Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Oświetlenie Parku na Biskupiej Górce - BO 2022

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

Przygotowujemy się do realizacji zadania pn. "Oświetlenie Parku na Biskupiej Górce" w ramach Budżetu Obywatelskiego 2022.

Piękny park Salwator na Biskupiej Górce w Gdańsku wieczorami tonie w ciemnościach z powodu braku oświetlenia, mimo że od dwóch lat stoi w nim dużo ławek, jest siłownia na świeżym powietrzu, stół do ping ponga i do gry w szachy. Brak lamp uniemożliwia mieszkańcom korzystanie w pełni z tej przestrzeni, także tym, którzy przechodzą tylko przez park po zmierzchu, a to bardzo popularny skrót. Projekt zakłada postawienie 12 lamp stylizowanych na przedwojenne, takich jakie stoją już przy pobliskiej ulicy Na Stoku i nad kanałem Raduni.

Szczegółowy zakres zadania poznamy po opracowaniu dokumentacji projektowej. Dodatkowo, zakresy realizacji wniosków będą konsultowane i uzgadniane z wnioskodawcami na poszczególnych etapach realizacji.

Cykl realizacji wniosku jest dwuletni i powinien zakończyć się w grudniu 2023 r.

Widok przed rozpoczęciem realizacji zadania:

Park BGorka 05 19 13

Aktualizacja, 4.10.2023 r.

Podpisano umowę na opracowanie dokumentacji projektowej wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego oraz z uzyskaniem wymaganych przepisami prawa budowlanego uzgodnień, opinii i decyzji dla zadania pn. Oświetlenie w Gdańsku w ramach zadań z Budżetu Obywatelskiego 2022: Zadanie nr 1: „Świetliki opływu Motławy-instalacja latarni" i Zadanie nr 2: „Oświetlenie parku na Biskupiej Górce". Projekt przygotuje firma Marel Marcin Szczęsny. Koszt to niecałe 69 tys. złotych. Projekt ma  być gotowy do końca kwietnia 2023 r.

Aktualizacja, 22.09.2022 r.

W postępowaniu wpłynęły dwie oferty, które są obecnie analizowane:

  1. Marel Marcin Szczęsny - 68 892,30 zł
  2. Jotel sp. z o.o. - 105 165,00 zł

 

Aktualizacja, 16.09.2022 r.

Ogłoszono postępowanie projektowe na opracowanie dokumentacji projektowej dla tego i innego (Świetliki nad Opływem Motławy) zadania. Otwarcie ofert przewidziano 21 września. Projekt ma być gotowy do końca kwietnia 2023 r.