Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Zakończono prace na al. Hallera w kierunku Wrzeszcza

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

Modernizacja al. Hallera w Gdańsku na odcinku II od ul. Kościuszki do ul. Klinicznej

Zakończyliśmy modernizację al. Hallera na odcinku od ul. Kościuszki do ul. Klinicznej (jezdnia w kierunku Węzła Kliniczna).

 Kolejny fragment al. Hallera zostanie wyremontowany w najbliższych miesiącach. Ogłoszono przetarg na realizację zadania na odcinku od ul. Kościuszki do ul. Klinicznej, z wyłączeniem fragmentu, który został wyremontowany w ostatnich latach.  W ramach zadania ułożona zostanie nowa nawierzchnia na ok. 800-metrowym odcinku al. Hallera.

Wykonawca: COLAS POLSKA Sp. z o.o.
Koszt: ok. 2,9 mln złotych
Termin: luty 2022 - sierpień 2022 r.

Widok przed rozpoczęciem realizacji zadania:

Hallera 12 01 22 2

 

Zdjęcia po zakończeniu realizacji zadania

Hallera 12 08 22 2

Aktualizacja, 6.07.2022 r.

Ułożono już nawierzchnię na większości zakresu zadania.

Aktualizacja, 24.06.2022 r.

Hallera mapa 27.06

27 czerwca w godzinach porannych planowane jest wprowadzenie zmian w organizacji ruchu na al. Hallera. Jezdnia al. Hallera, na odcinku od ul. Kościuszki do ul. Klinicznej, zostanie zwężona do jednego pasa ruchu (kierunek ul. Kliniczna).

Ruch samochodów będzie się odbywał lewym pasem. Ponadto zostanie wprowadzone ograniczenie prędkości do 40 km/h.

Podczas wykonywania nawierzchni jezdni będą występowały utrudnienia w ruchu pieszym przy skrzyżowaniach, zwężony będzie istniejący chodnik. Zamknięty będzie wjazd i wyjazd z ul. Wenedy, kierowcy będą  korzystali z ul. Dubois.

Taka organizacja ruchu utrzyma się przez około tydzień.

Aktualizacja, 2.06.2022 r.

W piątek, 3 czerwca o godzinie 17 zostanie wprowadzona zmiana w organizacji ruchu na al. Hallera. Zamknięty dla ruchu zostanie odcinek al. Hallera od skrzyżowania z ul. Kościuszki do skrzyżowania z ul. Mickiewicza (kierunek Węzeł Kliniczna). Objazd dla samochodów do centrum będzie odbywał się 1. ul. Hallera, Aleją Macieja Płażyńskiego oraz ul. Marynarki Polskiej lub 2. ul. Stanisława Wyspiańskiego oraz Aleją Grunwaldzką. Utrudnienia w ruchu są spowodowane pracami związanymi z przebudową kanalizacji deszczowej, udrożnieniem kanalizacji sanitarnej oraz układaniem nawierzchni bitumicznej na przejeździe tramwajowym.

Taka organizacja ruchu utrzyma się do poniedziałku 6 czerwca  do godz. 4.00.

Hallera mapa 3.06

Aktualizacja, 17.05.2022 r.

Od  18 maja  zostanie wprowadzona zmiana w organizacji ruchu, polegająca na zwężeniu jezdni al. Hallera na odcinku od ul. Kościuszki do ul. Klinicznej do jednego pasa ruchu. Otwarty zostanie prawy pas jezdni, a zamknięty lewy pas.

Podczas wykonywania nawierzchni jezdni będą występowały utrudnienia w ruchu pieszym przy skrzyżowaniach -  zwężony będzie istniejący chodnik. Zamknięty będzie wjazd z  ul. Lilli Wenedy. Kierowcy będą korzystali z ul. Dubois.

Ponadto zamknięty zostanie lewoskręt z al. Hallera w ul. Mickiewicza. Kierowcy będą musieli zawrócić na skrzyżowaniu z ul. Kościuszki i skorzystać z prawoskrętu z al. Hallera w ul. Mickiewicza.  Przystanki autobusów nocnych zostały tymczasowo zawieszone.

Taka organizacja ruchu utrzyma się co najmniej miesiąc.

hallera mapka 18.05

 

Aktualizacja, 13.05.2022 r.

 

Aktualizacja, 4.05.2022 r.

W najbliższy weekend planowane jest wprowadzenie zmian w organizacji ruchu na al. Hallera. Będą obowiązywały od piątku 6 maja od godz.19.00 do poniedziałku 9 maja do godz. 4.

W piątek, 6 maja o godz. 19.00 planowane jest zamknięcie al. Hallera (jezdnia w kierunku ul. Klinicznej) na odcinku od skrzyżowania z ul. Kościuszki do ul. Mickiewicza. Objazd dla samochodów do centrum będzie odbywał się al. Hallera, al. Macieja Płażyńskiego oraz ul. Marynarki Polskiej lub ul. Wyspiańskiego oraz Aleją Grunwaldzką. Utrudnienia w ruchu są spowodowane pracami związanymi z przebudową kanalizacji deszczowej i będą obowiązywały do poniedziałku 9 maja do godz. 4.00. Po tej godzinie obowiązywać będzie obecna organizacja ruchu – zamknięcie prawego pasa.

Hallera 6.05

Aktualizacja, 27.04.2022 r.

Trwają prace związane z wymianą nawierzchni na al. Hallera. Obecnie "zrywana" jest stara nawierzchnia i krawężniki.

Hallera remont 26 04 22 1

Aktualizacja, 1.04.2022 r.

W poniedziałek, 4 kwietnia rozpoczynają się roboty drogowe związane z modernizacją al. Hallera w kierunku Wrzeszcza, na odcinku od ul. Kościuszki do ul. Klinicznej (poza fragmentem, który był już remontowany). W związku z powyższym zmieni się organizacja na tym fragmencie.

Od poniedziałku, 4 kwietnia zwężona zostanie jezdnia al. Hallera w kierunku Wrzeszcza, na odcinku od ul. Kościuszki do ul. Klinicznej (poza fragmentem, który był już remontowany).   Kierowcy będą poruszali się lewym pasem. Podczas wykonywania nawierzchni jezdni będą występowały utrudnienia w ruchu pieszym przy skrzyżowaniach oraz  zwężony będzie chodnik. Zamknięty będzie wjazd i wyjazd z ul.  Lilli Wenedy w al. Hallera. Mieszkańcy ul. Lilli Wenedy będą musieli korzystać z ul. Dubois. Taka organizacja utrzyma się przez co najmniej miesiąc.

Hallera 4.04

Aktualizacja, 24.02.2022 r.

Umowę na realizację zadania podpisano z firmą Colas Polska Sp. z o.o. Koszt prac to ok. 2,9 mln złotych. Prace drogowe potrwają do końca sierpnia 2022 r., po czym planowane jest przeprowadzenie odbiorów i wszystkich czynności administracyjnych umożliwiających użytkowanie drogi.

Aktualizacja, 28.12.2021 r.

Wyłoniono wykonawcę przetargu. W najbliższym czasie umowa zostanie podpisana z firmą Colas Polska Sp. z o.o.

Aktualizacja, 1.12.2021 r.

Na realizację zadania zabezpieczono 4 968 150,21 zł. Wpłynęło 5 ofert, które są obecnie analizowane.

  1. Colas Polska Sp. z o.o. - 2 910 355,88 zł
  2. STRABAG Sp. z o.o. – 3 478 642,96 zł
  3. Firma Budowlano-Drogowa MTM SA - 3 320 557,47 zł
  4. Kruszywo Sp. z o.o. - 3 036 567,40 zł
  5. „WPRD GRAVEL” Sp. z o.o. - 3 095 465,80 zł