Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Podpisano umowę na budowę drogi rowerowej od Huciska do centrum handlowego

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

Podpisano umowę na budowę drogi rowerowej od Huciska do centrum handlowego

Od Październik 19, 2021 07:26 aż Październik 21, 2021 09:26
Wysłany przez Zespół Komunikacji Społecznej
Hits: 95

18 października podpisano umowę na realizację drogi rowerowej od Huciska do Forum Gdańsk. Prace mają zakończyć się w kwietniu 2022 r. Koszt to ponad 1 mln złotych.

W ramach zadania powstanie brakujący fragment drogi rowerowej, liczący ok. 200 metrów. Odcinek połączy Hucisko z Forum Gdańsk. Ponadto przebudowane zostaną chodniki i przejazdy rowerowe przez Wały Jagiellońskie.

Wykonawcą prac jest firma EUROVIA POLSKA S.A. Koszt prac to ponad 1 mln złotych. Koniec inwestycji przewidziano w kwietniu 2022 r.

Zadanie zostanie zrealizowane w ramach projektu „Węzły integracyjne: Gdańsk Główny, Gdańsk Wrzeszcz oraz trasy dojazdowe do węzłów Pomorskiej Kolei Metropolitarnej i Szybkiej Kolei Miejskiej na terenie Gminy Miasta Gdańska”.

Program objął również m.in.  budowę drogi rowerowej na ul. Nowatorów, od ul. Kartuskiej do ul. Budowlanych. Ta inwestycja zakończy się w grudniu 2021 r., a jej koszt to 2,2 mln złotych.

Hucisko DR