Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Przebudowa ul. Lindego

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

Zrealizowaliśmy inwestycję w obrębie dzielnicy Strzyża w Gdańsku polegającej na przebudowie ul. Lindego.

 

Celem realizacji zadania była przebudowa układu drogowego wraz z przebudową kanalizacji deszczowej, oświetlenia ulicznego oraz kolidujących urządzeń elektrycznych. Jezdnię ulicy Lindego zaprojektowano jako dwukierunkowy ciąg pieszo - jezdny oszerokości 5,0 m. Nową nawierzchnię stanowi starobruk o grubości 8 cm. W ulicy wydzielono dwie strefy za pomocą koloru kostki (piaskowy-część dla pieszych o szerokości 1,5 m, antracyt-część jezdna o szerokości 3,5 m) Na końcu ulicy Lindego zbudowano plac do zawracania dla samochodów osobowych o szerokości 13,0 m.  Dodatkowo od ciągu pieszo - jezdnego do istniejących odrodzeń wykonana została opaska z kostki kamiennej rzędowej.

 

Zakres zadania obejmował:

-roboty przygotowawcze
-roboty rozbiórkowe
-roboty ziemne
-roboty drogowe - ciąg pieszo-jezdny i zjazdy na posesje
-montaż oznakowania
-budowę oświetlenia ulicznego
-budowę kanalizacji deszczowej z wpustami
-przebudowę urządzeń elektroenergetycznych

Wykonawca: PRASBET sp. j. 
Koszt realizacji: 1,1 mln. zł 
Czas realizacji: październik 2018 - lipiec 2019

Widok po zakończeniu realizacji zadania

Lindego 08 19 5

Aktualizacja 09.07.2019 r.

Część prac przy ulicy Lindego została zakończona. Ułożono jezdnię oraz chodniki z nowej kostki brukowej, wykonano nową kanalizację. Pozostały odcinek jest pokryty warstwą podbudowy i kontynuowane są przy nim prace brukarskie. Trwają roboty przy podłączaniu nowego oświetlenia.

Lindego 07 19 9

 

Widok przed rozpoczęciem realizacji zadania

Lindego X 1

Aktualizacja 07.06.2019 r.

Wykonawca aktualnie prowadzi prace rozbiórkowe starej nawierzchni drogi oraz chodników. Trwają roboty przy podłączeniu kanalizacji deszczowej. Część ul. Lindego ma już nowe krawężniki i ułożoną podbudowę.

ul. Lindego 06 19 16

Aktualizacja, 26.03.2019 r.

W poniedziałek, 1 kwietnia w godzinach porannych zostanie zmieniona organizacja ruchu na ul. Lindego. Od kwietnia zostanie zamknięty odcinek ul. Lindego, od posesji nr 3 do posesji nr 18. Taka organizacja ruchu potrwa co najmniej do końca maja.

Lindego

 

Aktualizacja 17.10.2018 r.

12 października podpisano umowę na realizację przebudowy ul. Lindego. Prace prowadzone będą od marca do lipca 2019 roku. Koszt inwestycji to 1,07 mln zł. Wykonawcą robót jest Firma Budowlano-Drogowa Prabet Sp.j.

 

Aktualizacja 10.10.2018 r.

29 sierpnia DRMG oglosiła przetarg na wyłonienie wykonawcy robót dla wspomnianego zadania. W wyznaczonym terminie wpłynęla tylko jedna oferta, złożona przez Firmę Budowlano-Drogową PRASBET Sp.j.,  z którą po dopełnieniu wszelkich formalności podpisana zostanie umowa na realizację robót.