Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Koniec prac przy odwodnieniu skrzyżowania ulic Nowe Ogrody i 3 Maja

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

Poprawa  odprowadzenia wód deszczowych ze skrzyżowania ulic Nowe Ogrody i 3-go Maja. 

Przedmiotem inwestycji była poprawa odprowadzenia wód deszczowych poprzez wykonanie podwójnego systemu odwodnienia ułożonego wzdłuż i w poprzek ul. Nowe Ogrody i ul. 3-go Maja. Dzięki inwestycji przyspieszony został odbiór wód opadowych z tego terenu.

Wykonawca: Poleko Budownictwo Sp. z o.o. - Lider konsorcjum

Koszt: 6,8 mln

Termin: sierpień 2022 - maj 2023 r.

Widok przed realizacją zadania:

Nowe Ogrody 3 maja 24 01 22 7 1

 

Aktualizacja, 08.05.2023 r.

Prace zostały ukończone

Nowe Ogrody 08 05 23 17

Load More

Aktualizacja, 02.05.2023 r.

W czwartek, 4 maja wprowadzona zostanie zmiana w organizacji ruchu na skrzyżowaniu ul. 3 Maja i Nowe Ogrody, która będzie obowiązywała do poniedziałku, 8 maja.

Planowane zmiany w dniach: 04.05.2023 – 08.05.2023

 • Zamknięcie dla ruchu wewnętrznych pasów ulicy Nowe Ogrody na wysokości Urzędu Miejskiego,
 • Zamknięcie przejścia dla pieszych w ulicy 3-go Maja na wysokości Urzędu Miejskiego.

Komunikacja miejska będzie funkcjonowała bez zakłóceń.

Nowe Ogrody 04 05 23

 

Aktualizacja, 28.04.2023 r.

Nowe Ogrody 02 05 23 1

Load More

Aktualizacja, 27.04.2023 r.

W piątek, 28 kwietnia w godzinach porannych planowana jest zmiana w organizacji ruchu na skrzyżowaniu ul. 3 Maja i Nowe Ogrody. Ten etap zmienionej organizacja ruchu będzie obowiązywała do 30 kwietnia. Zakończenie prac na skrzyżowaniu planowane jest 12 maja.

Planowane zmiany w dniach: 28.04.2023 – 30.04.2023

 • Zamknięta ul. 3-go Maja w kierunku CH Forum na wysokości Urzędu Miejskiego i aresztu.
 • Z ulicy 3-go Maja na wysokości aresztu dopuszczony jedynie skręt w prawo w kierunku Kartuskiej.
 • Zamknięcie przejścia dla pieszych w ulicy 3-go Maja na wysokości Urzędu Miejskiego.

Dodatkowo będą prowadzone prace w torowisku i obszarze skrzyżowania w godzinach nocnych. Komunikacja miejska będzie funkcjonowała bez zakłóceń.

no remont 24 kwietnia

Aktualizacja, 21.04.2023 r.

W poniedziałek, 24 kwietnia w godzinach porannych  planowane jest wprowadzenie kolejnych zmian w organizacji ruchu w okolicy skrzyżowania ul. 3 Maja i Nowe Ogrody. Zmieniona organizacja ruchu będzie obowiązywała do 27 kwietnia. Zakończenie prac na skrzyżowaniu planowane jest 12 maja.

Planowane zmiany w dniach 24-27 kwietnia:

 • Zamknięcie dla ruchu zewnętrznych pasów ulicy Nowe Ogrody na wysokości Urzędu Miejskiego.
 • Zamknięcie przejścia dla pieszych w ulicy Nowe Ogrody na wysokości Urzędu Miejskiego.
 • Z ulicy 3-go Maja na wysokości aresztu dopuszczony jedynie ruch na wprost i w lewo w kierunku Huciska.

Dodatkowo będą prowadzone prace w torowisku i obszarze skrzyżowania w godzinach nocnych. Komunikacja miejska będzie funkcjonowała bez zakłóceń.

no remont 24 kwietnia

Aktualizacja, 13.04.2023 r.

Trwają przygotowania do układania warstwy ścieralnej nawierzchni.

nOWE oGRODY 17 04 23 11

Load More

Aktualizacja, 13.04.2023 r.

Od poniedziałku, 17 kwietnia (około godz. 7.00) na skrzyżowaniu ulic 3 Maja i Nowe Ogrody funkcjonować będzie zmieniona organizacja ruchu. Przyczyną jest konieczność ułożenia ostatniej warstwy nawierzchni. Zakończenie prac na skrzyżowaniu planowane jest do 12 maja. Pierwszy etap zmian obowiązywał będzie do 23 kwietnia.

Planowany harmonogram zmian:

17 - 23 kwietnia

 • Zamknięcie dla ruchu wewnętrznych pasów ulicy Nowe Ogrody na wysokości Urzędu Miejskiego.
 • Zamknięcie przejścia dla pieszych w ulicy Nowe Ogrody na wysokości Urzędu Miejskiego.
 • Z ulicy 3 Maja na wysokości aresztu jedynie NOCĄ zakaz skrętu w prawo, w Nowe Ogrody.

O kolejnych zmianach informować będziemy w oddzielnych komunikatach.

Dodatkowo będą prowadzone prace w torowisku i obszarze skrzyżowania w godzinach nocnych. Zmiany nie będą wpływały na komunikację miejską.

no remont kwiecien

Aktualizacja, 1.03.2023 r.

W piątek, 3 marca w godzinach wieczornych  wprowadzona zostanie zmiana w organizacji ruchu na skrzyżowaniu ul. 3 Maja i Nowe Ogrody.

Planowane jest zamknięcie przejścia dla pieszych na ul. Nowe Ogrody na wysokości Urzędu Miejskiego. Ponadto zamknięte zostaną  wewnętrzne pasy jazdy  po obu stronach ul. Nowe Ogrody,  od ul. Urzędu Miejskiego w  kierunku ul. Kartuskiej  oraz Huciska. Taka organizacja ruchu utrzyma się co najmniej do końca marca.

3 Maja marzec 2023

Aktualizacja, 25.01.2023 r.

Na ul. Nowe Ogrody kontynuowane są prace sieciowe związane z budową odwodnienia.

3 Maja 25 01 23 3

Load More

Aktualizacja, 5.01.2023 r.

Od poniedziałku 9 stycznia zostaną wznowione kolejne roboty związane z odwodnieniem skrzyżowania na ul. Nowe Ogrody i 3 Maja.

Nowe Ogrody i 3 Maja 05 01 23 8

Load More

Aktualizacja, 4.01.2023 r.

Od poniedziałku 9 stycznia zostaną wznowione kolejne roboty związane z odwodnieniem skrzyżowania na ul. Nowe Ogrody i 3 Maja. Planowane jest zamknięcie skrajnych pasów ruchu po obu stronach ul. Nowe Ogrody od strony Urzędu Miejskiego w kierunku ul. Kartuskiej oraz Huciska. Ponadto jezdnia w ul. 3 Maja na wysokości aresztu zostanie zwężona do dwóch pasów. Kierowcy jadący ul. Nowe Ogrody os strony Urzędu Miejskiego będą mogli poruszać się jedynie na wprost. Ponownie zamknięte zostanie przejście dla pieszych w ul. Nowe Ogrody na wysokości urzędu. Piesi będą mogli korzystać z przejścia po drugiej stronie ulicy na wysokości aresztu. Taka organizacja ruchu planowana jest do końca lutego. Postęp robót, a tym samym terminy obowiązywania tymczasowej organizacji ruchu, uzależnione są od warunków atmosferycznych.

3 Maja 9.01

Aktualizacja, 2.12.2022 r.

W sobotę, 3 grudnia w godzinach porannych planowane jest otwarcie części pasów ruchu w ulicy 3 Maja. Przywrócony zostanie także przystanek tramwajowy Urząd Miejski 01.

Na budowie skrzyżowania ul. 3 Maja i Nowe Ogrody wykonano już częściowo połączenie studni, dzięki czemu wcześniej niż wstępnie zaplanowano, możliwe było odtworzenie jezdni i otwarcie kilku relacji na skrzyżowaniu. Od 3 grudnia przywrócona do ruchu zostanie ul. 3 Maja na wysokości Urzędu Miejskiego. Otwarty zostanie jeden pas ruchu do jazdy na wprost w kierunku Dworca PKS, jeden pas do jazdy w lewo w kierunku ul. Kartuskiej oraz pas do jazdy w prawo w kierunku Huciska. Tego dnia, przywrócony będzie także przystanek tramwajowy Urząd Miejski 01.

Nadal jednak będą obowiązały niektóre zmiany wprowadzone we wcześniejszych etapach:

- zamknięta pozostanie ul. 3 Maja w kierunku centrum handlowego,

- zamknięte pozostanie przejście dla pieszych w ul. 3 Maja na wysokości Urzędu Miejskiego,

- zamknięty pozostanie lewoskręt w ul. Nowe Ogrody w kierunku Huciska na wysokości aresztu,

- prawoskręt w kierunku ul. Kartuskiej na wysokości aresztu pozostanie otwarty,

- ruch tramwajowy pozostanie utrzymany.

Taka organizacja ruchu utrzyma się do 23 grudnia. O kolejnych zmianach będziemy informowali w osobnym komunikacie.

Zmiany w organizacji ruchu związane są z budową odwodnienia na skrzyżowaniu ul. 3 Maja i Nowe Ogrody. Wykonawcą robót jest Konsorcjum firm Poleko Budownictwo Sp. z o.o. oraz WPRD Gravel Sp. z o.o. Koniec prac przewidziano latem 2023 r.

3 Maja etap 4

 

Aktualizacja, 25.11.2022 r.

Trwają prace związane z wykonaniem połączenia dwóch studni w poprzek ul. 3 Maja. Ponadto kontynuowane są roboty  inne  sieciowe.

Load More

Aktualizacja, 9.11.2022 r.

W nocy z 13 na 14 listopada, planowane jest zamknięcie ulicy 3 Maja na wysokości Urzędu Miejskiego. W poniedziałek, 14 listopada nastąpi przywrócenie ruchu tramwajowego na trasie Węzeł Groddecka – Plac Zebrań Ludowych.

W związku z zamknięciem 3 Maja poprowadzony zostanie objazd ulicami Armii Krajowej, Wały Jagiellońskie i Nowe Ogrody. Jadąc ul. 3 Maja od strony Dworca PKS, kierowcy będą mieli możliwość jedynie skrętu w prawo w ul. Nowe Ogrody. Ponadto wyłączony z ruchu zostanie również prawy pas ul. Nowe Ogrody w kierunku Huciska. W tym miejscu dopuszczony będzie jedynie ruch na wprost, bez możliwości skrętu w prawo i lewo w ul. 3 Maja.

Zmiany również dla pieszych

Również piesi muszą się liczyć ze zmianami na skrzyżowaniu. Wyłączone z ruchu pieszego zostanie przejście dla pieszych w ul. 3 Maja na wysokości Urzędu Miejskiego.
Przejście przez jezdnię będzie możliwe po drugiej stronie skrzyżowania, poprzez przejście dla pieszych na wysokości aresztu. Piesi chcący dotrzeć z kierunku Huciska do Urzędu Miejskiego również będą musieli korzystać z tego przejścia, a następnie udać się na przejście w ul. Nowe Ogrody na wysokości budynku policji. Poruszanie się po chodnikach w obrębie Urzędu Miejskiego nie będzie utrudnione.

Rowerzyści

W związku z brakiem możliwości poruszania się w obszarze wokół przystanku Urząd Miejski 01 z powodu prowadzonych w tym miejscu robót, rowerzyści jadący od strony CH Forum tak jak w I i II etapie prac, będą mogli korzystać z objazdu dla rowerów po przeciwnej stronie
ul. 3 Maja - wzdłuż budynku UM.

Przywrócenie ruchu tramwajowego

W poniedziałek 14 listopada około godziny 7.00 rano, przywrócony zostanie ruch tramwajowy na trasie Węzeł Groddecka – Plac Zebrań Ludowych. Nie wiąże się to jednak z przywróceniem przystanku Urząd Miejski 01. Przystanek w dalszym ciągu będzie wyłączony. W zamian uruchomiony zostanie przystanek „Nowe Ogrody” 01 przy ul. 3 Maja, za skrzyżowaniem
z ul. Hucisko. Obsługa pozostałych przystanków na trasie linii pozostanie bez zmian.

Zamknięcie ulicy 3 Maja przewidziane jest do okresu około Świąt Bożego Narodzenia.
W czasie „przerwy świątecznej”  planowane jest również przywrócenie przystanku Urząd Miejski 01. Postęp prac na skrzyżowaniu, a tym samym czas obowiązywania tymczasowej organizacji ruchu uzależnione są od warunków atmosferycznych.

plakat etap iii przerwa swiateczna

Aktualizacja, 4.11.2022 r.

Prace już się rozpoczęły. Trwa przebudowa kanalizacji deszczowej.

MicrosoftTeams image 97

Load More

Aktualizacja, 27.10.2022 r.

2 listopada, ok. godz. 22.00 ulica 3 Maja zostanie zwężona do dwóch pasów ruchu. Kierowcom udostępniony będzie pas ruchu do skrętu w lewo (w ul. Kartuską) i pas do jazdy na wprost i skrętu w prawo (kierunek dworzec autobusowy i Hucisko). Taka organizacja ruchu utrzyma się do 13 listopada.

W czwartek, 3 listopada wstrzymany zostanie ruch tramwajowy w relacji Węzeł Groddecka  - Plac Zebrań Ludowych. W tym czasie wykonywane będą roboty pod torowiskiem związane z budową kolektora. Zakończenie prac jest ściśle uzależnione od warunków atmosferycznych. Powrót tramwajów na tę trasę planowany jest w poniedziałek, 14 listopada.

Zmiany w kursowaniu tramwajów

Linie 2 i 4

Linia 4 nie będzie funkcjonować. Dotychczasowe jej kursy przejmie linia 2. W dni powszednie obowiązywać będzie remontowy rozkład jazdy linii 2. W soboty i niedziele bez zmian.

Linia 10

We wszystkie dni tygodnia kursy wykonywane do tej pory na trasie skróconej Nowy Port – Węzeł Groddecka – Nowy Port będą realizowane na trasie Nowy Port – Siedlce – Nowy Port. Godziny odjazdów ww. kursów z Nowego Portu i przyjazdów do Nowego Portu nie zmienią się.

Mapa 3 Maja

Aktualizacja, 11.10.2022 r.

Już po 1 listopada w ul. 3 Maja na wysokości Urzędu Miejskiego, nastąpi zwężenie pasów ruchu do jednego pasa do jazdy w lewo (kierunek ul. Kartuska) i do jednego pasa do jazdy na wprost (kierunek dworzec autobusowy) i w prawo (kierunek Hucisko).  Jeszcze w listopadzie planowane jest również całkowite zamknięcie ul. 3 Maja na wysokości Urzędu Miejskiego na potrzeby wykonania m.in. studni i odwodnienia liniowego, a także dalszego odcinka kolektora.

Zmiany dla pieszych

W drugiej połowie listopada nastąpią istotne zmiany dla pieszych, ponieważ zamknięte zostanie przejścia dla pieszych w ul. 3 Maja na wysokości Urzędu Miejskiego. Wówczas piesi będą mieli do dyspozycji przejście po drugiej stronie skrzyżowania na wysokości aresztu. Taka organizacja utrzyma się w tym miejscu do ok. 23 grudnia.

Harmonogram zmian w organizacji ruchu 

Etap I

17.10 – 1.11 włącznie:

 • wyłączenie przystanku tramwajowego Urząd Miejski 01
 • brak możliwości poruszania się po chodniku w obrębie przystanku tramwajowego Urząd Miejski

Etap II

od 2 listopada:

 • zwężenie pasów ruchu w ul. 3 Maja na wysokości Urzędu Miejskiego do jednego pasa do jazdy w lewo (kierunek ul. Kartuska), oraz do jednego pasa do jazdy na wprost (kierunek dworzec autobusowy) i w prawo (kierunek Hucisko)

3 - 13.11:

 • wstrzymanie ruchu tramwajowego na trasie Carla Groddecka/Plac Zebrań Ludowych (tramwaj linii 4 będzie jeździł trasą tramwaju nr 2)

od 14 listopada:

 • przywrócenie ruchu tramwajowego na trasie Carla Groddecka/Plac Zebrań Ludowych

Etap III

14.11 - 23.12:

 • całkowite zamknięcie ul. 3 Maja na wysokości Urzędu Miejskiego (objazdy ulicami Armii Krajowej, Wały Jagiellońskie, Nowe Ogrody)
 • wyłączenie przejścia dla pieszych w ul. 3 Maja na wysokości Urzędu Miejskiego (możliwość przejścia po drugiej stronie skrzyżowania poprzez przejście dla pieszych na wysokości aresztu).

Przerwa na czas świąt 24 grudnia – 8 stycznia

 • przywrócenie przystanku Urząd Miejski 01
 • przywrócenie ruchu w ul. 3 Maja (możliwe miejscowe zawężenia)

Etap IV

9.01 – 29.01.2023

 • wprowadzenie organizacji ruchu odbędzie się w nocy z 8 na 9 stycznia
 • zamknięcie przejścia dla pieszych w ul. 3 Maja na wysokości Urzędu Miejskiego
 • zamknięcie ul. 3 Maja w kierunku CH Forum na wysokości Urzędu Miejskiego
 • zamknięcie ul. 3 Maja w kierunku CH Forum oraz lewoskrętu w ul. Nowe Ogrody w kierunku Hucisko na wysokości aresztu
 • prawoskręt w kierunku Kartuska na wysokości aresztu pozostaje otwarty

Etap V

30.01-02.04.2023

 • zamknięcie przejścia dla pieszych w ul. Nowe Ogrody na wysokości Urzędu Miejskiego
 • zamknięcie skrajnych pasów po obu stronach ul. Nowe Ogrody od Urzędu Miejskiego w kierunku Kartuska oraz Hucisko
 • zwężenie jezdni w ul. 3 Maja na wysokości aresztu do dwóch pasów

Etap VI

03.04-23.04.2023

 • zamknięcie przejścia dla pieszych w ul. Nowe Ogrody na wysokości Urzędu Miejskiego
 • zamknięcie wewnętrznych pasów po obu stronach ul. Nowe Ogrody od Urzędu Miejskiego w kierunku ul. Kartuskiej oraz Huciska

Etap VII

24.04-12.05.2023

 • zamknięcie przejścia dla pieszych w ul. Nowe Ogrody na wysokości Urzędu Miejskiego
 • zamknięcie skrajnych pasów po obu stronach ul. Nowe Ogrody od Urzędu Miejskiego w kierunku ul. Kartuskiej oraz Huciska
 • zamknięcie wewnętrznych pasów po obu stronach ul. Nowe Ogrody od Urzędu Miejskiego w kierunku ul. Kartuskiej oraz Huciska

Aktualizacja, 5.08.2022 r.

Umowę na realizację zadania podpisano z konsorcjum firm, którego liderem jest firma Poleko Budownictwo Sp. z o.o. Koszt inwestycji to ponad 6,8 mln złotych. Koniec prac przewidziano w maju 2023 r.

Aktualizacja, 14.07.2022 r.

Wyłoniono wykonawcę w przetargu. W najbliższym czasie zostanie podpisana umowa z konsorcjum firm, którego liderem będzie POLEKO BUDOWNICTWO sp. z o.o

Aktualizacja, 9.06.2022 r.

Na realizację zadania zabezpieczono w budżecie 3,5 mln złotych. Wpłynęły dwie oferty, które są obecnie analizowane:

 1. WODKAN-GRZENKOWICZ Sp. z o.o - 7 966 710,00 zł

 2. Konsorcjum firm, lider: POLEKO BUDOWNICTWO sp. z o.o. - 6 801 764,09 zł