Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Remont ulicy Jaśkowa Dolina w Gdańsku tzw. „trzeciej jezdni”

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

 

 

Zakończono realizację remontu trzeciej jezdni ul. Jaśkowa Dolina w Gdańsku

 

 

Droga gminna, tzw. „trzecia jezdnia” ul. Jaśkowa Dolina zlokalizowana jest w Gdańsku, w dzielnicy Piecki - Migowo. Droga przebiega równolegle do ul. Jaśkowa Dolina i ul. Wileńskiej i stanowi drogę dojazdową do zlokalizowanych w jej bezpośrednim sąsiedztwie obiektów mieszkalnych wielorodzinnych a także obiektów handlowych i usługowych. Obecnie jest drogą jednokierunkową o ulicznym przekroju i jezdni o średniej szerokości 5,8 m z betonu asfaltowego.

Zakres rzeczowy zamówienia obejmował m.in. :

- ułożenie nowych warstw asfaltowych jezdni i terenu utwardzonego na odcinku około 550 m
- remont chodników;
- wykonanie nowego oznakowania poziomego i pionowego;
- wykonanie progów zwalniających;
- pielęgnację zieleni
- roboty na istniejącej kanalizacji deszczowej

Wykonawca: Skanska S.A. z Warszawy
Koszt realizacji: ok. 1,1 mln. zł
Czas realizacji: styczeń 2017 - lipiec 2018 r.

Widok po zakończeniu realizacji zadania


Planowany termin zakończenia robót to lipiec 2018 r.

Mapa poglądowa inwestycji
Widok przed rozpoczęciem realizacji zadania
Aktualizacja 12.07.2018 r.

Zakończone zostały prace związane z remontem trzeciego odcinka jezdni. Trwają przygotowania do czynności odbiorowych.Aktualizacja 14.06.2018 r.

Aktualnie wykonywane są prace na trzecim odcinku zadania. Położono krawężniki betonowe na całej długości zadania. Układane są płyty chodnikowe. Równocześnie wykonywana jest nawierzchnia z betonu asfaltowego z warstwy ścieralnej.


Aktualizacja 14.05.2018 r.

Roboty zostały wykonane w 40 %. Na jednym odcinku wykonane zostały chodniki, krawężniki oraz nawierzchnia jezdni. Na kolejnym odcinku trwają prace rozbiórkowe.

Aktualizacja, 2.05.2018r.

Uwaga kierowcy! Zmiany na ulicy Jaśkowa Dolina w Gdańsku!

W związku z planowanym rozpoczęciem kolejnego etapu remontu ulicy Jaśkowa Dolina tzw. „trzeciej jezdni” w poniedziałek 07.05.2018 r. planowane jest zamknięcie odcinka od zjazdu z ulicy Wileńskiej do ulicy Nałkowskiej. Otwarty zostanie fragment od zjazdu z ulicy Piecewskiej do skrzyżowania z ulicą Nałkowskiej (odcinek ok. 200 m). Ten odcinek jezdni będzie dwukierunkowy. Taka organizacja ruchu planowo potrwa do 30.05.2018 r.

Aktualizacja 04.04.2018 r.


Na terenie budowy dobiegają końca prace rozbiórkowe, wykonawca przystąpił do kładzenia krawężników oraz warstw podbudowy jezdni.


Aktualizacja 26.03.2018 r.


Trwają prace przygotowawcze związane z wprowadzeniem tymczasowej organizacji ruchu.
Aktualizacja 22.03.2018 r.

Uwaga kierowcy! Zmiany na ulicy Jaśkowa Dolina w Gdańsku!

W związku z rozpoczęciem prac związanych z remontem ulicy Jaśkowa Dolina tzw. „trzeciej jezdni” w poniedziałek 26.03.2018 r. planowane jest zamknięcie ulicy na odcinku od zjazdu z ulicy Piecewskiej do skrzyżowania z ulicą Nałkowskiej (odcinek ok. 200 m). W związku z powyższym odcinek od zjazdu z ulicy Wileńskiej do ulicy Nałkowskiej będzie odcinkiem dwukierunkowym. Taka organizacja ruchu planowo potrwa do 5.05.2018 r.

Przypomnijmy, że ta jednokierunkowa droga przebiega równolegle do zasadniczej jezdni Jaśkowej Doliny od wysokości ul. Piecewskiej do Wileńskiej. Fragment ulicy objęty inwestycją umożliwia dojazd do znajdujących się w pobliżu bloków mieszkaniowych oraz obiektów handlowych. Odcinek jest aktualnie w nienajlepszym stanie technicznym i wymaga remontu. Realizowana inwestycja w znacznym stopniu poprawi bezpieczeństwo oraz komfort mieszkańców.

Zadanie obejmuje: remont chodników, ułożenie nowych warstw asfaltowych jezdni, modernizację istniejącej kanalizacji deszczowej, wykonanie nowego oznakowania i progów zwalniających oraz pielęgnację zieleni.

Za niedogodności związane z realizacją robót przepraszamy, prosimy o wyrozumiałość i zachowanie ostrożności. O kolejnych zmianach będziemy informować z wyprzedzeniem.
Aktualizacja, 21.12.2017 r.

19 grudnia 2017 roku podpisano umowę na remont tzw. "trzeciej jezdni" ul. Jaśkowa Dolina w Gdańsku. Przetarg wygrała firma Skanska S.A. z Warszawy. Koszt inwestycji to 1 142 024, 42 zł. Przewidywany czas zakończenia realizacji zadania to lipiec 2018 r.

Aktualizacja 11.12.2017 r.

08.12.2017 r. w siedzibie Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska odbyło się otwarcie ofert w przetargu nieograniczonym na remont ul. Jaśkowa Dolina tzw. „trzeciej jezdni”. O realizację zadania ubiegało się sześciu wykonawców. Najkorzystniejszą ofertę na podstawie przyjętych kryteriów złożyła firma Skanska S.A. z Warszawy. Planowany termin zakończenia robót to lipiec 2018 r.