Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Budowa ul. Nowej Portowej na terenie PCI

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

 

Zakończyliśmy realizację zadania związanego z budową ul. Nowej Portowej na terenie Pomorskiego Centrum Inwestycyjnego.

 Zakres zadania obejmuje budowę jezdni o długości ok. 500 metrów wraz z chodnikami. Wybudowane zostanie także oświetlenie, kanalizacja deszczowa, sieć wodociągowa. Bardzo ważnym elementem inwestycji będzie także zabezpieczenie rurociągów naftowych Grupy Lotos S.A i PERN „Przyjaźń” S.A. Droga biec będzie częściowo nad wspomnianymi rurociągami.

Zadanie jest jednym z elementów programu budowy wewnętrznego układu drogowego na terenie PCI, mającego na celu komercjalizację terenów położonych na terenach Pomorskiego Centrum Inwestycyjnego (PCI) wzdłuż Trasy Sucharskiego, rozciągających się w stronę Portu Gdańsk i Terminala DCT.

Wykonawca:  Strabag  Sp. z o.o.
Termin realizacji: styczeń -sierpień 2020 r.
Koszt inwestycji: ok. 13,7 mln 

Widok po zakończeniu realizacji:

nowa2

Aktualizacja, 13.07.2020 r.

Obecnie trwają prace związane z budową obiektu mostowego. Zakończono już budowę jezdni i chodnika. Obecnie trwają prace wykończeniowe na trasie.

nowa portowa 1

Aktualizacja, 9.04.2020 r.

Wykonano  nasyp na drodze wewnętrznej od strony biurowca Koga. Rozpoczęto również wykonywanie wykopów w obrębie rurociągów w celu ich zabezpieczenia. Trwa budowa nasypów pod chodnikami i drogą rowerową wzdłuż Nowej Portowej orz podbudowy jezdni. Jednocześnie budowane są fundamenty pod słupy oświetleniowe. Jednocześnie trwają prace przy budowie sieci wodociągowej. Włączono już  jeden z nowych odcinków sieci wodociągów do istniejącej sieci.

Nowa Portowa 04 20 13

Aktualizacja, 11.03.2020 r.

Zakończyły się prace nad wzmocnieniem gruntu i wykonaniem pali przemieszczeniowych. Rozpoczęto wykonywanie nasypów drogowych i fundamentów pod słupy oświetleniowe. Prowadzone są także roboty przy układaniu instalacji sanitarnej i sieci wodociągowej.

NowaPortowa 03 20 7

Aktualizacja, 27.02.2020 r.

Na terenie budowy na ukończeniu są prace związane z humusowaniem ziemi. Wykonawca przystąpił do robót przygotowawczych, które umożliwią zagęszczenie gruntu. Docelowo na miejscu zostaną ułożone specjalne pale przemieszczeniowe.

NowaPortowa 8

Aktualizacja, 16.01.2020 r.

13 stycznia została podpisana umowa z Wykonawcą na realizację zadania. Przetarg wygrała firma STRABAG Sp. z o.o. Koszt inwestycji to ok. 13,7 mln złotych. Termin realizacji zadania to lipiec 2020 r.