Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Od środy zmiany na ul. Toruńskiej

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

Od środy zmiany na ul. Toruńskiej

Od Wrzesień 04, 2019 05:51 aż Wrzesień 13, 2019 07:51
Wysłany przez Zespół Komunikacji Społecznej

Od środy zmiany na ul. Toruńskiej

 

W środę, 4 września ok. godziny 12, na ul. Toruńskiej planowane jest wprowadzenie zmiany w organizacji ruchu polegającej na otwarciu wyjazdów z ul. Toruńskiej w kierunku centrum Gdańska i Pruszcza Gdańskiego. Nie będzie możliwości wjazdu w ul. Toruńską od strony Pruszcza Gdańskiego, gdyż ul. Toruńska na odcinku od ul. Okopowej do ul. Rzeźnickiej pozostaje ulicą jednokierunkową. 

Ruch pieszy i rowerowy odbywać się będzie po wyznaczonych ciągach.

Taka organizacja ruchu utrzyma się przez okres ok. 3 tygodni. Prosimy o zachowanie ostrożności w rejonie prowadzonych robót, o kolejnych zmianach będziemy informować z wyprzedzeniem.  

Planowana zmiana jest kolejnym etapem prac związanych z budową wiaduktu Biskupia Górka, który stanowi główne połączenie centrum Gdańska z południowymi dzielnicami oraz drogą krajową 91. Budowa wiaduktu rozpoczęła się wiosną 2018 roku. Głównym Wykonawcą jest firma Budimex S.A., z którą podpisano umowę w marcu 2018 r. Koszt inwestycji to niemal 147 mln złotych. Aż 114 milionów złotych pochodzi z dofinansowania z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Cała inwestycja zakończyć się ma w październiku 2020 roku.

Zmiany także na liniach autobusowych 106, 111, 123, 131, 138, N9 i N11

W związku z częściowym otwarciem ul. Toruńskiej i kolejnymi etapami budowy wiaduktu Biskupia Górka od nocy ze środy na czwartek 04/05.09.2019 r. zmianie ulegną trasy i rozkłady jazdy linii autobusowych 106, 111, N9 i N11. Ponadto na liniach 123 i 131 nastąpi korekta tras

  •         Linia 106

Kierunek Westerplatte – obowiązuje trasa zbliżona do trasy stałej, czyli z obsługą Dolnego Miasta. Od przystanku „Brama Wyżynna” do przystanku „Dobra” obwiązuje objazd ulicami: Okopową, Podwalem Przedmiejskim, Żabim Krukiem, Toruńską. Na trasie objazdu będzie obowiązywał przystanek „Muzeum Narodowe 04” [9191] – tymczasowy – przy ul. Żabi Kruk.

Kierunek Jana z Kolna – przywrócenie stałej trasy i obsługi wszystkich przystanków z uwzględnieniem tymczasowej lokalizacji przystanku „Toruńska” przy ul. Okopowej.

  •         Linia 111

Kierunek Górki Zachodnie – obowiązuje trasa zbliżona do trasy stałej, czyli z obsługą Dolnego Miasta.  Od przystanku „Brama Wyżynna” do przystanku „Dobra” obwiązuje objazd ulicami: Okopową, Podwalem Przedmiejskim, Żabim Krukiem, Toruńską. Na trasie objazdu będzie obowiązywał przystanek „Muzeum Narodowe 04” [91919] – tymczasowy – przy ul. Żabi Kruk

Kierunek Jana z Kolna – utrzymana zostanie dotychczas obowiązująca trasa ulicą Podwale Przedmiejskie.         

  •      Linie 123 i 131

Kierunek Orunia/Olszynka – utrzymane zostaną trasy objazdowe ulicami: Podwale Przedmiejskie, Żabi Kruk, Toruńska i Rzeźnicka, bez obsługi przystanku „Muzeum Narodowe 01” [1190]. W zamian autobusy 123 i 131 będą obsługiwać przystanek „Muzeum Narodowe 04” [9191] – tymczasowy – przy ul. Żabi Kruk.

Kierunek Jana z Kolna/Matemblewo – od przystanku „Brama Nizinna” do przystanku „Brama Wyżynna” objazd ulicami: Dolna Brama, Pod Zrębem, Żabi Kruk, Toruńska i Okopowa, z obsługą tymczasowego przystanku „Toruńska” przy ul. Okopowej.

  •            Linia 138

Niewielka korekta rozkładu jazdy – kurs wykonywany dotychczas o godz. 7:25 z przystanku „Wały Piastowskie”, będzie rozpoczynać się na przystanku „Dworzec Główny” o godz. 7:27.            Linia 911

Linia będzie funkcjonować do odwołania, wg nowego rozkłady jazdy na trasie: Jana z Kolna – Dworzec Główny – Brama Wyżynna – Podwale Przedmiejskie – Długie Ogrody – Szopy – Kamienna Grobla – Dolna – Łąkowa – Śluza – Kamienna Grobla – Toruńska – Okopowa – Brama Wyżynna – Dworzec Główny – Jana z Kolna.

  •          Linie N9 i N11

Kierunek Przegalina/Olszynka – obowiązuje trasa zbliżona do trasy stałej, czyli z obsługą Dolnego Miasta. Od przystanku „Brama Wyżynna” do przystanku „Dobra” obwiązuje objazd ulicami: Okopową, Podwalem Przedmiejskim, Żabim Krukiem, Toruńską, Na trasie objazdu będzie obowiązywał przystanek „Muzeum Narodowe 04” [9191] – tymczasowy – przy ul. Żabi Kruk.

Kierunek Dworzec Główny – przywrócenie stałej trasy z obsługą wszystkich przystanków wraz z  obsługą tymczasowego przystanku „Toruńska” przy ul. Okopowej.

 

Torunska 29 08 19 2