Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Wszystkie wydarzenia

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

W piątek, 29 stycznia około godz. 15.30 udostępniona została dla ruchu druga nitka Wiaduktu Biskupia Górka w kierunku Pruszcza Gdańskiego. Dzięki temu w piątkowe popołudnie kierowcy korzystali już z dwóch, dwupasmowych jezdni.  

Ogłaszamy  przetarg na budowę Nowej Olchowej. Droga połączy ul. Kartuską z ul. Cedrową. Prace mają potrwać 7 miesięcy od daty podpisania umowy.

Ogłoszono przetarg na przebudowę budynku przy ul. Styp-Rekowskiego 16  (dawniej Buczka). W ramach Programu Rewitalizacji powstanie tam Dom Sąsiedzki i Centrum Wsparcia Rodziny.

Trzy oferty wpłynęły w przetargu na wykonanie przejścia i modernizację nawierzchni na wysokości Bramy Wyżynnej. To już kolejna z inwestycji w ramach których m.in. na ulicach Głównego Miasta powstają przejścia dla pieszych. Realizacja zadania ma potrwać 7 miesięcy od daty podpisania umowy. 

W środę, 7 kwietnia zostanie ogłoszony przetarg dotyczący budowy objazdu Bramy Nizinnej. Dzięki temu samochody ominą zabytek, zwiększając przepustowość drogi. Budowa ma potrwać 12 miesięcy od daty podpisania umowy.

 

W piątek, 2 kwietnia podpisano umowę  z firmą na opracowanie dokumentacji projektowej dla Trasy Gdańsk Południe - Wrzeszcz. Prace projektowe mają zakończyć się w IV kwartale 2022 r.