Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Wiadukt nad torami kolejowymi w ciągu ulicy Jana z Kolna w Gdańsku - Etap I i II

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

W okresie od 21.07.2011 do 30.05.2012 roku Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska zmodernizowała wiadukt usytuowany nad torami kolejowymi w Gdańsku , stanowiący połączenie drogowe Al. Zwycięstwa i ul. Jana z Kolna.

Wiadukt wybudowany został prawdopodobnie w 1907r. Konstrukcję nośną stanowią dwa stalowe łuki kratowe ze ściągami, pomiędzy którymi zawieszona jest jezdnia. W roku 1968 przęsło wiaduktu zostało podniesione o około 20cm w ramach elektryfikacji linii kolejowej.
W związku ze złym stanem technicznym, w wyniku modernizacji zdemontowano elementy stalowe i betonowe konstrukcji pomostu wiaduktu to jest poprzecznice, podłużnice, żebra pomostu i wsporników, blachy nieckowe pomostu, belki policzkowe, stężenia, płytę żelbetową pomostu, prefabrykowane płyty żelbetowe chodników oraz elementy wyposażenia (nawierzchnię, balustrady, bariery itp.). Segmenty nowej konstrukcji stalowego pomostu zostały scalone i połączone z dźwigarami konstrukcji kratowej a następnie osadzone na przebudowanych przyczółkach. Zmodernizowany wiadukt zabezpieczono antykorozyjnie i pomalowano na kolor żółty, a na nowym pomoście ułożono warstwę epoksydową . Zainstalowano na wiadukcie nowe oświetlenie i luminacje. W wyniku modernizacji uległa zmianie jego funkcja z przeznaczeniem głównie dla ruchu pieszego i rowerowego wraz z możliwością ruchu samochodowego do 3,5 tony, a także samochodów uprzywilejowanych.Wykonawca:

SKANSKA S.A., 01-518 Warszawa, ul. Gen. Józefa Zajączka 9.

Realizacja: 21.07.2011 – 30.05.2012 r.

Koszt inwestycji: 5.808.000,00zł netto.

W dniu 30.05.2012 inwestycja została przekazana użytkownikowi – ZDiZ Gdańsk.