do posesji zostaną utrzymane.

Koziorozca 10 02 20


Aktualizacja 14.01.2020 r.

W środę, 15 stycznia planowane jest wprowadzenie zmian w tymczasowej organizacji ruchu na ul. Zeusa. Od godziny 8 rano zamknięty zostanie odcinek ul. Zeusa, od ul. Junony do wysokości wjazdu na osiedle RAI (między ul. Temidy i Antygony). Objazd poprowadzony będzie ul. Konstelacji, ul. Barniewicką i ul.  Junony.  Taka organizacja ruchu utrzyma się do kwietnia. Mieszkańcy będą mieli zapewniony dojazd i dojście piesze do swoich posesji.

Utrudnienia na ul. Zeusa spowodowane są trwającymi pracami związanymi z budową układów drogowych wraz z kanalizacją deszczową w Gdańsku – Osowej” – Etap III. Mieszkańcy ul. Zeusa zyskają nie tylko nową nawierzchnię jezdni i chodniki, ale również kanalizację deszczową i oświetlenie. Inwestycja obejmuje także ul. Koziorożca. Koniec realizacji robót  przewidziano na grudzień 2020 r.

Za utrudnienia przepraszamy i apelujemy o ostrożną jazdę! 

Zeusa styczen 2020

 

 

W najbliższą sobotę, 9 listopada od godziny 7:00  do godziny 20:00,  planowane jest zamknięcie fragmentu ul. Koziorożca na odcinku pomiędzy rondem na skrzyżowaniu ul. Niedziałkowskiego – ul. Biwakowa/Sołdka, a wjazdem do pasażu handlowego zlokalizowanego w sąsiedztwie skrzyżowania ul. Koziorożca i ul. Jednorożca. Ruch pieszy odbywać się będzie bez zmian, a dojazd do pasażu zostanie zachowany. O kolejnych zmianach będziemy informować z wyprzedzeniem, prosimy o zachowanie ostrożności w rejonie prowadzonych robót. 

Koziorozca

 

 

Zmiany w organizacji ruchu na ul. Zeusa na Osowej

Od poniedziałku, 19 sierpnia ( a nie jak początkowo informowaliśmy od 12.08) planowane jest wprowadzenie zmian w organizacji ruchu na ul. Zeusa. Ulica Zeusa zostanie zamknięta dla ruchu na odcinku ok. 300 m, od posesji nr 97 do wjazdu na osiedle RAI (wjazd na osiedle zostanie utrzymany). 

 

W związku z wyłączaniem z ruchu odcinka ul. Zeusa ulice Seleny, Temidy i Konstelacji będą ulicami ślepymi, z możliwością dojazdu jedynie od strony ul. Barniewickiej. Roboty będą postępować od strony ul. Nowy Świat w kierunku istniejącego ronda. Dojazdy mieszkańców do posesji zostaną utrzymane. Taka organizacja potrwa ok. 3 miesięcy.

Jednocześnie informujemy, że w poniedziałek, 5 sierpnia rozpoczęły się prace związane z budową kanalizacji deszczowej na terenie zielonym w rejonie ulic Koziorożca i Jednorożca. Roboty wykonywane są poza jezdnią i nie będą powodowały utrudnień w ruchu. 

O kolejnych zmianach będziemy informować z wyprzedzeniem. Prosimy o zachowanie ostrożności w rejonie prowadzonych robót.

Zmiany w organizacji ruchu związane są z III etapem zadania polegającego na budowie układów drogowych wraz z kanalizacją deszczową w Gdańsku – Osowej”. Wykonawcą robót jest firma STRABAG Sp. z o.o. Inwestycja zakończy się w grudniu 2020 roku i jest elementem projektu „System gospodarowania wodami opadowymi na terenach miejskich – miasto Gdańsk” o całkowitej wartości ponad 131 mln zł z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014 – 2020.

 

zeusa1b