Zmiany w organizacji ruchu w rejonie Wiaduktu Biskupia Górka

Aktualizacja 9.02.2021

  • Trakt Św. Wojciecha - wiadukt

Na każdej z jezdni wiaduktu otwarte zostały dwa z trzech pasów. Pasy przeznaczone na buspas są jeszcze wyłączone z ruchu. Podyktowane jest to koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa zarówno pracownikom budowy jak i przejeżdżającym przez wiadukt kierowcom. Z tego również powodu nowa nitka wiaduktu w kierunku Pruszcza Gdańskiego, nie jest dostępna dla rowerzystów. 

Udostępniony jest także przejazd przez mostek nad kanałem Raduni w ul. Zaroślak znajdujący się na wysokości stacji paliw (w pobliżu ul. Stoczniowców).

  • zjazd z al. Armii Krajowej w kierunku Pruszcza Gdańskiego 

Zjazd od strony Jasienia z Al. Armii Krajowej w stronę Pruszcza Gdańskiego jest zamknięty. Objazd z Al. Armii Krajowej w stronę Pruszcza Gdańskiego możliwy jest przez ul. Rzeźnicką lub ul. Żabi Kruk. (dotyczy sam. osobowych). Objazd w kierunku Pruszcza możliwy jest poprzez zawrócenie na węźle Unii Europejskiej (auta osobowe) na węźle Groddecka (auta ciężarowe) i dalej przez ul. Rzeźnicką lub ul. Żabi Kruk (dotyczy sam. osobowych).  

  • ul. Okopowa

Zamknięty jest odcinek ul. Okopowej na wysokości Urzędu Marszałkowskiego i Urzędu Wojewódzkiego. Ten fragment jest całkowicie wyłączony z ruchu. Dojścia piesze do budynków zostały zapewnione.  

  • Mostek nad kanałem Raduni w ul. Zaroślak

Nie ma możliwości przejazdu przez mostek w ul. Zaroślak, wykonawca robót planuje udostępnienie przejazdu na początku II kw. 2021 roku. 

 

WBG 09 02 21a szablon OpenStreetMap5 002