Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Poprawa stanu nawierzchni alei Grunwaldzkiej w Gdańsku, na odcinku od ul. Braci Lewoniewskich do ul. Abrahama, w ramach programu modernizacji nawierzchni dróg na terenie Gdańska.

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

Przedmiotem zadania była poprawa stanu nawierzchni alei Grunwaldzkiej, na odcinku od ul. Braci Lewoniewskich do ul. Abrahama, poprzez wykonanie nakładki z warstw bitumicznych, po sfrezowaniu istniejącej nawierzchni.
Szczegółowy zakres prac:


1. roboty przygotowawcze
• rozbiórkowe
• sfrezowanie istniejącej nawierzchni bitumicznej
• ziemne
2. roboty drogowe na odcinku około 2 km
• wymiana krawężników na nowe kamienne
• nawierzchnia bitumiczna wzmocniona siatką stalową
• nawierzchnie z kostki betonowej szarej (zjazdy indywidualne, miejsca postojowe)
• nawierzchnie betonowe (zatoki autobusowe)
• nawierzchnia zabruków z kostki kamiennej rzędowej
• ścieki przykrawężnikowe z kostki granitowej
• regulacja wysokościowa studzienek i wpustów z wymianą żeliwa
• odtworzenie pętli indukcyjnych
• zabezpieczenie sieci energetycznych i teletechnicznych
3. zieleń
4. docelowa organizacja ruchu

Termin realizacji: lipiec- sierpień 2017 r.
Wykonawca robót: Firma Budowlano-Drogową MTM z Gdyni
Koszt realizacji: 2,1 mln zł 

Widok przed rozpoczęciem realizacji
Widok po zakończeniu realizacjiAktualizacja 2.08.2017 r. 

ZMIANA ORGANIZACJI RUCHU

Informujemy, że w piątek, 4 sierpnia 2017 r. o godz. 22.00 planowane jest zamknięcie jezdni Al. Grunwaldzkiej w kierunku Gdyni, na odcinku od ul. Braci Lewoniewskich do ul. Abrahama. Z uwagi na proces technologiczny, związany z kładzeniem masy bitumicznej, przewiduje się poprowadzenie dwukierunkowego ruchu jezdnią w kierunku Gdańska. Kierowcy jadący w kierunku Gdyni będą się poruszać jednym pasem ruchu, natomiast kierujący w stronę Gdańska dwoma pasami. Planowana zmiana organizacji ruchu będzie obowiązywała do niedzieli 6 sierpnia br. do godziny 24.00.


Aktualizacja 31.07.2017 r. 

Z uwagi na ulewne deszcze planowana na 29-30 zmiana organizacji ruchu 
w Al. Grunwaldzkiej została przełożona na 5-6 sierpnia. Od najbliższej soboty Al. Grunwaldzka, od ul. Braci Lewoniewskich do ul. Abrahama jezdnia w kierunku Gdyni zostanie zamknięta. 
Z uwagi na proces technologiczny, związany z kładzeniem masy bitumicznej, przewiduje się poprowadzenie ruchu dwukierunkowo pasem jezdni w kierunku Gdańska. Ruch w kierunku Gdyni odbywać się będzie jednym pasem, a jezdnia w kierunku Gdańska zostanie zawężona do dwóch pasów ruchu. Od poniedziałku 7 sierpnia planowane jest przywrócenie docelowej organizacji ruchu


Aktualizacja 19.07.2017 r.


UWAGA KIEROWCY Zmiany na AL. Grunwaldzkiej !!!

 

Informujemy, że w najbliższy piątek (21.07) od godziny 9.00 planowana jest zmiana organizacji ruchu w Al. Grunwaldzkiej, polegająca na zwolnieniu pasa prawego i zajęciu pasa lewego skrajnego, ruch w takim układzie potrwa do przyszłego piątku 28 lipca. 
Dodatkowo, na ostatni weekend lipca przewidywana jest realizacja 2 etapu prac. W związku z tym przewiduje się zamknięcie całej jezdni w kierunku Gdyni i poprowadzenie ruchu w kierunku Gdyni jednym pasem jezdni biegnącej w kierunku Gdańska. Tym samym jezdnia w kierunku Gdańska zostanie zawężona do dwóch pasów ruchu. W związku z prowadzonymi pracami prosimy kierowców o wyrozumiałość i zachowanie szczególnej ostrożności. 


Aktualizacja 4.07.2017 r.


W dniu dzisiejszym firma MTM rozpoczęła realizację zadania polegającego na poprawie stanu nawierzchni Al. Grunwaldzkiej, na odcinku od ul. Braci Lewoniewskich do ul. Abrahama. O godz. 11.00 w rejonie przebudowywanego odcinka odbył się briefing prasowy z udziałem Pani Prezydent Aleksandry Dulkiewicz oraz dyrektorów jednostek miejskich - dyrektora DRMG Pana Włodzimierza Bartosiewicza, dyrektora GZDiZ Pana Mieczysława Kotłowskiego oraz dyrektora Wydziału Programów Rozwojowych Pana Marcina Dawidowskiego. Dziennikarze mieli okazję porozmawiać z obecnymi na temat przebudowy głównej arterii miasta, jak również na temat innych realizacji drogowych, realizowanych w tym roku i planowanych na rok 2018. Po briefingu w Al. Grunwaldzkiej wprowadzona została zaplanowana na dzisiejszy dzień, tymczasowa zmiana w organizacji ruchu. 


Aktualizacja 30.06.2017 r. 


UWAGA KIEROWCY!!!Od 4 lipca planowane jest wprowadzenie I etapu tymczasowej organizacji ruchu w al. Grunwaldzkiej. W ciągu dnia, zmiana polegała będzie na wyłączeniu jednego, skrajnego pasa jezdni w celu prowadzenia robót z zachowaniem wszystkich dojazdów i ruchu pieszego. Na noc natomiast, zamykane będą dwa pasy skrajne a ruch odbywać będzie się jednym - środkowym pasem.

Etap 1 przewidziany jest na okres od 04.07.2017 do 27.07.2017 r. Na ostatni weekend lipca przewidywana jest realizacja 2 etapu prac. W związku z tym przewiduje się zamknięcie całej jezdni w kierunku Gdyni i poprowadzenie ruchu w kierunku Gdyni jednym pasem jezdni biegnącej w kierunku Gdańska. Tym samym jezdnia w kierunku Gdańska zostanie zawężona do dwóch pasów ruchu.


Aktualizacja 29.06.2017 r.

23 czerwca z firmą Budowlano-Drogową MTM z Gdyni podpisana została umowa na realizację zadania. Wykonawca na realizację inwestycji będzie miał czas do 15 sierpnia br.