Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Zmiany w rejonie skrzyżowania ulicy Bulońskiej z ulicą Myśliwską

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

Zmiany w rejonie skrzyżowania ulicy Bulońskiej z ulicą Myśliwską

Od Lipiec 24, 2019 08:01 aż Sierpień 22, 2019 23:01
Wysłany przez Zespół Komunikacji Społecznej
Hits: 4041

Zmiany w rejonie skrzyżowania ulicy Bulońskiej z ulicą Myśliwską

We wtorek, 30 lipca planowane jest wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu w rejonie  ul. Myśliwskiej w Gdańsku.

Ruch samochodowy z ulicy Myśliwskiej, na wysokości skrzyżowania z ul. Bulońską, przekierowany zostanie na nowo wybudowany układ drogowy Nowej Bulońskiej Północnej. Wprowadzona zmiana ma na celu zakończenie prac związanych z włączeniem nowej trasy w istniejący układ drogowy.

Ruch samochodów

Zamknięty dla ruchu zostanie przejazd przez skrzyżowanie ul. Bulońskiej i Myśliwskiej. Przejazd  w kierunku Jasienia odbywać się będzie nowym układem drogowym tj. ulicą Nową Bulońską i Nową Wołkowyską w kierunku ronda przy ul. Wołkowyskiej i Myśliwskiej.   

Od ronda Myśliwska/Wołkowyska do wysokości ul. Powstania Listopadowego ul. Myśliwska pozostanie dwukierunkowa.  W kierunku centrum od ronda Myśliwska/ Wołkowyska pojedziemy przez ul. Nową Wołkowyską i Nową Bulońską. Dodatkowo otwarty zostanie przejazd z ul. Myśliwskiej w kierunku ul. Piekarniczej. 

Zmiana przystanków autobusowych.

Przystanek autobusowy Wołkowyska 01 (w kierunku Gdańska) będzie przeniesiony na ul. Nową Wołkowyską. Przystanek autobusowy Wołkowyska 02 (w kierunku Jasienia) będzie przesunięty o ok. 50 m w kierunku Jasienia.  Ruch pieszy obowiązywać będzie bez zmian, po istniejących ciągach pieszych.  Terminy mogą ulec zmianie ze względu na warunki atmosferyczne. O wszelkich zmianach będziemy informować z wyprzedzeniem.   

Wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu związane jest z kolejnym etapem budowy linii tramwajowej Nowej Bulońskiej Północnej. Inwestycja jest częścią opracowanego przez władze miasta Strategicznego Programu Rozwojowego dzielnicy Południe na lata 2014-2020.