Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Rusza remont fragmentu al. Grunwaldzkiej

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

Rusza remont fragmentu al. Grunwaldzkiej

Od Sierpień 02, 2022 09:28 aż Sierpień 09, 2022 11:28
Wysłany przez Zespół Komunikacji Społecznej
Hits: 212

W poniedziałek, 8 sierpnia rozpoczną się roboty drogowe na fragmencie jezdni al. Grunwaldzkiej w kierunku Sopotu. Prace będą prowadzone na odcinku od ul. Kołobrzeskiej do ul. Derdowskiego.

W poniedziałek, w godzinach porannych wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu na fragmencie al. Grunwaldzkiej. Na wysokości budynku 411 na wysokości zatoki autobusowej (jezdnia w kierunku Sopotu) i na odcinku od skrzyżowania z ul. Kołobrzeską do Derdowskiego wyłączony z ruchu zostanie prawy pas jezdni. Taka organizacja ruchu utrzyma się co najmniej do końca sierpnia.

Przystanek autobusowy na wysokości budynku 411 przesunięty zostanie 20 m w kierunku Sopotu. Ponadto przystanek „Hala Olivia” przy Kołobrzeskiej na czas prowadzenia robót pozostanie wyłączony.

Zmiany w organizacji ruchu na al. Grunwaldzkiej związane są z rozpoczynającą się modernizacją alei na dwóch odcinkach: na wysokości budynku 411 na wysokości zatoki autobusowej (jezdnia w kierunku Sopotu), Odcinek II - od skrzyżowania z ul. Kołobrzeską do skrzyżowania z ul. Derdowskiego (jezdnia w kierunku Sopotu). Wykonawcą prac jest firma Kruszywo Sp. z o.o. Koszt prac to ponad 3,2 mln złotych. Prace zakończą się pod koniec października 2022 r.

Mapa Grunwaldzka 8.08 N