Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Budowa ul. Gostyńskiej na odcinku od ul. Kwietniowej do ul. Goplańskiej

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

 

Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska zakończyła realizację zadania pn. "Budowa ul. Gostyńskiej na odcinku od ul. Kwietniowej do ul. Goplańskiej".

 

Inwestycja polegała na poprawie stanu technicznego ulicy Gostyńskiej, na odcinku ok. 900 m, od ul. Kwietniowej do ul. Goplańskiej 148. W ramach prac ulica zyskała nawierzchnię z płyt typu Yomb wraz z pasami oraz skrzyżowaniami z kostki betonowej, a także chodniki i zjazdy z kostki betonowej. Droga została także oświetlona. Inwestycja realizowana była w ramach programu „Budowy i przebudowy dróg lokalnych”. 

Zakres rzeczowy zadania obejmował:
- budowę oświetlenia drogowego,
- wykonanie jezdni z płyt typu Yomb wraz z pasami oraz skrzyżowaniami z kostki betonowej,
- wykonanie chodników z płyt betonowych,
- wykonania zjazdów z kostki betonowej,
- wykonania nawierzchni żwirowej pobocza i jezdni,
- wykonanie przydrożnych muld odwadniających i skarp,
- regulację studni kanalizacji sanitarnej,
- montaż oznakowania poziomego i pionowego,
- zagospodarowanie zieleni oraz odtworzenie terenu przyległego do inwestycji poprzez oczyszczanie oraz wykonanie humusowania i zatrawiania,

Wykonawca:
Strabag Sp. z o.o.
Termin realizacji:  wrzesień 2019 - grudzień 2019
Koszt inwestycji: ok. 2,8 mln zł.

Gostynska etap 123

Widok przed realizacją zadania

Gostynska 07 19 3

Widok po zakończeniu realizacji zadania

Gostynska 12 19 22 1

Aktualizacja 25.10.2019 r.

Zrealizowano roboty przy położeniu instalacji do oświetlenia ulicy. Ułożono nowe chodniki oraz wykonano podjazdy do posesji mieszkańców. Trwają prace przy budowie jezdni, została położona podbudowa, kolejnym etapem będzie ułożenie płyt YOMB.

Gostynska 10 19 8

Aktualizacja 24.10.2019 r.

24.10.2019 wprowadzony został kolejny etap zmiany w organizacji ruchu na ul. Gostyńskiej. Końcowy fragment ul. Gostyńskiej oraz fragment ul. Goplańskiej został zamknięty dla kierowców. Wyjazd/wjazd mieszkańców z tego odcinka przebudowy odbywa się ul. Smęgorzyńską. Ruch pieszy odbywa się po nowo wykonanym chodniku.

Taka organizacja potrwa ok. 2 tygodnie.

Ponadto, od wtorku 29.10.2019 r. planowane jest rozpoczęcie prac nawierzchniowych na ul. Gostyńskiej, od skrzyżowania z ul. Kwietniową. Ruch pieszy na tym odcinku odbywa się po wykonanym przy okazji innego zadania inwestycyjnego chodniku.

Aktualizacja 25.09.2019 r.

W piątek, 27 września planowane jest rozpoczęcie robót związanych z przebudową ul. Gostyńskiej. Prace rozpoczną się od usunięcia kolidującej zieleni z całego zakresu inwestycji, a następnie wykonawca przystąpi do robót drogowych równolegle od strony ul. Kwietniowej i ul. Goplańskiej. Droga zostanie wyłączona z ruchu, dojazd do posesji zostanie zachowany. Możliwe będą również czasowe zamknięcia zjazdów. Utrudnienia na tym odcinku potrwają ok. 1 miesiąca. O kolejnych zmianach będziemy informować z wyprzedzeniem, prosimy o zachowanie ostrożności w rejonie prowadzonych robót. 

 

Gostynska etap 12

 

Wykonawcą robót jest firma Strabag Sp. z o.o. Prace powinny zakończyć się w grudniu 2019 r. Koszt realizacji to 2,8 mln zł.