Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Budowa „Skateparku Osowa”.

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

 

Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska zakończyła realizację projektu finansowanego w ramach Budżetu Obywatelskiego, dotyczącego budowy „Skateparku Osowa”. Inicjatywa jest wynikiem potrzeby młodych mieszkańców dzielnicy, spowodowanej brakiem miejsca do uprawiania sportów ekstremalnych. Realizacja projektu miała na celu powstanie miejsca do rekreacji głownie dla osób aktywnych fizycznie, pragnących rozwijać swoje pasje związane z uprawianiem sportów typu jazda na deskorolce, BMXie, czy rolkach. Nowo powstały tzw. monolityczny, w całości betonowy, skatepark zlokalizowany jest na terenie zielonym przy ul. Diany i Heleny, na powierzchni ok. 500-600 m2. W ramach realizacji zadania wykonano także oświetlenie parku. Zgodnie z przedstawioną koncepcją, obszar „Skateparku” stanowi ogólnodostępny teren o charakterze rekreacyjno-sportowym. Zgodnie ze zgłoszonym do Budżetu Obywatelskiego wnioskiem realizacja zadania związanego z budową Skateparku Osowa ” obejmowała:

- opracowanie projektu budowlanego inwestycji
- wykonanie robót budowlanych obejmujących betonowy skatepark oraz jego oświetlenie i odwodnienie.Wykonawca dokumentacji projektowej: 
KB Skatelab Maciej Skiba z Gdańska,
Wykonawca robót budowlanych: 
Konsorcjum firm : ZCS Polska sp. z o.o. z Sopotu i BULLAIT Andrzej Ciuchta z Elbląga, 
Czas realizacji robót: 8.08.2014 r. - 14.11.2014 r.
Łączny koszt realizacji: 527 069 zł