Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Przejście dla pieszych przy Bramie Wyżynnej otwarte

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

Zakończyliśmy realizację zadania związanego z budową przejścia dla pieszych na wysokości Bramy Wyżynnej.

To już kolejna z inwestycji, w ramach których m.in. na ulicach Głównego Miasta powstają przejścia dla pieszych.

Nowe przejście naziemne nie tylko zwiększyło bezpieczeństwo i komfort mieszkańców, ale jest także częścią sukcesywnie realizowanej polityki miasta przywrócenia Śródmieścia pieszym. Dotychczas powstało już m.in. skrzyżowanie na Podwalu Przedmiejskim na wysokości ulicy Łąkowej i kolejne na ulicy Chmielnej.

Nowe przejście sterowane jest sygnalizacją świetną. Aby ułatwić dostęp do przejścia przebudowane zostały także przystanki tramwajowe, kosztem zawężenia jezdni w bezpośrednim ich sąsiedztwie. Wykonane zostały również chodniki w okolicy przejścia, a także przebudowano zatokę autobusową od strony Forum Gdańsk.

W ramach przebudowy zmodernizowano również nawierzchnę jezdni w ul. Wały Jagiellońskie (jezdnia w kierunku Warszawy) na odcinku od ul. Okopowej, co stanowiło kontynuację zakresu prac realizowanych w ramach budowy Wiaduktu Biskupia Górka, do okolic skrzyżowania z ul. Hucisko.

Natomiast na jezdni w kierunku Gdyni przebudowano umożliwiający „zawrotkę” pas do skrętu w lewo znajdujący się na wysokości gmachu Narodowego Banku Polskiego.

 

Wykonawca: Eurovia Polska S.A.
Koszt: ok. 5,8 mln złotych
Termin: maj 2021 r. - kwiecień 2022 r.

Widok przed realizacją zadania:

Brama Wyzynna

 

Widok po zakończeniu zadania

Brama Wyzynna 28 04 22 13

Load More
 

Aktualizacja, 15.04.2022 r.

Uroczyste otwarcie nowego przejścia odbyło się w piątek, 15 kwietnia.

  • Otwieramy przejście naziemne na wysokości Bramy Wyżynnej, niemal wydłużając tym samym Trakt Królewski. Jesteśmy w sercu miasta - są tu przystanki autobusowe pełne ludzi czekających na autobusy, nieopodal znajdują się podwójne przystanki tramwajowe. Jest to bardzo ważny węzeł komunikacyjny, z którego ludzie dojeżdżają do domu, pracy czy do szkoły. Zbudowaliśmy tu przejście naziemne po to, by było bezpieczniej, by spowolnić ruch w tym miejscu, ale też po to, by przyjaźniej organizować chodzenie w mieście - podkreślała prezydent Gdańska, Aleksandra Dulkiewicz.

Nowe przejście umożliwia bezpośrednie wejście na perony tramwajowe, a także na drugą stronę ulicy bez konieczności korzystania ze schodów i tunelu. Sterowane jest sygnalizacją świetlną. W ramach prac przebudowano przystanki tramwajowe kosztem zawężenia jezdni w bezpośrednim ich sąsiedztwie. Wykonano również chodniki w okolicy przejścia, a także przebudowano zatokę autobusową od strony Forum Gdańsk. Przy okazji wyremontowano też nawierzchnię jezdni w ul. Wały Jagiellońskie (w kierunku Warszawy) na odcinku od ul. Okopowej do okolic skrzyżowania z ul. Hucisko. Natomiast na jezdni w kierunku Gdyni przebudowany został, umożliwiający „zawrotkę”, pas do skrętu w lewo znajdujący się na wysokości gmachu Narodowego Banku Polskiego.

Brama Wyzynna otwarcie przejscia naziemnego 215809 800px

Load More
 

Aktualizacja, 28.03.2022 r.

Brama Wyzynna 28 03 22 12

 

Aktualizacja, 24.03.2022 r.

W związku z koniecznością ułożenia ostatniej warstwy nawierzchni na Wałach Jagiellońskich w pobliżu Bramy Wyżynnej, w najbliższy weekend planowane jest wprowadzenie zmian w organizacji ruchu.

Sobota – 26.03

Od godz. 6 rano zajęta zostanie prawa strona jezdni w kierunku Pruszcza Gdańskiego - pas prawy i środkowy. Ruch odbywać się będzie lewym pasem ruchu. Otwarta będzie jezdnia w kierunku Pruszcza Gdańskiego tunelem pod Węzłem Unii Europejskiej oraz wjazd na estakadę w kierunku ul. Elbląskiej,  a zamknięta łącznica w kierunku Chełmu. Objazdy dla ruchu ogólnego wskazano ulicą 3 Maja oraz tunelem pod Forum Gdańsk.

Tymczasowy przystanek autobusowy pod Forum Gdańsk zostaje przeniesiony na jeden dzień na ul. Hucisko.

mapka Brama Wyzynna autobusy

W związku z kolejnym etapem budowy przejścia dla pieszych w rejonie Bramy Wyżynnej, od pierwszych porannych kursów w sobotę 26.03.2022 r. przez całą dobę, obowiązywać będą zmiany w funkcjonowaniu linii autobusowych w tym rejonie. Nieczynny będzie przystanek „Brama Wyżynna” 04.

Linie 106, 108, 111, 112, 118, 123, 132, 138, 154, 166, 178, 186, 189, 200, 205, 207, 232, 256, N1, N4, N5, N8, N9 i N11

Od przystanku „Dworzec Główny” w kierunku Węzła Unii Europejskiej autobusy ww. linii pojadą ulicami: Podwale Grodzkie – Wały Jagiellońskie – (w prawo) – Hucisko – (w lewo) – 3 Maja – (w lewo) – al. Armii Krajowej – przystanek Śródmieście SKM i dalej po stałej trasie. Na trasie objazdu obowiązuje obsługa przystanków: „Hucisko” 04 i „Śródmieście SKM” 03. Zawieszona zostanie obsługa przystanku „Brama Wyżynna” 04.  W kierunku przeciwnym bez zmian.

Linia N13

Autobusy tej linii od przystanku „Dworzec Główny” w kierunku Olimpijskiej  pojadą ulicami: Podwale Grodzkie – Wały Jagiellońskie – (w prawo) – Hucisko – (w lewo) – 3 Maja – (w prawo) – al. Armii Krajowej – dalej po stałej trasie. Na trasie objazdu obowiązuje obsługa przystanku: „Hucisko” 04. Zawieszona zostanie obsługa przystanku „Brama Wyżynna” 04. W kierunku przeciwnym bez zmian.

Niedziela – 27.03

O godz. 6 rano zajęta zostanie lewa strona jezdni w kierunku Pruszcza Gdańskiego, a ruch ogólny odbywać się będzie jednym pasem ruchu (skrajnym prawym). Dodatkowo z uwagi na zamknięty przejazd w tunelu pod Węzłem Unii Europejskiej, w poziomie „0” Węzła Unii Europejskiej otwarty zostanie przejazd na wprost w relacji do Pruszcza Gdańskiego. Objazdy dla ruchu ogólnego wskazano ulicą 3 Maja oraz tunelem pod Forum Gdańsk.

Przystanki autobusowe wrócą na tymczasową lokalizację pod Forum Gdańsk.

Poniedziałek – 28.03

Zamknięty zostanie prawy pas ruchu na długości od węzła Hucisko do skrzyżowania z ul. Bogusławskiego. Ruch będzie się odbywał po dwóch pasach ruchu we wszystkich kierunkach.

Przystanki autobusowe pozostają pod Forum Gdańsk w tymczasowej lokalizacji.

Taka organizacja ruchu utrzyma się do końca realizacji zadania, do momentu wprowadzenia docelowej organizacji ruchu.

Aktualizacja, 21.03.2022 r.

W środę 23.03.202 o godz. 6.00 planowane jest zamknięcie dwóch pasów ruchu w kierunku Pruszcza Gdańskiego. Kierowcy będą poruszali się wyłącznie po lewym pasie jezdni, na odcinku od węzła Hucisko na długości około 150m do skrzyżowania z ul. W. Bogusławskiego. Taka organizacja będzie obowiązywała do czwartku 24 marca do godz. 6 rano.

Brama Wyzynna 19.03

Aktualizacja, 17.03.2022 r.

W sobotę, 19 marca w godzinach porannych  planowane jest wprowadzenie zmian w organizacji ruchu na ul. Wały Jagiellońskie w pobliżu Bramy Wyżynnej.

W najbliższą sobotę, 19 marca planowane jest zamknięcie dwóch pasów ruchu w kierunku Pruszcza Gdańskiego. Kierowcy będą poruszali się wyłącznie po lewym pasie jezdni, na odcinku od węzła Hucisko na długości około 150mb do skrzyżowania z ul. W. Bogusławskiego. Taka organizacja będzie obowiązywała do późnych godzin wieczornych.

W nocy z 19 na 20 marca środkowy pas jezdni zostanie udostępniony kierowcom i ruch będzie się odbywał po dwóch pasach.

Przystanki autobusowe pozostają pod Forum Gdańsk w tymczasowej lokalizacji. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do następnego weekendu. O kolejnych zmianach będziemy informować osobnym komunikatem.

19.03

Brama Wyzynna 19.03 1

20.03

Brama Wyzynna 20.03

Aktualizacja, 10.03.2022 r.

W piątek 11 marca o godz. 21 planowane jest rozpoczęcie prac,  które wymuszą zamknięcie poszczególnych pasów ruchu w okolicy peronów tramwajowych na wysokości Forum Gdańsk (pasy w kierunku Pruszcza Gdańskiego). Utrudnienia w tym miejscu utrzymają się maksymalnie do godz. 6 rano 12 marca.

Brama Wyzynna 09 03 22 OpenStreetMap

 

Aktualizacja, 09.03.2022 r.

Trwają prace związane z poszerzeniem peronu tramwajowego. Ponadto przebudowywane są przejścia dla pieszych w okolicy Huciska. Wykonano także zatoki autobusowe przy centrum handlowym.Obecnie procedowany jest aneks wydłużający termin realizacji do końca kwietnia 2022 r.

Droga rowerowa Hucisko 08 03 22 6

Load More
 

Aktualizacja, 24.02.2022 r.

W nocy z piątku na sobotę (25/26.02) planowane jest wprowadzenie zmian w organizacji ruchu na ul. Wały Jagiellońskie, w okolicy Bramy Wyżynnej.

Od ok. godziny 23.00 zostanie udostępniony zamknięty obecnie prawy pas jezdni w kierunku Pruszcza Gdańskiego. W tym czasie nastąpi zamknięcie skrajnego lewego pasa w tej samej relacji. Zmiany będą obowiązywały na odcinku od węzła Hucisko do skrzyżowania z ul. Bogusławskiego. Na węźle Unii Europejskiej wszystkie relacje we wszystkich kierunkach będą udostępnione. Przystanki autobusowe dalej pozostają w miejscu tymczasowym, czyli pod Forum Gdańsk. Taka organizacja ruchu utrzyma się przez ok. 3 tygodnie.

Brama Wyzynna mapa 25 02

Aktualizacja, 20.01.2022 r.

Brama Wyzynna 20.01W nocy z 20 na 21 stycznia planowane są czasowe zmiany w organizacji ruchu w okolicy Bramy Wyżynnej.

W czwartek, 20 stycznia o godz. 21 planowane jest rozpoczęcie prac,  które wymuszą zamknięcie poszczególnych pasów ruchu w okolicy peronów tramwajowych na wysokości Forum Gdańsk (pasy w kierunku Pruszcza Gdańskiego). Utrudnienia w tym miejscu utrzymają się maksymalnie do godz. 6 rano (21 stycznia).

Brama Wyzynna 20.01

Aktualizacja, 12.01.2022 r.

Ułożono gumowe podkłady przez torowisko, przebudowano również peron tramwajowy. Na jezdni w kierunku Chełmu ułożono nową nawierzchnię.

BramaWyzynna 12 01 22 6

Load More
 

Aktualizacja, 21.12.2021 r.

W środę, 22 grudnia planowane jest wprowadzenie zmian w organizacji ruchu na ul. Wały Jagiellońskie w pobliżu Bramy Wyżynnej.

OTWARCIE RELACJI W KIERUNKU DZIELNICY CHEŁM

22 grudnia, w godzinach porannych otwarta dla ruchu zostanie łącznica przy Forum Gdańsk prowadząca w kierunku dzielnicy Chełm. Na ul. Wały Jagiellońskie kierowcy będą mogli korzystać ze wszystkich relacji: w kierunku dzielnicy Chełm, Pruszcza Gdańskiego oraz Warszawy. Kierowcy jadący w kierunku Pruszcza Gdańskiego będą mogli korzystać z dwóch skrajnych lewych pasów jezdni.

ZMIANA LOKALIZACJI PRZYSTANKÓW AUTOBUSOWYCH

Od wtorku, 28 grudnia zmieni się lokalizacja przystanków autobusowych dla wszystkich relacji. Przystanki zostaną przeniesione pod Forum Gdańsk, tak jak funkcjonowało to wcześniej.  Autobusy na Węźle Unii Europejskiej będą miały możliwość jazdy na wprost z łącznicy na Pruszcz Gdański.

Aktualizacja, 07.12.2021 r.

Układana jest nowa nawierzchnia prawego pasa Wałów Jagiellońskich. Ponadto trwa przebudowa zatoki autobusowej. Ponadto układane są gumowe podkłady przez torowisko w miejscu powstającego przejścia.

 BramaWyzynna 07 12 21 17

 

Load More
 

Aktualizacja, 6.12.2021 r.

W sobotę, 11 grudnia w godzinach porannych planowane jest wprowadzenie zmian w organizacji ruchu w okolicy Bramy Wyżynnej. Całkowicie zamknięta dla ruchu zostanie jezdnia łącząca ul. Wały Jagiellońskie z al. Armii Krajowej. 

Jazda będzie możliwa estakadą w kierunku ul. Podwale Przedmiejskie lub tunelem w kierunku Oruni. Objazd w kierunku dzielnicy Chełm zostanie wyznaczony ul. 3-Maja lub tunelem pod Forum Gdańsk. Ruch rowerowy i pieszy nie ulegnie zmianie. 

Przystanek autobusowy „Śródmieście SKM” 03 nie będzie obsługiwany. Przystanek „Brama Wyżynna” 04 zostanie przeniesiony z tymczasowej lokalizacji przy Forum Gdańsk na wysokość peronów przystanków tramwajowych. 

W związku z powyższym zostaną wprowadzone następujące zmiany w funkcjonowaniu komunikacji autobusowej: 

Dla linii 106, 108, 111, 112, 118, 123, 131, 132, 138, 154, 166, 178, 186, 189, 200, 205, 207, 232, 256, N1, N4, N5, N8, N9, N11 i N13 obowiązywać będzie jeden przystanek - „Brama Wyżynna” 04. 

Linie 112, 138, 166, 178, 186, N8 i N9 wracają na swoje stałe trasy (z pominięciem Śródmieścia SKM). Pomiędzy przystankami „Brama Wyżynna” 04 a „Żabi Kruk” 04 autobusy pojadą estakadą (za wyjątkiem kursów linii N9 przez Dolne Miasto, te autobusy mają jechać tunelem pod Węzłem Unii Europejskiej). 

Autobusy linii 138 i 178 w kierunku Westerplatte i Olszynki będą odjeżdżać z przystanków Wały Piastowskie 02, „Dworzec Główny” 12, „Brama Wyżynna” 04 dwie, trzy minuty później. Godziny odjazdów z pozostałych przystanków pozostają bez zmian. 

Na liniach 112, 166, 186, N8 i N9 skorygowane zostaną rozkłady jazdy. W kierunku Węzła Unii Europejskiej zachowane zostaną obecne godziny odjazdów z przystanków „Muzeum II Wojny Światowej” 02, „Europejskie Centrum Solidarności” 01, „Wały Piastowskie” 02, „Dworzec Główny” 08, 12, 14, „Brama Wyżynna” 04. Godziny odjazdów od przystanku „Żabi Kruk” 04 do końca tras będą realizowane około dwóch, trzech minut wcześniej. Kierunek przeciwny bez zmian. 

Linia N13 

W kierunku Olimpijskiej: 

Pomiędzy przystankami: „Brama Wyżynna” 04 i „Sikorskiego” 05 autobusy pojadą objazdem ulicami: Okopowa, Trakt Św. Wojciecha (Wiadukt Biskupia Górka), Zaroślak, Brzegi, Cienista. 

Na trasie objazdu obowiązywać będą przystanki: „Toruńska” 02, „Zaroślak” 04, „Chełm Cienista” 02. Będą miały charakter warunkowy „na żądanie”. 

Przystanki „Pohulanka” 04, „Odrzańska” 04, ”Drwęcka” 01 oraz „Chałubińskiego” 04 nie będą obsługiwane. 

W kierunku przeciwnym (Żabianki SKM): Trasa bez zmian. 

Zmiany w organizacji ruchu związane są budową przejścia dla pieszych przy Bramie Wyżynnej. Wykonawcą jest firma Eurovia Polska S.A. Koszt prac to niecałe 5,8 mln złotych. 

Brama Wyzynna 6.12 Mapa

Aktualizacja, 3.12.2021 r.

Podpisano aneks wydłużający roboty drogowe do końca grudnia 2021 r. W październiku na terenie budowy, podczas prowadzenia robót ziemnych, natrafiono na pozostałości elementów historycznej zabudowy. Odkrycie to skutkowało tymczasowym wstrzymaniem prac i koniecznością przeprowadzenia badań archeologicznych. Po konsultacjach z konserwatorem zabytków uzgodniono, aby odkryte relikty architektury zachować. Wymusiło to konieczność zmiany technologii robót, a co za tym idzie opracowanie zamiennej dokumentacji, która umożliwia zachowanie odkrytych podczas prac elementów. Do czasu opracowania zamiennej dokumentacji wykonawca mógł prowadzić jedynie prace niekolidujące z odkryciami. Wspomniane okoliczności wpłynęły na zakładany w umowie harmonogram robót i uniemożliwiły działanie wykonawcy w obszarach odkrytych reliktów, które zgodnie z zaleceniami konserwatora zostały zinwentaryzowane i zasypane.  Zaawansowanie prac jest znaczne, roboty cały czas postępują. Dokładamy wszelkich starań, aby w tym roku udało się wykonać jak największy zakres prac, ale jesteśmy uzależnieni od warunków pogodowych.  Zaktualizowany harmonogram robót zakłada,  aby w tym roku wykonać nawierzchnię bez ostatniej warstwy ścieralnej, która ułożona zostanie przy niezbędnych warunkach atmosferycznych dla technologii tych robót. 

 

Aktualizacja, 24.11.2021 r.

W nocy z czwartku na piątek (25 - 26.11) planowane są prace związane z wykonaniem systemu sterowania sygnalizacją przy Bramie Wyżynnej.

W związku z powyższym w godzinach 21:00 - 06:00  na ul. Wały Jagiellońskie wyłączony z ruchu będzie skrajny lewy pas jezdni w kierunku Wrzeszcza. Utrudnienia będą występowały na wysokości ul. Bogusławskiego i budynku LOT-u.

Brama Wyzynna 25 11 21 Mapa

Aktualizacja, 16.11.2021 r.

Kontynuowane są prace ziemne. Ponadto zerwano część nawierzchni przy wjeździe na ul. Bogusławskiego.

BramaWyzynna 15 11 21 3

 

Load More
 

Aktualizacja, 20.10.2021 r.

Wykonano nową nawierzchnię dwóch skrajnych lewych pasów. Rozebrano nawierzchnię prawego pasa i zatoki autobusowej.

BramaWyzynna 20 10 21 8

Load More

 

Aktualizacja, 8.10.2021 r.

We wtorek, 12 października w godzinach porannych planowane jest wprowadzenie zmian w organizacji ruchu na Wałach Jagiellońskich w pobliżu Bramy Wyżynnej. Zmiany będą obowiązywały przez około miesiąc.

W związku z rozpoczęciem kolejnego etapu prac,  zajęta zostanie prawa strona jezdni w kierunku Pruszcza Gdańskiego oraz przebudowana zostanie zatoka autobusowa wraz z chodnikami na odcinku od węzła Hucisko do końca istniejącej zatoki autobusowej.

Ruch  pojazdów będzie się odbywał lewą stroną jezdni po 2 zawężonych pasach na odcinku od Huciska do końca zatoki autobusowej. 

Otwarte zostaną 2 pasy  w kierunku Pruszcza Gdańskiego pod wiaduktem Unii Europejskiej. Ponadto będzie możliwość wjazdu na estakadę oraz skrętu w al. Armii Krajowej. Zarówno w obszarze roboczym, jak też na trasie objazdu skorygowane zostaną programy sygnalizacji świetlnych.

Przystanki komunikacji miejskiej pozostają tymczasowo na chodnikach pod centrum handlowym, natomiast przystanki komunikacji podmiejskiej zostaną tymczasowo przeniesione w miejsce przystanków komunikacji miejskiej na chodnikach pod Forum Gdańsk.  Na węźle Unii Europejskiej na poziomie „0” możliwy będzie przejazd na wprost w relacji do Pruszcza Gdańskiego tylko dla autobusów. 

Brama Wyzynna 12.10

 

 

Aktualizacja, 27.09.2021 r.

Trwa układanie warstw podbudowy na fragmencie Wałów Jagiellońskich. Na części zakresu zrywana jest stara nawierzchnia.

BramaWyzynna 24 09 21 17

Aktualizacja, 01.09.2021 r.

Na terenie budowy trwają prace rozbiórkowe, wykonawca robót przystąpił również do wykonania izolacji tunelu.  

BramaWyzynna 02 09 21 19

Aktualizacja, 13.08.2021 r.

W pobliżu Bramy Wyżynnej zrywana jest nawierzchnia jezdni na lewych pasach Wałów Jagiellońskich. Ruch odbywa się dwoma  prawymi pasami.

Brama Wyzynna1 4

Load More

Aktualizacja, 9.08.2021 r.

Zajęta zostanie lewa strona jezdni w kierunku Pruszcza Gdańskiego, a ruch pojazdów odbywać się będzie dwoma zawężonymi pasami ruchu (w tym po pasie zatoki autobusowej) oraz wskazanymi wyprzedzająco objazdami. Przystanki autobusowe znajdujące się przy centrum handlowym zostaną przeniesione kilkanaście metrów dalej w kierunku Biskupiej Górki.

Dodatkowo, z uwagi na wykonywanie prac w tunelu pod Węzłem Unii Europejskiej i konieczność zachowania tam bezpiecznego miejsca dla prowadzenia ruchu, w poziomie „0” węzła w rejonie budynku Forum, otwarty zostanie przejazd na wprost w relacji do Pruszcza Gdańskiego. Ponadto, objazdy dla ruchu ogólnego poprowadzone będą ulicą 3 Maja oraz tunelem pod Forum Gdańsk.

Brama Wyzynna 04 08 21b OpenStreetMap

Aktualizacja, 5.08.2021 r.

Rozpoczęto prace przy budowie przejścia i remoncie fragmentu Wałów Jagiellońskich. Trwa rozbiórka nawierzchni prawego pasa jezdni.

BramaWyzynna 05 08 21 2

Load More

Aktualizacja, 2.08.2021 r.

Od wtorku, 3 sierpnia przez okres około tygodnia jezdnia ulicy Wały Jagiellońskie w stronę Pruszcza Gdańskiego  zostanie zawężona do dwóch pasów ruchu. Wyłączony z ruchu zostanie prawy skrajny pas jezdni, na ok. 100-metrowym odcinku od węzła Hucisko.  Ponadto wydłużona zostanie zatoka autobusowa, tak aby peron w całości był  dostępny. W ramach tego etapu organizacji przewidziano także zawężenie chodnika przy zatoce autobusowej.

Dodatkowo, w ramach inwestycji od czwartku, 5 sierpnia na stałe zamknięty zostanie lewoskręt i zawrotka znajdujący się na jezdni w kierunku Wrzeszcza na wysokości ulicy Wojciecha Bogusławskiego.

Mapa Brama Wyzynna 3.08 n

 

Zawrotka Brama mapa 5.08

Aktualizacja, 27.05.2021 r.

Podpisano umowę z firmą Eurovia Polska S.A. Koszt prac to niecałe 5,8 mln złotych. Prace potrwają do końca grudnia 2021 r.

Aktualizacja, 7.04.2021 r.

W środę, 7 kwietnia poznaliśmy oferty w przetargu dotyczącego  przywrócenia przejścia naziemnego dla pieszych z dodatkowym przejazdem rowerowym przez ul. Wały Jagiellońskie, na wysokości Bramy Wyżynnej.

Zakres zadania został podzielony na dwie części. Pierwsza z nich dotyczy budowy przejścia naziemnego, druga remontu fragmentu Wałów Jagiellońskich. Na pierwszy element zadania  zarezerwowano w budżecie 1 735 000 zł brutto. Drugą część zamówienia wyceniono na 4 626 000 zł brutto. Łącznie na obie części zadania zarezerwowano środki w wysokości 6 361 000 zł brutto. Wpłynęły trzy oferty, które są obecnie analizowane.

  1. EUROVIA POLSKA S.A. - łącznie 5.772.374,77  zł
  2. Firma Budowlano – Drogowa MTM S.A. – łącznie 5.849.860,00 zł
  3. WPRD GRAVEL Sp. z o.o. – łącznie 5 999 968,70 zł

Aktualizacja, 5.03.2021 r.

Ogłoszono przetarg na budowę przejścia naziemnego przy Bramie Wyżynnej. Otwarcie ofert zaplanowano na 22 marca. Termin realizacji określono na 7 miesięcy od daty podpisania umowy.