Podpisaliśmy umowę na realizację zadania: "Uśmiech ty, uśmiech ja i bezpieczna droga ma" - przejścia dla pieszych na ul. Wilanowskiej w ramach BO 2020.

Projekt pomoże w poprawie bezpieczeństwa dzieci w codziennej drodze do Morskiej Szkoły Podstawowej, 2 przedszkoli i żłobka. W ramach zadanania zamontowane zostaną elektroniczne tablice pokazujące prędkość przejeżdząjących pojazdów.   

 Ustawienie 3 tablic elektronicznych na odcinku od ulicy Wilanowskiej na skrzyżowaniu z ulicą Łańcucką do ronda i z powrotem, pomoże poprawić bezpieczeństwo dzieci.

Znaki te będą wyświetlały prędkość przejeżdżających pojazdów zgodnie z:

- zielony kolor wyświetlanej treści z wyskakującą buźką w przypadku bezpiecznej jazdy 30 km/h - pokazanie prędkości
- czerwony kolor wyświetlanej treści ze smutną buźką w przypadku niebezpiecznej prędkości - pokazanie prędkości
- pomiar natężenia ruchu w obu kierunkach jazdy

Wilanowska mapka

 Aktualizacja, 26.11.2020 r.

20 listopada podpisano umowę na realizację zadania w trybie zaprojektuj i wybuduj. Wykonawcą jest firma IE Jacek Rojek. Koszt budowy (wraz z innym zadaniem z BO) wyniesie ponad 121 tys. złotych. Termin realizacji określono na czerwiec 2021 r.

Aktualizacja, 29.10.2020 r.

Ogłoszono postępowanie przetargowe na realizację zadania w trybie "zaprojektuj i wybuduj". Prace mają zakończyć się w czerwcu 2021 r.

Aktualizacja, 7.07.2020 r.

 Podpisano umowę na opracowanie programu funkcjonalno-uzytkowego dla zadania. Opracuje je firma IE Jacek Rojek. Termin opracowania sierpień 2020 r.