Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Węzeł integracyjny Gdańsk Wrzeszcz

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

RPO EFRR

Ogłoszono przetarg  na budowę węzła integracyjnego Gdańsk Wrzeszcz.

W pobliżu dworca na stacji Gdańsk Wrzeszcz powstanie kubaturowy parking na 500 miejsc rowerowych. Dwukondygnacyjny obiekt mieścić będzie również pomieszczenia zaplecza techniczno-socjalnego dla kierowców autobusów oraz pomieszczenia techniczne dla parkingu.

W okolicy dworca przebudowany zostanie również układ drogowy. W ramach inwestycji przewidziano 3 miejsca postojowe w systemie Kiss&Ride. Skrzyżowanie ulic Lendziona i Dmowskiego w rejonie miejsc Kiss&Ride zaprojektowano jako mini rondo o średnicy 3 metrów. Ponadto przewidziano budowę dwóch miejsc postojowych dla taksówek i dwa miejsca postoju dla osób z ograniczoną mobilnością. Elementami inwestycji będzie także przebudowa sieci teletechnicznych i kanalizacji deszczowej, a także montaż kamer monitoringu i tzw. małej architektury.

W ramach zadania przewidziano także posadzenie 7 drzew owocowych i krzewów. Ponadto od strony istniejącego budynku Dworca PKP na pasie trawnika oraz od strony torów zaprojektowano nasadzenia z roślin pnących – przylegających do elewacji budynku parkingu rowerowego

Zamówienie jest realizowane w ramach zadania pn.: „Węzły integracyjne: Gdańsk Główny, Gdańsk Wrzeszcz oraz trasy dojazdowe do węzłów Pomorskiej Kolei Metropolitarnej i Szybkiej Kolei Miejskiej na terenie Gminy Miasta Gdańska”

Inwestycja otrzymała dofinansowanie unijne i jest realizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego, Osi Priorytetowej 9 Mobilność, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Realizacja: 11 miesięcy od daty podpisana umowy

Widok przed rozpoczęciem realizacji zadania:

Wezel Wrzeszcz po lewej stronie tory kolejowe po prawej stronie centrum handlowe

 Aktualizacja, 22.12.2021 r.

Z uwagi na zbyt wysoką ofertę, przetarg został unieważniony.

Aktualizacja, 10.12.2021 r.

10 grudnia odbyło się otwarcie ofert. Na realizację zadania zabezpieczono 4 934 440 zł brutto.  Wpłynęła jedna oferta, która jest teraz analizowana, decyzję o możliwości rozstrzygnięcia postępowania podejmą władze miasta. 

1. Roverpol Sp. z o.o.  - 9 790 800,00 zł