Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Modernizacja ulicy Wiosłowej

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

 

Zrealizowaliśmy zadanie polegające na przebudowie ulicy Wiosłowej, w ramach prac został wykonany ciąg pieszo-jezdny o szerokości 5,0 m (utwardzenie płytami Yomb), ułożeniu krawężników betonowych, umocnieniu zjazdów do posesji w granicach pasa drogowego oraz wykonaniu elementów spowalniających ruch w postaci 4 progów zwalniających i 16 szykan powodujących zawężenie ciągu pieszo-jezdnego do szerokości 3,5 m. Modernizacja została zrealizowana w ramach Budowy i przebudowy dróg lokalnych w różnych dzielnicach miasta. Długość remontowanego odcinka to 1,5 km.

Wykonawca: Firma Usługowo - Budowlana J. Cygert
Koszt realizacji: około 2 mln zł 
Czas realizacji: październik - listopad 2019 r

Widok przed realizacją zadania

Wioslowa 1 10 19 9

 

Widok po realizacji zadania

Wioslowa 01 20 4

 

wioslowa

Zmiana organizacji ruchu

W środę, 25 września rozpoczęły się prace drogowo-budowlane ul. Wiosłowej w Gdańsku – Świbnie.  Prace prowadzone są na całej długości drogi, rozpoczęły sią od strony ul. Trałowej i przesuwać się będą w kierunku ul. Świbnieńskiej. Na ulicy obowiązywać będzie czasowa organizacja ruchu polegająca na odcinkowych zajęciach drogi pomiędzy kolejnymi dojazdami. Dojazd do posesji zostanie zapewniony i ruch mieszkańców będzie odbywał się niezależnie od prowadzonych prac.  Utrudnienia potrwają do końca listopada br. Prosimy o cierpliwość i zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie prowadzonych robót.

Aktualizacja 22.11.2019 r.

Trwają roboty przy układaniu krawężników oraz wykonywana jest podbudowa. Na teren budowy drogi przywieziono płyty typu YOMB, które niebawem zostaną ukłożone.

HDR 0001 2 3 42

Aktualizacja 02.10.2019 r.

Na pierwszym odcinku 150m wykonano korytowanie drogi oraz położono podbudowę.

Wioslowa 1 10 19 21 2

Aktualizacja 25.09.2019 r.

Wykonawcą robót jest Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Cygert Julita. Koszt realizacji to ok. 2 mln zł. Zakończenie modernizacji ulicy jest planowane na koniec listopada br.