Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Poprawa stanu nawierzchni i bezpieczeństwa ulicy Planetarnej w Gdańsku

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

Przedmiotem zamówienia była „Poprawa stanu nawierzchni i bezpieczeństwa ulicy Planetarnej w Gdańsku".

Zakres rzeczowy zamówienia obejmował:

1) Poprawę stanu nawierzchni i bezpieczeństwa ulicy Planetarnej w Gdańsku na odcinku od ulicy Nowy Świat do granicy miasta Gdańska

Zadanie obejmowało wykonanie:

a) Nowej nawierzchni jezdni z SMA wraz z nową podbudową -
b) Chodnika
c) Pobocza utwardzonego
d) Przebudowy przejazdu kolejowego
e) Docelowej organizacji ruchu
f) Regulacji wysokościowej istniejących urządzeń
g) Oświetlenia ulicznego
h) Kanalizacji deszczowej
i) Terenów zieleni - trawniki, nasadzenia krzewów
j) Pielęgnacji zieleni


2) Budowę i przebudowę sieci wodociągowej w ulicy Planetarnej w Gdańsku

Wykonawca robót: Skanska S.A.
Termin realizacji: listopad 2017 r. - grudzień 2018 r.
Koszt realizacji: 5 mln zł.

Widok przed rozpoczęciem realizacji zadania 

Widok po zakończeniu realizacji zadania

DSC06910

Aktualizacja 15.10.2018 r.

Na realizowanym zadaniu zakończono przebudowę przejazdu kolejowego, zainstalowano nowe oświetlenie oraz zakończono budowę chodników.

Planetarna X 8Aktualizacja 28.06.2018r.

W poniedziałek 2 lipca zmieni się także organizacja ruchu na ul. Planetarnej, która jest remontowana. O godzinie 9 planowane jest zamknięcie ulicy Planetarnej na odcinku od ul. Saturna do skrzyżowania ulic Nowy Świat – Barniewicka. Taka organizacja ruchu potrwa około 3 miesięcy.

Za utrudnienia przepraszamy i apelujemy o ostrożną jazdę.

mapa poglądowa objazdu

Aktualizacja 18.06.2018 r.

W ramach realizacji zadania wykonywane są prace na dalszych odcinkach układu drogowego ul. Planetarnej.Aktualizacja 30.05.2018 r.

Kontynuowane są prace przy wykonywaniu stabilizacji konstrukcji układu drogowego.


Aktualizacja 11.05.2018 r.

Aktualnie na terenie inwestycji trwają prace rozbiórkowe istniejącej nawierzchni oraz prace związane z budową nowej konstrukcji jezdni.

Aktualizacja 6.04.2018 r.

Uwaga kierowcy! Zmiany na ulicy Planetarnej!

W związku z rozpoczęciem prac związanych z poprawą stanu nawierzchni i bezpieczeństwa na ulicy Planetarnej w poniedziałek 09.04.2018 r. o godzinie 9.00, zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu na tej ulicy. Ulica Planetarna zostanie zamknięta na odcinku od końca zakresu (z kierunku Barniewic) do ul. Jowisza. W związku z tym nie będzie możliwości przejazdu wskazanym odcinkiem ul. Planetarnej w obu kierunkach. Objazd do Barniewic wyznaczono przez ul. Radarową lub obwodnicę Trójmiasta do węzła Matarnia oraz ulicami Budowlanych, Nowatorów, Gdańską i Piaskową. W kierunku ul. Nowy Świat objazd poprowadzono ul. Piaskową, Gdańską, Nowatorów, Budowlanych następnie ulicą Radarową lub obwodnicą Trójmiasta do węzła Owczarnia. Ponadto informujemy, że jest to pierwszy etap tymczasowej organizacji ruchu i potrwa ok. 4 tygodnie. O kolejnych zmianach będziemy informować z wyprzedzeniem. Realizacja inwestycji potrwa do końca listopada. Za niedogodności związane z realizacją robót przepraszamy, prosimy o wyrozumiałość i zachowanie ostrożności.

mapa poglądowa objazdu


Aktualizacja 15.11.2017 r.

Umowa na realizację zadania została podpisana 14.11.2017 r. Przekazanie placu budowy wykonawcy planowane jest na 16.11.2017 r. Prace na terenie inwestycji powinny rozpocząć się w najbliższych dniach.

Aktualizacja 10.11.2017 r.

O realizację zadania ubiegało się czterech wykonawców. Najkorzystniejszą ofertę na podstawie przyjętych kryteriów złożyła firma Skanska S.A. z Warszawy. Wykonawca na realizację inwestycji ma czas do grudnia 2018r.