Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Zamknięcie ul. Polnej

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

Zamknięcie ul. Polnej

Od Styczeń 22, 2021 12:12 aż Luty 02, 2021 14:12
Wysłany przez Zespół Komunikacji Społecznej
Hits: 154

W poniedziałek, 1 lutego o godzinie 7.00 planowane jest zamknięcie ul. Polnej. Ulica będzie nieprzejezdna do końca kwietnia. Dojście do posesji będzie zapewnione.


Utrudnienia związane są z rozpoczynającą się przebudową ulicy w ramach Programu Rewitalizacji. Prace na ul. Polnej są częścią zadania Przebudowa i rozbudowa dróg i infrastruktury podziemnej ulic: Przyokopowej, Polnej i Wierzbowej w ramach Rewitalizacji obszaru Dolnego Miasta i Placu Wałowego wraz ze Starym Przedmieściem w Gdańsku, którego łączny koszt wyniesie 4,3 mln złotych. Realizacja całej inwestycji zakończy się z końcem sierpnia 2021 r.

Oprócz wymiany nawierzchni dróg i chodników przy maksymalnie możliwym wykorzystaniu historycznej kostki kamiennej, we wspomnianych lokalizacjach pojawi się nowe stylizowane oświetlenie, ławki i inne elementy tzw. małej architektury. Ponadto w celu zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców zamontowane zostaną kamery monitoringu. Przebudowa dotyczyć będzie także sieci podziemnych. W ramach zadania przebudowana zostanie kanalizacja deszczowa, sieć ciepłownicza, wodociągowa, sanitarna i gazowa.

Termin obowiązywania zmian w organizacji ruchu może ulec przesunięciu.

 

Mapa Polna