Zmiany w organizacji ruchu na al. Havla

Zmiany w organizacji ruchu na al. Havla

Od Wrzesień 13, 2022 13:09 aż Wrzesień 20, 2022 15:09

W Gdańsk

Wysłany przez Zespół Komunikacji Społecznej

Kategorie: Spotkania z mieszkańcami

Hits: 560


W czwartek, 15 września planowane jest wprowadzenie zmian na al. Havla, w pobliżu skrzyżowania z ul. Nową Warszawską. Tymczasowa organizacja ruchu będzie polegała na udostępnieniu dla ruchu pojazdów wschodniej jezdni al. Havla w kierunku do al. Armii Krajowej.

W związku z koniecznością prowadzenia prac w rejonie wyspy centralnej skrzyżowania al. Havla – ul. Nowa Warszawska oba pasy do zawracania na al. Havla pozostają zamknięte. Jednocześnie ruch pojazdów od strony ul. Cedrowej i od strony ul. Łódzkiej w kierunku do al. Havla poprowadzony zostanie południową jezdnią ul. Warszawskiej. Jezdnia północna ul. Warszawskiej będzie jezdnią jednokierunkową jednopasmową z zakazem skrętu w lewo w kierunku ul. Łódzkiej. Dojazd do osiedla w rejonie ulic Przemyska, Płocka, Ciechanowska, Kozacza Góra jest możliwy poprzez prawoskręt z al. Havla w rejonie skrzyżowania z ul. Wilanowska – al. Havla.

Ruch pieszych i pojazdów w pozostałym zakresie budowy nie ulega zmianie. W relacji do ul. Świętokrzyskiej pojazdy poruszają się po zachodniej jezdni al. Havla. Wyjazd z osiedla w rejonie ulic Przemyska, Płocka, Ciechanowska, Kozacza Góra będzie nadal możliwy poprzez ul. Łódzką w kierunku ul. Warszawskiej oraz w kierunku ul. Świętokrzyskiej poprzez włączenie się do ruchu na al. Havla.

Zmiany w organizacji ruchu związane są z budową trasy Nowa Warszawska. Wykonawcą prac jest konsorcjum firm MTM S.A i Rajbud Sp. z o.o. Umowa opiewa na ok. 60 mln złotych. Nowa Warszawska to część Gdańskiego Projektu Komunikacji Miejskiej, realizowanego i współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Nowa Warszawska 15.09