Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Budowa ronda u zbiegu ul. Czerskiej, Niepołomickiej i Starogardzkiej coraz bliżej

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

Budowa ronda u zbiegu ul. Czerskiej, Niepołomickiej i Starogardzkiej

Ogłosiliśmy przetarg  na budowę ronda u zbiegu ul. Czerskiej, Niepołomickiej i Starogardzkiej.

 Sytuacja na skrzyżowaniu ulic Starogardzkiej, Czerskiej i Niepołomickiej ma ulec poprawie po zakończeniu budowy ronda, które usprawni ruch w tym miejscu. Nowe rondo ułatwi poruszanie się nie tylko kierowcom, ale także pieszym i rowerzystom. Budowa ronda oznaczać będzie nie tylko budowę nowego układu drogowego dla pieszych, rowerzystów i kierowców. W zakresie zadania jest również budowa kanalizacji deszczowej i ogrodu deszczowego.

Inwestycja będzie połączona z przebudową ok. 250-metrowego fragmentu  ul. Starogardzkiej od planowanego ronda do granic Gdańska. Na tym odcinku przebudowany zostanie również wodociąg.

Przetarg na realizację zadania ogłoszony zostanie w najbliższych dniach. Zadanie będzie koordynowane przez Dyrekcję Rozbudowy Miasta Gdańska i spółkę Gdańska Infrastruktura Wodociągowo-Kanalizacyjna.

Termin realizacji: 11 miesięcy od daty podpisania umowy. Po zakończeniu robót Wykonawca będzie musiał uzyskać wymagane pozwolenia administracyjne, których pozyskanie może potrwać ok. 2,5 miesiąca.

Widok przed rozpoczęciem realizacji zadania:

Skrzyzowanie Czerska Niepolomicka Starogardzka

Aktualizacja, 20.05.2022 r.

Wyłoniono wykonawcę w przetargu. W najbliższym czasie zostanie podpisana umowa z firmą STRABAG Sp.z.o.o. Koszt prac wyniesie niecałe 11 mln złotych.

Aktualizacja, 10.05.2022 r.

Decyzją władz miasta zwiększone zostaną środki na realizację zadania.W najbliższym czasie przetarg zostanie rozstrzygnięty i zostanie podpisana umowa.

Aktualizacja, 20.04.2022 r.

Na realizację zadania zabezpieczono w budżecie 7 753 656, 31 zł. Wpłynęły dwie oferty, które są obecnie analizowane:

  1. EUROVIA POLSKA S.A - 12 175 795, 90 zł
  2. STRABAG Sp.z.o.o - 10 967 628. 43 zł