Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Zakończono zadanie: modernizacja Al. Grunwaldzkiej

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

 

Zakończona została modernizacja Al. Grunwaldzkiej na odcinku od ul. Opackiej do PKM/ul. Abrahama (z wyłączeniem lokalnych wykonanych już fragmentów), w ramach zadania pn. Modernizacja nawierzchni dróg na terenie Gdańska".

Zakres zadania obejmujował modernizację ul. Grunwaldzkiej na trzech odcinkach wraz ze zjazdami w obrębie pasa drogowego:

a) Odcinek I - od przejścia dla pieszych w ul. Grunwaldzkiej na wysokości budynku z nr 535 przy ul. Grunwaldzkiej do wysokości budynku nr 480 przy ul. Grunwaldzkiej za skrzyżowaniem ul. Grunwaldzkiej z ul. Derdowskiego;
b) Odcinek II - od wjazdu w ul. Nowa Sudecka do wysokości budynku nr 272 przy ul. Grunwaldzkiej;
c) Odcinek III - Odcinek od wysokości budynku nr 351 przy ul. Grunwaldzkiej do wjazdu do CH Oliwa na wysokości budynku nr 309 przy ul. Grunwaldzkiej.
2) remont kanalizacji deszczowej,
3) wymianę nawierzchni i krawężników zatok autobusowych,
4) budowę i odtworzenie istniejącej opaski wzdłuż ul. Grunwaldzkiej
5) wykonanie oznakowania pionowego i poziomego.

Ponadto inwestycja obejmowała remont kanalizacji deszczowej, wymianę nawierzchni i krawężników zatok autobusowych oraz budowę i odtworzenie istniejącej opaski wzdłuż ul. Grunwaldzkiej.

Wykonawca: MTM S.A.
Koszt realizacji: ok.10,7 mln z
Czas realizacji: lipiec - sierpień 2018 r.

Widok przed realizacją zadania


Widok po realizacji zadania

DSC04211

Aktualizacja 27-08-18

W ramch inwestycji trwają prace wykończeniowe oraz porządkowe. Udostępnione dla pojazdów zostały 2 pasy jezdni. Trzeci pas jezdni zostanie udostępniony pod koniec miesiąca.

Grunw VIII 51

Aktualizacja 21.08.2018 r.

UWAGA! W najbliższy weekend, 24-26 sierpnia, remontowany odcinek Al. Grunwaldzkiej będzie zamknięty!

Informujemy, że w związku z przystąpieniem do prac związanych z układaniem ostatniej warstwy bitumicznej na remontowanym odcinku Al. Grunwaldzkiej od ul. Opackiej do ul. Abrahama, od najbliższego piątku tj. 24 sierpnia od godzin popołudniowych (po popołudniowym szczycie komunikacyjnym), planowane jest całkowite zamknięcie Al. Grunwaldzkiej w kierunku Gdańska.

Taka organizacja będzie obowiązywała do nocy z niedzieli na poniedziałek 25/26 sierpnia.

Docelowa organizacja ruchu w Al. Grunwaldzkiej zostanie przywrócona
w poniedziałek 26 sierpnia, we wczesnych godzinach porannych.

Objazd wyznaczony zostanie tzw. Dolnym Tarasem (ulicami Chłopską, Rzeczypospolitej, Legionów). Prace realizowane będą od strony ul. Abrahama
w kierunku ul. Opackiej.

Dojazd do punktów handlowych od soboty rano zostanie udostępniony

W miarę postępu robót, otwierane będą kolejno poszczególne skrzyżowania (Bażynskiego/Kołobrzeska, Derdowskiego, Kaprów/Obrońców Westerplatte, Opata Rybińskiego/Piastowska, Pomorska/Opacka).

Za utrudnienia i niedogodności związane z realizacją robót przepraszamy
i prosimy o wyrozumiałość.

 

Mapa orientacyjna

 

 

grunwaldzka 1 1

grunwaldzka 2 1

grunwaldzka 3 1

Aktualizacja, 10.08.2018 r.


Prace przy modernizacji odcinka al. Grunwaldzkiej wkraczają w decydującą fazę. W najbliższym tygodniu planowane są zmiany w organizacji ruchu w kierunku z Sopotu do Gdańska Wrzeszcza.

Przewidujemy, że zamykanie będą kolejne pasy przebudowywanej jezdni - najpierw pas prawy i środkowy, następnie środkowy i lewy. W tym czasie bez zmian utrzymany będzie ruch pieszych i rowerzystów w rejonie placu budowy. Aby skrócić czas prowadzenia robót, prace będą prowadzone także w godzinach nocnych.

Poniżej harmonogram prac:
- Od godziny 6 rano 12.08. (niedziela), do godzin porannych 13.08. (poniedziałek)– planowane jest zawężenie ruchu na odcinku od stacji paliw w okolicy skrzyżowania z ul. Abrahama do marketu budowlanego
- W dniach 15.08 (środa), od godziny 16 do dnia 20.08 (poniedziałek, godziny poranne) – planowane jest zawężenie ruchu na odcinku od skrzyżowania al. Grunwaldzkiej z ul. Opacką do skrzyżowania z ul. Derdowskiego oraz od okolic Olivia Business Centre do Alchemii

W tym czasie na poszczególnych odcinkach odbywać się będzie frezowanie i położone zostaną warstwy wiążące nawierzchni. O kolejny zmianach w organizacji ruchu informować będziemy z wyprzedzeniem. Przepraszamy za utrudnienia i apelujemy o ostrożną jazdę.

 Aktualizacja 31.07.2018 r.


Wykonawca przystąpił do rozbiórki starych chodników, remontu kanalizacji deszczowej, rozpoczął wymianę nawierzchni i krawężników zatok autobusowych oraz budowę i odtworzenie istniejącej opaski wzdłuż ul. Grunwaldzkiej.
Aktualizacja

Zmiana organizacji ruchu

UWAGA! OD 24 LIPCA DO 4 SIERPNIA PRACE NOCNE W AL. GRUNWALDZKIEJ!

W związku z kontynuacją prac w Al. Grunwaldzkiej i przystąpieniem do robót związanych z modernizacją kanalizacji deszczowej, od 24 lipca do 4 sierpnia, planowane jest wykonywanie prac w godzinach nocnych - od godz. 20 do 6 rano. Roboty będą prowadzone na odcinku od ul. Opackiej do ul. Abrahama, co będzie się wiązało z lokalnym zawężeniami środkowego i lewego pasa jezdni w kierunku Gdańska. Za utrudnienia przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość.

Uwaga kierowcy! Zmiany w ruchu na Al. Grunwaldzkiej!


W związku z planowanym na 16 lipca rozpoczęciem I etapu prac związanych z modernizacją Al. Grunwaldzkiej na odcinku od ul. Opackiej do PKM/ul. Abrahama ok. godziny 5:30 wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu polegająca na wyłączeniu z ruchu prawego pasa jezdni. W tym czasie wykonawca przystąpi do realizacji robót sieciowych i rozbiórkowych. Lewoskręty na wszystkich skrzyżowaniach będą utrzymane tak długo jak będzie to możliwe. Przystanek autobusowy na wysokości Castoramy zostanie przeniesiony o ok. 50 m. w kierunku ul. Bażyńskiego. Natomiast przystanek przy ul. Opackiej zostanie cofnięty o 50 m w kierunku Sopotu. Relacje piesze zostaną zachowane. Taka organizacja ruchu potrwa ok. 2 tygodnie. O kolejnych zmianach będziemy informować z wyprzedzeniem. Za niedogodności związane z realizacją robót przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość.
Aktualizacja 09.07.2018 r.


W poniedziałek, 9 lipca podpisano umowę na remont kolejnego fragmentu al. Grunwaldzkiej. Umowę podpisali prezydent Adamowicz, wiceprezessi Firmy Budowlano-Drogowej MTM S.A Ryszard Zaremb i Władysław Grzech oraz Włodzimierz Bartosiewicz z Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska. Tegoroczna realizacja remontu obejmuje ponad 1,9 km al. Grunwaldzkiej wyniesie 10,7 mln zł. Ulica będzie przebudowana na odcinku od ul. Opackiej do stacji PKM przy ul. Abrahama.