Nocne prace na budowie Nowej Warszawskiej

Nocne prace na budowie Nowej Warszawskiej

Od Czerwiec 29, 2022 05:32 aż Lipiec 06, 2022 07:32

W Gdańsk

Wysłany przez Zespół Komunikacji Społecznej

Kategorie: Spotkania z mieszkańcami

Hits: 224


W weekend rozpoczęły się prace torowe na skrzyżowaniu al. Havla z ul. Nową Warszawską. W związku z wysokimi temperaturami przekraczającymi w dzień 30 stopni C, w pojedynczych przypadkach część robót będzie wykonywana w godzinach nocnych.

Taka konieczność wynika między innymi z potrzeby demontażu  i ułożenia nowych stalowych szyn, które w wysokich temperaturach osiągają zbyt wysoką „rozszerzalność cieplną”. Zgodnie ze sztuką budowlaną prac szynowych nie wykonuje się w tak wysokich temperaturach. W związku z deklarowanymi terminami o przywróceniu komunikacji tramwajowej na odcinku Wileńska – pętla Łostowice/Świętokrzyska do końca sierpnia, część robót musi być wykonana nocą. Niemniej jednak takie sytuacje będą występowały sporadycznie.

Zakładany harmonogram inwestycji przewiduje zakończenie robót w listopadzie 2022 roku, potem rozpocznie się procedura odbiorowa i pozyskiwanie pozwoleń administracyjnych. Nowa linia tramwajowa uruchomiona zostanie w pierwszym kwartale 2023 roku. Wykonawcą prac jest konsorcjum firm MTM Firma Budowlano-Drogowa MTM SA – Lider, Przedsiębiorstwo Usługowo Handlowe RAJBUD Sp. z o.o.– Partner. Koszt inwestycji to niecałe 60 mln złotych.