Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Przebudowa basenu w Zespole Szkół Kształtowania Wizerunku w Gdańsku, przy ul. Kaczyńskiego

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

Przebudowa basenu  w Zespole Szkół Kształtowania Wizerunku przy ul. Kaczyńskiego.

Remont obejmie przebudowę niecki basenu, która mieć będzie wymiary 16,5 m x 8 m. Ponadto wyremontowane zostanie zaplecze z szatniami i łazienkami. W budynku zamontowany zostanie nowy system wentylacji. Jednocześnie obiekt zostanie wyposażony w nową instalację wodno-kanalizacyjną i elektryczną. Przewidziano także montaż monitoringu.

 

Widok przed rozpoczęciem realizacji zadania:

basen kaczynskiego

 

Aktualizacja, 29.11.2022 r.

W związku z niewywiązaniem się wykonawcy firmy NOJ-BUD Sp. z o.o z Sopotu z realizacji prac przy budowie basenu w Zespole Szkół Kształtowania Wizerunku, przy ul. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Gdańsku, zostaliśmy zmuszeni do rozwiązania tej umowy. W ciągu najbliższych tygodni wykonana zostanie inwentaryzacja zrealizowanych robót, a w styczniu planujemy ogłosić przetarg na dokończenie prac. Dotychczasowy wykonawca basenu mimo aneksowania jego umowy o 7 miesięcy, czyli do końca sierpnia 2022, nie zdołał dokończyć robót i zgłosić, tak jak zakładała umowa, gotowości do odbioru obiektu. W ciągu trwania umowy ze zrozumieniem podchodziliśmy do argumentów wykonawcy m.in. w związku z wojną w Ukrainie, brakiem personelu czy zmniejszoną dostępnością materiałów i na tej podstawie zawarliśmy aneksy, z których ostatni obowiązywał do 30 sierpnia. Niestety aktualnie nie widzimy już szans na dokończenie prac przez tego wykonawcę. Szacujemy, że inwestycja została zrealizowana w ok. 85-90%. Zostały wykonane między innymi: niecka basenu, ścianki działowe wraz z wykafelkowaniem, posadzki, sufity podwieszane, prace malarskie, stolarka drzwiowa wewnętrzna i instalacje. Umowa na realizację tego zadania przewiduje nałożenie kar finansowych związanych z niezrealizowaniem przedmiotu umowy.

Basen aby mógł być dopuszczony do użytkowania musi być w pełni skończony. Wyłoniony w nowym postępowaniu wykonawca będzie zobowiązany zrealizować szereg prac w podbaseniu m.in. odgrzybianie, malowanie ścian, uzupełnienie posadzek, oraz wymianę elewacji w części basenowej, a ponadto wyposażyć obiekt w sprzęt ratowniczy, do nauki pływania, a także w meble w szatniach, holu, czy w pomieszczeniu obsługi.

Zespole Szkol Ksztaltowania Wizerunku 24 11 22 20

 

Load More

 

Aktualizacja, 13.02.2022 r.

Trwa przebudowa zaplecza szatniowego. Na basenie układane są posadzki i glazura. Trwają również prace instalacyjne.Przygotowywany jest aneks wydłużający prace do końca marca.

BasenZSKWizerunku 12 01 22 6

Load More

Aktualizacja, 25.11.2021 r.

Kontynuowane są prace związane z układaniem płytek ceramicznych i przebudową niecki basenowej. Trwają również prace na zapleczu i szatniach.

ZSKWizerunku 24 11 21 2

Load More

Aktualizacja, 14.10.2021 r.

Rozpoczęto prace związane z układaniem płytek ceramicznych na ścianach. Trwają również roboty związane z profilowaniem niecki basenu. Kontynuowane są również prace na zapleczu pływalni.

BasenZSKW 14 10 21 3

Load More

Aktualizacja, 06.09.2021 r.

Na terenie budowy kontynuowane są prace związane z wykonaniem niecki basenowej. Równolegle wykonywana jest instalacja oraz wentylacja. 

 

ZSKiWizerunku 06 09 21 1 

Load More

Aktualizacja, 12.08.2021 r.

Na terenie basenu trwa budowa niecki basenowej, budowa instalacji i wentylacji. Zamontowano okna. Trwają rozbiórki na zapleczu.

BasenZKWKaczynskiego 10 08 21 2

Load More

Aktualizacja, 17.06.2021 r.

Trwa przebudowa niecki basenu. Ponadto wykonywane są prace murarskie na zapleczu obiektu.

kacz2

Load More

Aktualizacja, 6.05.2021 r.

Przebudowywane jest zaplecze basenu i szatnie. Trwają prace związane z wykonaniem fundamentów niecki.

kacz

Load More

 

Aktualizacja, 3.03.2021 r.

Trwają rozbiórki niecki basenowej i przebudowa zaplecza obiektu. Ponadto trwają prace instalacyjne wewnątrz budynku.

kacz2

Load More

Aktualizacja, 22.01.2021 r.

Na terenie pływalni prowadzone są prace rozbiórkowe. Skuwane są tynki. Ponadto trwają prace instalacyjne.

kacz2

Load More

Aktualizacja, 8.12.2020 r.

Na terenie budowy kontynuowane są rozbiórki niecki basenu i zaplecza. Trwa demontaż m.in. instalacji elektrycznej i grzewczej. Zerwano posadzki i glazurę w łazienkach.

kacz 5

Load More

Aktualizacja, 9.11.2020 r.

Trwają prace rozbiórkowe. Skuto okładziny ścian z glazury i tynku.  Zdemontowano wyposażenie basenu: drabinki, słupki, osłony grzejników. Trwa demontaż stalowej niecki basenu.

kacz

Aktualizacja, 9.10.2020 r.

8 października podpisano umowę na przebudowę basenu w Zespole Szkół Kreowania Wizerunku. Wykonawcą jest firma NOJ-BUD Sp. z o.o. Koszt inwestycji wyniesie ponad 4,3 mln złotych. Prace zakończą się w styczniu 2022 r.

Aktualizacja, 21.08.2020 r.

W piątek, 21 sierpnia poznaliśmy oferty wykonawców zainteresowanych przebudową pływalni w Zespole Szkół Kształtowania Wizerunku przy ul. Kaczyńskiego. Zadanie prowadzone będzie w ramach realizowanego od 2015 roku miejskiego programu modernizacji basenów przyszkolnych. Budżet zakładany na przebudowę basenu wynosi 4,4 mln zł. W postępowaniu złożonych zostało 6 ofert, których ceny kształtują się od 4,3 do 6,4 mln zł.

Zestawienie złożonych ofert:

  1. 1. TERMIKA Sp. z o.o. i SANELL Sp. z o.o. Sp.k - 4.598.970 zł
  2. 2. P.B.E. ELBUD GDAŃSK S.A. - 4.472.280 zł
  3. 3. TSG Polska Sp. z o.o. Gdańsk - 6.437.859,41 zł
  4. 4. BUD-MAR Usługi Ogólnobudowlane Mariusz Soboń Elbląg - 5.562.691,19 zł
  5. 5. NOJ-BUD Sp. z o.o. Sopot - 4.354.200 zł
  6. 6. Przedsiębiorstwo Budowlano- Montażowe ELZMBUD Sp. z o.o. Elbląg - 4.537.049 zł

Przebudowa basenu w ZSKW jest kolejnym zadaniem realizowanym w ramach miejskiego programu modernizacji basenów przyszkolnych, którym objęto łącznie 7 gdańskich pływalni. W latach 2015/2016 zmodernizowane zostały baseny przy XV LO ul. Pilotów oraz ZSSiO przy ul. Subisława. Aktualnie dobiega końca modernizacja pływalni przy ZSE przy ul. Reja. W postępowaniu przetargowym na realizację jest także basen przy SP 42 przy ul. Czajkowskiego, gdzie oprócz modernizacji pływalni planowana jest również termomodernizacja szkoły. Kolejne obiekty przewidziane do realizacji w ramach tego programu to basen przy SP 2 przy ul. Marusarzówny oraz SP 76 przy ul. Jagiellońskiej.