Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Budowa basenu przy CKZiU nr 2 w Gdańsku przy ul. Smoleńskiej 5/7

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

Basen wybudowany został na podstawie projektu krytej pływalni zrealizowanej przy ul. Azaliowej w Gdańsku Kokoszkach. Nowy basen posłuży nie tylko uczniom CKZiU, ale również mieszkańcom dzielnicy, ponieważ będzie ogólnodostępny.

W obiekcie znajduje się basen z wydzieloną 4-torową częścią pływacką oraz szatnie. Strefę rekreacyjną stanowią takie atrakcje jak gejzer, czy ławeczka podwodna oraz jacuzzi.

Budynek basenu jest komunikacyjnie połączony z istniejącym budynkiem szkoły za pomocą łącznika. Liczba użytkowników korzystających jednocześnie z pływalni to 46 osób (30 osób w strefie pływackiej i 16 osób w strefie rekreacyjnej).

W budynku basenu znajdują się:

• hala basenowa z basenem o dł. 25m. (podział na strefę pływacką i rekreacyjną) oraz brodzikiem dla niepływających z atrakcjami wodnymi i jacuzzi,
• zespół szatniowo-sanitarny,
• strefa wejściowa z szatnią i kasą,
• pom. higieniczno-sanitarne, gospodarcze, magazynowe, techniczne, socjalne, biurowe.

Wykonawca: EBUD Przemysłówka z Bydgoszczy
Czas realizacji: maj 2017 - czerwiec 2018
Koszt realizacji: 13,4 mln zł

Zdjęcia po zakończeniu realizacji zadania:

Oficjalne otwarcie basenu 27.07.2018 r.

W dniu dzisiejszym nastąpiło oficjalne otwarcie basenu przy CKZiU w Gdańsku-Oruni. Otwarcia dokonał Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz udostępniając tym samym obiekt do użytku publicznego dla wszystkich chętnych.

Stan realizacji prac dn. 05.06.2018 r.

Aktualnie na terenie inwestycji postępują prace wykończeniowe.Stan realizacji prac dn. 10.05.2018 r.

Na terenie inwestycji trwają prace wykończeniowe. Układane są m.in. kafelki na małej niecce basenowej, natomiast na dużej niecce wykonywana jest izolacja. Ponadto trwają prace drogowe.
Stan realizacji prac dn. 12.03.2018 r.

Obecnie prace koncentrują się w środku pływalni, gdzie trwa profilowanie niecki dużego basenu, montowany jest system wentylacji oraz instalacje sanitarne i elektryczne. Podwieszane są również sufity w dużej sali basenowej. Wykonawca jest także w trakcie układania elewacji zewnętrznej budynku. Niebawem ma zakończyć się montaż okien.


Stan realizacji prac dn. 16.02.2018 r.

Na terenie budowy trwają prace związane z dociepleniem elewacji, rozpoczął się również montaż stolarki okiennej. Ponadto zakończono prace związane z pokryciem dachu.

Stan realizacji prac dn. 10.01.2018 r.

Sukcesywnie trwają prace związane z pokryciem dachu. Równolegle wykonywana jest również instalacja kanalizacyjna, wodociągowa i elektryczna. W najbliższych dniach wykonawca robót planuje rozpocząć montaż stolarki okiennej.


Stan realizacji prac dn. 21.12.2017 r.

Obecnie na budowie basenu wykonywane jest pokrycie dachowe. Wewnątrz budynku trwają prace związane z wykonywaniem tynków, instalacji sanitarnej i elektrycznej.
Stan realizacji prac dn. 12.12.2017 r.

Aktualnie na budowie basenu trwa montaż konstrukcji dachu oraz tynkowanie ścian podbasenia.Stan realizacji prac dn. 20.11.2017 r.

Aktualnie na budowie basenu trwa betonowanie plaży dużej niecki, ścian małej niecki basenu oraz betonowanie słupów pod konstrukcję dachu. Jednocześnie wykonywane są ściany wewnętrzne obiektu.Stan realizacji prac dn. 17.10.2017 r.

Aktualnie na budowie basenu wylany został już stropodach. Trwają prace związane z wykonywaniem izolacji w podbaseniu oraz zbrojeniem ścian dużej niecki.


Stan realizacji prac dn. 2.10.2017 r.

Aktualnie na terenie budowy wykonano już m.in dno basenu dużej i małej niecki. Obecnie wykonywane jest zbrojenie ścian, trwają również prace murarskie na części administracyjnej.

Stan realizacji prac dn. 07.09.2017 r.

Na terenie budowy trwają pace związane z wylewaniem stropu budynku technicznego, równolegle prowadzone są prace polegające na wykonaniu zbrojenia dużej niecki basenu.
Stan realizacji prac dn. 29.08.2017 r.

Zakończono wykonywanie ścian żelbetowych piwnic basenu, wykonano instalację podposadzkową.
Stan realizacji prac dn. 2.08.2017 r.

Obecnie na budowie basenu kontynuowane są prace przy wznoszeniu fundamentów - ławy oraz ściany, wykonywane są również izolacje przeciwwilgociowe i termiczne ścian fundamentów.Stan realizacji prac dn. 5.07.2017 r.

Obecnie na placu budowy trwają prace przy wznoszeniu ław fundamentowych tj. zbrojenie i szalowanie, wylewanie ław. Jednocześnie prowadzone są prace przy układaniu kanalizacji sanitarnej.

Stan realizacji prac dn. 8.06.2017 r.

Obecnie na terenie budowy Wykonawca ustawił zaplecze budowy, przystąpił do wykonywania prac ziemnych oraz drobnych rozbiórek.
Stan realizacji prac dn. 15.05.2017 r.

Wykonawca rozpoczął prace przygotowujące teren do inwestycji, zostały wykarczowane krzewy i drzewa kolidujące z zakresem budowy.