Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Przebudowa ul. Flory wraz z budową oświetlenia

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

Zakończono  przebudowę ul. Flory. Inwestycja będzie połączona z budową oświetlenia.

Inwestycja obejmowała m.in.

- przebudowę ul. Flory wraz z remontem istniejącego włączenia w ulicę Orfeusza jako przestrzeni współdzielonej typu woonerf,
- budowę i przebudowę zjazdów na posesje,
- przebudowę istniejących chodników,
- budowę miejsc postojowych,
- budowę oświetlenia ulicy,
- budowę ogrodu deszczowego i odwodnienia ulicy,
- usunięcie kolizji, w tym przebudowę przyłącza gazowego,
- wykonanie zieleni.

Wykonawca robót: Firma Budowlano-Drogowa MTM S.A.

Czas realizacji: sierpień 2020  - grudzień 2020 

Koszt realizacji robót: ok. 549 tys. złotych

 

Lokalizacja planowanej inwestycji:

Mapka Flory

Widok przed realizacją zadania:

Flory 07 20 2
Widok po zakończeniu zadania:

Flory

Aktualizacja, 25.11.2020 r.

Na ul. Flory zakończono prace drogowe. Obecnie trwają nasadzenia zieleni i montaż słupów oświetleniowych. W najbliższym czasie planowane jest rozpoczęcie procedur odbiorowych.

flory3

Aktualizacja, 22.10.2020 r.

Wykonawca rozpoczął roboty na ul. Flory. Obecnie prowadzone są prace ziemne, teren jest wyrównywany. Ponadto układane są krawężniki w strefie wspólnej przestrzeni woonerf.

flory4

Aktualizacja, 16.10.2020 r.

W poniedziałek, 19 października planowane jest wprowadzenie zmian w organizacji ruchu na ul. Flory. O godzinie 7 rano nastąpi zawężenie ruchu na odcinku ulicy od ul. Junony w kierunku północnym. Dojazd do posesji będzie zapewniony. Taka organizacja ruchu obowiązywać będzie co najmniej do końca października.

Flory mapa

Aktualizacja, 24.08.2020 r.

21 sierpnia podpisano umowę na przebudowę ul. Flory. Wykonawcą jest firma MTM S.A. Koszt inwestycji wyniesie niecałe 550 tys. złotych. Prace zakończą się w grudniu 2020 r.

Aktualizacja, 23.07.2020 r.

23 lipca poznaliśmy oferty w przetargu na realizację zadania. W budżecie zabezpieczono na ten cel 875 tys. złotych. Wpłynęło 5 ofert, z których najniższa opiewa na ponad 549 tys. zł. Oferty są obecnie analizowane.