Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Skrzyżowanie ul. Kartuskiej z ul. Nowatorów gotowe

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

Rozbudowa ul. Kartuskiej na odcinku skrzyżowania z ul. Nowatorów i ul. Fabryczną

 

Zakres prac przewidywał wykonanie skrzyżowania wraz z odcinkiem ok. 200 metrów ul. Kartuskiej oraz Nowatorów, koniecznym do funkcjonalnego włączenia jezdni, chodnika oraz infrastruktury podziemnej w istniejący układ. Nowy układ drogowy na ul. Kartuskiej kończy się będzie za zakrętem, ok. 200 m od skrzyżowania z ul. Nowatorów w kierunku gminy Żukowo. Przebudowany został również odcinek ul. Nowatorów do wysokości ul. Fabrycznej.

 

Kartuska 02 06 21 45

Wykonawca robót: Kruszywo Sp. z o.o.
Czas realizacji robót: wrzesień 2021 - grudzień 2022 r.
Koszt realizacji: ok. 12,9 mln

Widok po zakończeniu realizacji zadania:

KArtuska 09 12 22 28

Load More

Aktualizacja, 18.11.2022 r.

Na skrzyżowaniu ułożono już finalną, ścieralną nawierzchnię i wymalowano oznakowanie poziome. Obecnie trwają nasadzenia roślinności na rondzie.

Load More

Aktualizacja, 03.10.2022 r.

W środę, 5 października ok. godz. 9:00, na odcinku od ul. Fabrycznej do ul. Nowatorów zostanie zmieniona organizacja ruchu, w związku z kolejnym etapem rozbudowy ul. Kartuskiej.

Zmiana organizacji ruchu pozwoli na wykonanie pełnej tarczy skrzyżowania ulic Kartuskiej i Nowatorów oraz wykonania pozostałych prac na wysokości ul. Fabrycznej.

Ruch pojazdów będzie odbywał się po jednym pasie ruchu w każdej z relacji. Na skrzyżowaniu ul. Nowatorów z Kartuską obowiązywać będzie ruch okrężny, wykorzystując wybudowane tymczasowe rondo. Natomiast od wysokości ul. Fabrycznej w kierunku Gdańska, ruch pojazdów będzie odbywał się po układzie docelowym.

Kartuska Nowatorow 28 09 22

Aktualizacja, 15.09.2022 r.

Obecnie trwa układanie nawierzchni jezdni w kierunku centrum Gdańska. Trwają również roboty związane z  układaniem warstwy podbudowy chodnika i drogi rowerowej.

Load More

Aktualizacja, 18.08.2022 r.

Wykonano tymczasowe rondo. W najbliższym czasie układane będą podbudowy pod nawierzchnię na części zakresu zadania.

Rozbudowa Kartuskiej 16 08 22 7

Load More

Aktualizacja, 13.07.2022 r.

W nocy z 14 na 15 lipca planowane jest wprowadzenie zmian w organizacji ruchu na skrzyżowaniu ul. Kartuskiej i ul. Nowatorów.

W piątek, 14.07 o godzinie 20.00 zamknięty zostanie  odcinek ul. Nowatorów od wysokości ul. Fabrycznej do ul. Kartuskiej. Droga będzie zamknięta maksymalnie do godz. 6 rano. W tym czasie wykonywana będzie zostanie tarcza ronda na skrzyżowaniu ulic Kartuskiej z Nowatorów.

W związku z zamknięciem odcinka, ruch pojazdów z ul. Nowatorów w ul. Kartuską i odwrotnie będzie prowadzony objazdem ulicą Fabryczną (na odcinku od ul. Nowatorów do ul. Nowej Inżynierskiej).

Po zakończeniu prac na rondzie, ok. godz. 6 rano planowane wprowadzenie ruchu po skanalizowanym tymczasowym rondzie na skrzyżowaniu ul. Kartuskiej i Nowatorów oraz jezdnią północą ul. Kartuskiej. Ruch pieszy pozostaje bez zmian. Przystanki komunikacji zbiorowej pozostają bez zmian.

Godziny rozpoczęcia i zakończenia funkcjonowania tymczasowej organizacji ruchu z przyczyn niezależnych mogą zostać zmienione.

Kursowanie komunikacji miejskiej

Linie 120, 167, 267 i N3

Między przystankami „Karczemki” a „Transportowców” autobusy pojadą dwukierunkowo trasą objazdową ulicami: Nową Inżynierską – Fabryczną.

Zawieszona zostanie obsługa przystanków „Inżynierska” (n/ż) 02, „Fabryczna” 01 i „Kokoszki” (n/ż) 04 przy ul. Kartuskiej oraz „Kartuska” (n/ż) 01 i 02 przy ul. Nowatorów.               .

Linia 157

Między przystankami "Transportowców" 01 a „Geodetów” autobusy pojadą w obu kierunkach trasą objazdową ulicami:  Fabryczną – Nową Inżynierską – Kartuską. Nie będzie obsługiwany przystanek "Kartuska" (n/ż) 01 przy ul. Nowatorów.

Linia 268

W kierunku pętli „Kiełpinek PKM” między przystankami „Stokłosy” 02 a „Transportowców” 02 autobusy pojadą objazdem ulicami:  Fabryczną – Nową Inżynierską – Kartuską.

W kierunku przeciwnym bez zmian.

Mapa Kartuska 14.07

Aktualizacja, 21.06.2022 r.

22 czerwca w godzinach porannych,  w związku z koniecznością przebudowy sieci wodociągowej i teletechnicznej zostanie wyłączony z ruchu pas do skrętu w prawo z ul. Nowatorów w ul. Kartuską. Ruch w prawo i w lewo z ul. Nowatorów w ul. Kartuską będzie się wówczas odbywać z jednego pasa ruchu - dotychczasowego pasa do skrętu w lewo.

Ruch pojazdów na ul. Kartuskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Nową Inżynierską do wysokości ul. Fabrycznej nadal odbywać się będzie po jezdni południowej w obu relacjach.

Taka organizacja ruchu utrzyma się przez co najmniej 3 tygodnie.

Nowatorow Kartuska 22 06

Aktualizacja, 10.06.2022 r.

W poniedziałek, 13 czerwca  na ul. Kartuskiej, na odcinku od ul. Otomińskiej do ul. Nowatorów zamknięte zostaną dwa pasy jezdni w kierunku Żukowa. Kierowcy na tym odcinku będą poruszali się dwukierunkowo po pasach jezdni południowej (zwyczajowo  służących do jazdy w kierunku centrum Gdańska). Taka organizacja ruchu utrzyma się przez co najmniej miesiąc. Na odcinku ze zmieniona organizacją ruchu wprowadzono ograniczenie prędkości do 30km/h. 

Przystanki autobusowe  w  kierunku  Żukowa  będą  przeniesione  w  miejsca  tymczasowe. Przystanek  „Inżynierska”  zostanie  przeniesiony  przed  skrzyżowanie  z  ul.  Nową Inżynierską. Przystanek „Kokoszki” zostanie zmieni lokalizację  na jezdnię południową przed przejście dla pieszych/przejazd rowerowy w rejonie restauracji.

Kartuska 13.06

Aktualizacja, 4.04.2022 r.

Obecnie na terenie budowy trwają prace sieciowe i ziemne, które będą kontynuowane w najbliższych tygodniach.

 Skrzyzowanie Kartuska Nowatorow 30 03 22 17

 

Load More

Aktualizacja, 04.02.2022 r.

Obecnie na terenie budowy trwają prace ziemne. Wykonywana jest  sieć wodociągowa.

Kartuska Nowatorow 04 02 22a 12 1

 

Load More

Aktualizacja, 17.12.2021 r.

W sobotę, 18 grudnia, w godzinach porannych planowane jest wprowadzenie zmian w organizacji ruchu na ul. Kartuskiej.

Zmiany dotyczą I etapu prac związanych z przebudową ul. Kartuskiej, od ul. Otomińskiej do ul. Nowatorów.  Wprowadzana 18 grudnia (sobota) zmiana tymczasowej organizacji ruchu polegać będzie na poprowadzeniu ruchu zarówno w kierunku Gdańska, jak i Żukowa po docelowych jezdniach. Kierowcom udostępniony zostanie jeden pas ruchu w każdym kierunku. Lokalizacja przystanków nie ulegnie zmianie.

Obecnie trwają również prace związane z przebudową skrzyżowania ul. Kartuskiej z ul. Nowatorów – odcinka będącego kolejnym etapem rozbudowy ulicy Kartuskiej. Ta inwestycja zakończy się we wrześniu 2022 r. Z uwagi na prowadzone prace na tym skrzyżowaniu, a które są uzależnione od warunków pogodowych, mimo planowanych do końca grudnia odbiorów na I etapie zadania, w najbliższym czasie nie zostanie wprowadzona docelowa organizacja ruchu. Zmiany w poruszaniu się na ul. Kartuskiej, które zostaną wprowadzone 18 grudnia będą obowiązywały do odwołania przez najbliższe tygodnie, tak aby umożliwić prowadzenie robót drogowych na skrzyżowaniu z ul. Nowatorów. W związku z prowadzonymi robotami mogą występować czasowe, niewielkie utrudnienia.

 

Kartuska Mapa 18.12

 

Aktualizacja, 13.09.2021 r.

13 września zawarta została umowa mająca na celu przebudowę skrzyżowania ul. Kartuskiej z ul. Nowatorów – odcinka będącego kolejnym etapem rozbudowy ulicy Kartuskiej. Umowa podpisana została z Konsorcjum firm, którego liderem jest spółka Kruszywo - obecnie realizująca pierwszy odcinek przebudowy ul. Kartuskiej. Na wykonanie prac przewidziano 12 miesięcy, a ich koszt wyniesie ok. 12,9 mln zł.

 

Aktualizacja, 20.08.2021 r.

20 sierpnia poznaliśmy oferty w przetargu. Na realizację zadania zabezpieczono 19,1 mln złotych. Wpłynęły 4 oferty, które są obecnie analizowane.

  1. Firma Budowlano – Drogowa MTM SA - 15 076 741,92 zł
  2. STRABAG Sp. z o.o. - 15 313 756,25 zł
  3. „WPRD GRAVEL” Sp. z o.o. - 19 243 793,92 zł
  4. Konsorcjum firm: Lider: Kruszywo Sp. z o.o. - 12 886 309,20 zł