Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Budowa basenu przy Szkole Podstawowej nr 81 ul. Siedleckiego 14 w Gdańsku

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

 

Basen zbudowany został na bazie zaadaptowanego projektu pływalni przy szkole przy ul. Azaliowej w Gdańsku Kokoszkach.

 W efekcie powstał budynek basenu pełniący zarówno funkcje sportowe jak i rekreacyjne. Znajduje się w nim basen z wydzieloną 4-torową częścią pływacką. Strefę rekreacyjną stanowią atrakcje takie jak masaż karku, gejzer, czy ławeczka podwodna. W hali znajduje się także brodzik dla osób niepływających z masażem karku oraz jacuzzi. W obiekcie znajduje się również zespół szatniowy, pomieszczenia gospodarcze, magazynowe oraz techniczne.

 Wykonawcy inwestycji:
•firma KBud Z Prusic, 
•firma Blanca Plus Sp. z Wólki Kosowskiej
Czas realizacji – 16.11.2015 r. – 10.03.2017 r.
Przekazanie obiektu użytkownikowi – 05.04.2017 r.
Całkowity koszt realizacji robót budowlanych – 11,2 mln zł

Widok w fazie początkowej realizacji zadania.

Obraz 007

Widok po realizacji zadania

SIedleckiego 19

Stan realizacji prac dn. 7.03.2017 r.

Trwają prace przygotowujące przed napełnieniem niecki basenu wodą, m.in. płukanie filtrów oraz mycie zbiornika basenu.

Stan realizacji prac dn. 13.02.2017 r.

Obecnie na terenie budowy nowy Wykonawca kończy uzupełnianie gresów i terakoty oraz malowanie, natomiast w najbliższych dniach przystąpi do kontynuowania wykonywania technologii basenowej.

Aktualizacja 31.01.2017 r.

W 31 stycznia, w siedzibie DRMG podpisana została umowa na kontynuację robót budowlanych na budowie krytej pływalni przy ul. Siedleckiego 14 w Gdańsku. W imieniu Wykonawcy robót, opiewającą na kwotę 1,9 mln zł - umowę podpisał Prezes Zarządu firmy Blanca Plus Sp. z o.o. Pan Grzegorz Leukowicz. W dniu dzisiejszym przekazano również wykonawcy plac budowy. Zgodnie z podpisanym dokumentem - wyłoniony w przetargu Wykonawca na realizację zadania ma czas do 10 marca br. Po zakończeniu robót rozpocznie się procedura odbiorowa inwestycji.

 Aktualizacja 24.01.2017 r.

W dniu dzisiejszym DRMG ogłosiła informację o wyborze najkorzystniejszej oferty. Zgodnie z informacją największą liczbę punktów na podstawie przyjętych kryteriów uzyskała firma Blanca Plus Sp. z o.o. Wola Mrokowska, z Wólki Kosowskiej. Po uprawomocnieniu wyboru podpisana zostanie umowa na realizację robót. 
Aktualizacja 09.01.2017 r.

W dniu dzisiejszym, w siedzibie DRMG otwarto oferty przetargowe złożone na zadanie mające na celu dokończenie robót budowlanych na budowie krytej pływalni przy ul. Siedleckiego 14 w Gdańsku. O dokończenie realizacji ubiega się 5 Wykonawców:
1. Firma GUTKOWSKI Jan Gutkowski, Leszno - zaproponowana cena 2.953.433,12 zł
2. HARTUNA Sp. z o.o. Skarszewy - zaproponowana cena 2.315.780,81 zł
3. Blanca Plus Sp. z o.o. Wólka Kosowska - zaproponowana cena 1.931.936,07 zł
4. KBUD Sp. z o.o. Prusice - zaproponowana cena 2.073.165,00 zł
5. B&W Usługi Ogólnobudowlane Bożena Dzidkowska Pruszcz Gdański - zaproponowana cena 2.418.931,19 złWszyscy Wykonawcy zaproponowali przedłużenie minimalnego okresu gwarancji jakości dla o 24 m-ce. 
Komisja przetargowa przystąpiła do weryfikacji ofert pod względem formalno-prawnym. 


Aktualizacja 16.12.2016 r.

Z uwagi na wypowiedzenie umowy Generalnemu Wykonawcy zadania pn. „Budowa krytej pływalni przy Szkole Podstawowej nr 81, ul. Siedleckiego 14 w Gdańsku Osowej” - firmie K-Bud z Prusic, Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska 15 grudnia 2016 r. ogłosiła przetarg nieograniczony na wyłonienie Wykonawcy, który dokończy budowę obiektu. Realizację przedmiotowej inwestycji rozpoczęto w IV kwartale 2015 r., natomiast w IV kwartale 2016 r., w fazie robót wykończeniowych, realizacja została przerwana. W chwili obecnej budynek basenu w 80% jest gotowy. W związku z powyższym, oprócz robót wykończeniowych obiekt wymaga jeszcze wykonania technologii basenowej a także dostawy i montażu sprzętu IT, w tym całego sprzętu informatycznego niezbędnego do uruchomienia Elektronicznego Systemu Obsługi Klienta. Termin składania ofert przetargowych przez Wykonawców oraz termin ich otwarcia przewidywany jest na 3 stycznia 2017 r. Planowany termin odbioru robót budowlano-montażowych przypada na 10 marca 2017 r., natomiast nasadzenia zieleni wykonywane będą do 28 kwietnia 2017 r.

Film z realizacji robót w dniach od 16 maja do 31 pażdziernika


Film z realizacji robót w dniach od 16 maja do 31 października (kliknij w nazwę).Stan realizacji prac dn. 29.07.2016 r.

W budynku basenu układana jest glazura i terakota. Na ukończeniu są prace związane z wykonywaniem miejsc parkingowych i drogi dojazdowej.

Stan realizacji prac dn. 19.07.2016 r.

Obecnie szlifowane jest dno niecki basenu, prace te mają na celu przygotowanie powierzchni pod ułożenie warstw wyrównawczych i izolacyjnych a następnie płytek. Na ukończeniu są prace związane z przeszkleniem stolarki okiennej i fasad budynku. Ułożono również instalację związaną z ogrzewaniem podłogowym.

Stan realizacji prac dn. 06.07.2016 r.

Na terenie budowy wykonywane są miejsca parkingowe i droga dojazdowa. Równocześnie pod niecką basenu trwa nadal montaż instalacji i roboty tynkarskie. Na ukończeniu są prace dekarskie. Rozpoczęto także szklenie fasad okiennych.

Stan realizacji prac dn. 23.06.2016 r.

Niecka basenu pozytywnie przeszła próby szczelności. W hali basenowej trwają roboty tynkarskie, pod niecką basenu trwa montaż instalacji: wod-kan, centralnego ogrzewania, wentylacyjnej i tej związanej z technologią basenu. Jednocześnie trwają prace dekarskie i montaż stolarki okiennej.

Stan realizacji prac dn. 13.06.2016 r.

Aktualnie wykonywane są próby szczelności niecki basenu. Trwają równocześnie roboty tynkarskie i prace związane z układaniem instalacji wewnętrznych. 

Stan realizacji prac dn. 27.05.2016 r.

Na terenie budowy basenu zakończone zostały prace żelbetowe. W piwnicy wykonano posadzki i tynki. W chwili obecnej montowana jest konstrukcja drewniana dachu.

Stan realizacji prac dn. 16.05.2016r.

Obecnie na terenie budowy kończą się roboty żelbetowe, aby można było rozpocząć montaż więźby dachowej. Trwają również prace związane z murowaniem ścian działowych. Pod niecką basenu rozprowadzono znaczną część instalacji wewnętrznej związanej z technologią basenu.

Stan realizacji prac dn. 31.03.2016r.

Obecnie na placu budowy odbywają się prace związane z murowaniem ścian parteru. Wykonano już dno małej i dużej niecki.

Stan realizacji prac dn. 11.02.2016 r.

Aktualnie na placu budowy trwają prace związane z budową konstrukcji ścian podbasenia.

Stan realizacji prac dn. 14.12.2015 r.

Obecnie na placu budowy trwają prace ziemne, wykonywane są fundamenty piwnic.

Aktualizacja 16.11.2015 r. 

W dniu dzisiejszym w siedzibie DRMG przy ul. Żaglowej 11 podpisana została umowa na realizację krytej pływalni opiewająca na kwotę ponad 11 mln zł. Zgodnie z dokumentem Wykonawca robót - firma KBUD z Prusic, na wykonanie zadania będzie miała czas do końca sierpnia 2016 roku. Przewidziana umową pielęgnacja zieleni potrwa natomiast do końca października 2016 r. 

Aktualizacja 18.09.2015 r. 

Pierwsze postępowanie przetargowe zostało unieważnione ponieważ Wykonawca, który złożył ofertę najkorzystniejszą, firma B&W Usługi Ogólnobudowlane Bożena Dzidkowska z siedzibą w Pruszczu Gdańskim, wyraził zgodę na przedłużenie okresu związania z ofertą oraz na przedłużenie ważności wadium o 60 dni, jednakże nie złożył dokumentów potwierdzających przedłużenie ważności złożonego wadium. W dniu 18 września ogłoszony został ponowny przetarg nieograniczony na realizację robót budowlanych. 
Planowany termin zakończenia robót budowlanych to 30.09.2016 r.
Planowany termin zakończenia pielęgnacji zieleni - 31.10.2016 r. 

Aktualizacja 08.07.2015 r. 

7 lipca odbyło się otwarcie ofert złożonych w przetargu ograniczonym na wykonanie robót budowlanych. O realizację zamówienia ubiega się 4 wykonawców: 
1. Skanska S.A. 
2. B&W Usługi Ogólnobudowlane Bożena Dzidkowska z Pruszcza Gdańskiego 
3. PPHU MARBUD Ryszard Marcinkiewicz z Gdyni 
4. HARTUNA SP. Z O.O. 

Aktualizacja 18.03.2015 r. 

W dniu dzisiejszym, o godz. 9 rano, minął termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu. Przetarg ma formę ograniczoną, co oznacza, że wykonawcy najpierw składają wnioski, a następnie po ich weryfikacji, tylko wybrane firmy zostaną zaproszenie do składania ofert przetargowych. W wyznaczonym terminie wnioski o dopuszczenie do udziału złożyło 10 wykonawców. Komisja przetargowa rozpoczęła sprawdzanie wniosków pod względem formalno-prawnym.

  • Konsorcjum firm: 1) MERX Sp. z o.o. Sp.k. Warszawa 2) MERX Sp. z o.o. Białystok
  • HARTUNA Sp. z o.o. Skarszewy;
  • B&W Usługi Ogólnobudowlane Bożena Dzidkowska, Pruszcz Gdański; 
  • Przedsiębiorstwo Produkcyjne, Usługowe i Handlowe E&S Sp. z o.o., Borowo;
  • PPHU MARBUD Ryszard Marcinkiewicz Gdynia;
  • Przedsiębiorstwo Ogólnobudowlane JT Cydejko Sp. J. Łęgowo;
  • Zakład Robót Ogólnobudowlanych Stanisław Repiński, Kościerzyna;
  • SKANSKA S.A. Oddział Budownictwa Inżynieryjnego w Gdańsku;
  • Konsorcjum firm:1) Lider: GK Creation S.C. Lipusz; 2) FHUB MAXI-MIX Kazimierz Felski, Lipusz
  • „Przemysłówka” Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego Holding Sp. z o.o, Olsztyn

Aktualizacja 10.03.2015 r.


9 marca ogłoszony został przetarg ograniczony na realizację rozbudowy obiektu szkolnego o budynek basenu w Szkole Podstawowej nr 81 przy ul. Siedleckiego 14. Do 19 marca wykonawcy mogą składać wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu.