Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Otwarcie wiaduktu na ul. Krasickiego

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

Modernizacja  wiaduktu nad torami kolejowymi w ciągu ul. Krasickiego.

W ramach inwestycji wykonano nową konstrukcję wsporczą pod istniejącą sieć uzbrojenia terenu i zamontowano nowe dylatacje.  Prace objęły  także wzmocnienie filarów wiaduktu. Przewidziano również wykonanie nowej izolacji i ułożenie nowej nawierzchni jezdni, chodnika i ciągu pieszo-rowerowego.

Wykonawca robót: Firma Budowlano-Drogowa MTM S.A
Czas realizacji robót: wrzesień 2023- kwiecień 2023
Koszt realizacji: ok. 5   mln zł

 • Widok przed rozpoczęciem realizacji zadania:
 • wiadukt krasickiego
 • Widok po zakończeniu realizacji zadania:

  Wiadukt Krasickiego 02 05 23 15

  Load More

  Aktualizacja, 21.04.2023 r.

  Zakończyły się prace związane z modernizacją wiaduktu na ul. Krasickiego, który łączy Brzeźno z Letnicą i Nowym Portem.

  W ramach inwestycji wykonano nową konstrukcję pod istniejącą sieć uzbrojenia terenu i wymieniono dylatacje. Prace objęły także wzmocnienie filarów wiaduktu, wykonanie nowej izolacji i nawierzchni jezdni, chodnika i ciągu pieszo-rowerowego. Odbiór końcowy planowany jest we wtorek, 25 kwietnia. Po jego zakończeniu, w drugiej części dnia wiadukt będzie przejezdny.

  Wykonawcą prac była firma Budowlano-Drogowa MTM S.A. Koszt to ponad 5 mln złotych.

  Zmiany w komunikacji miejskiej

  W związku z przywróceniem ruchu na wiadukcie, od środy 26 kwietnia obowiązywać będą zmiany w funkcjonowaniu linii tramwajowych 2, 3, 4, 6, 8, 9, 10, 11 i 12 oraz autobusowej 148. W nocy z środy 26, na czwartek, 27 kwietnia zmiany nastąpią również na liniach N2 i N6.

  Linia 3

  Przywrócenie stałej trasy linii: Brzeźno Dom Zdrojowy – Opera Bałtycka – Dworzec Główny – Śródmieście SKM – Łostowice Świętokrzyska.

  We wszystkie dni tygodnia w obu kierunkach zmianie ulegają godziny odjazdów.

  Na liniach 2, 4, 6, 8, 9, 10, 11 i 12 zostaną wprowadzone drobne korekty we wszystkich rozkładach jazdy.

  Linia 148

  Przywrócenie stałej trasy Żabianka SKM – Nowy Port Szaniec Zachodni. Na linii obowiązywać będą nowe rozkłady jazdy. Na odcinku Żabianka SKM – Brzeźno godziny odjazdów będą zbliżone do dotychczasowych.

  Linie N2 i N6

  Przywrócenie stałych tras między Nowym Portem i Brzeźnem – przez ul. Krasickiego. Stałe trasy dla linii nocnych zaczną obowiązywać w nocy, z środy 26, na czwartek, 27 kwietnia.

  Aktualizacja, 5.04.2023 r.

  Ułożono nawierzchnię na wiadukcie i dojazdach, ponadto wykonano drogę rowerową i chodnik niemal w całym zakresie. W najbliższym czasie wykonane zostanie oznakowanie poziome.

  Wiadukt Krasickiego 04 04 23 12

  Load More

  Aktualizacja, 31.01.2023 r.

  Trwają prace związane z wzmocnieniem torowiska i utwardzeniem podpór.

  Most Krasickiego 31 01 23 6

  Load More

  Aktualizacja, 24.01.2023 r.

  Obecnie na terenie budowy przy ul. Krasickiego wykonywane są utwardzenia stożków podpór. Trwa również budowa schodów na skarpie.  Ponadto wykonano umocnienie torowiska. Z uwagi na problem z dostępnością masy asfaltowej,  procedowany jest aneks wydłużający prace do końca kwietnia. Okoliczne wytwórnie asfaltu na początku roku  zamknęły czasowo produkcję masy.

  20230120 141903

  Load More

  Aktualizacja, 30.12.2022 r.

  Wykonano dłuższy ze wsporników wiaduktu do strony stadionu. 6 grudnia przełożono ruch pieszych na nowy chodnik. Z kolei od strony Brzeźna  wykonano elementy żelbetowe wzmocnień ścian obiektu. Ponadto wzmocniono płytę mostową i ułożono jej izolację.  Trwają prace ciesielskie i zbrojarskie nad odtworzeniem rozebranego wspornika wiaduktu oraz wzmocnienia podpory obiektu do strony Nowego Portu. Pod  wiaduktem wyprofilowano grunt przy podporach. Podpisano aneks wydłużający roboty do lutego 2023 r.

  Wiadukt Krasickiego 29 12 22 30

  Load More

  Aktualizacja, 2.12.2022 r.

  We wtorek, 6 grudnia planowane są zmiany w organizacji ruchu pieszych na remontowanym obecnie wiadukcie na ul. Krasickiego.

  Piesi i rowerzyści poruszać się będą po ścieżce od strony Letnicy.  Zamknięty zostanie chodnik od strony portu. Nie zmieni się organizacja ruchu dla kierowców - jezdnia pozostanie zamknięta na obszarze objętym inwestycją.

  Aktualizacja, 31.10. 2022 r.

  Dotychczas sfrezowano nawierzchnię na obiekcie.  Ponadto trwają prace na przyczółkach wiaduktu. Jednocześnie wykonywane jest dozbrojenie płyty mostowej.

  Wiadukt Krasickiego 19 10 22 12

  Load More

  Aktualizacja, 21.09. 2022 r.

  Wiadukt przejdzie gruntowną modernizację. Właśnie podpisano umowę z Firmą Budowlano-Drogową MTM S.A. Koszt prac wyniesie ponad 5 mln złotych. Roboty drogowe potrwają 14 tygodni.

  W ramach inwestycji wykonana zostanie nowa konstrukcja pod istniejącą sieć uzbrojenia terenu i wymienione zostaną dylatacje. Prace obejmą także wzmocnienie filarów wiaduktu. Przewidziano również wykonanie nowej izolacji i nawierzchni jezdni, chodnika i ciągu pieszo-rowerowego.

  Zmiany w organizacji ruchu

  W związku z pracami zmieni się organizacja ruchu. Ulica Krasickiego zostanie zamknięta na odcinku od ul. Sybiraków do skrzyżowania z ul. Wyzwolenia i ul. Oliwską. Tramwaje będą kursowały bez zakłóceń. Ruch pieszych i rowerzystów będzie odbywał się po ścieżce od strony portu. Objazd dla kierowców będzie poprowadzony ul. Gdańską, al. Płażyńskiego i ul. Marynarki Polskiej. Taka organizacja ruchu utrzyma się co najmniej do początku listopada.

  Krasickiego Mapa N

  Zmiany w kursowaniu autobusów

  W związku z modernizacją wiaduktu i brakiem możliwości przejazdu autobusów, od dnia 28.09.2022 od godz. 04.30:

  •  Autobusy linii 148 będą kursować w relacji skróconej: Żabianka SKM - Przymorze - ... - Hallera - Dworska - PCK. Przystankiem końcowym i początkowym będzie przystanek PCK. Autobusy tej linii nie będą obsługiwać odcinka Brzeźno Dom Zdrojowy - Krasickiego - Wyzwolenia - Nowy Port.
  • Mieszkańcy Nowego Portu i centralnej części Brzeźna będą mogli skorzystać z tramwajów linii 3 i 5, aby dojechać do skrzyżowania Hallera/Czarny Dwór i tu będą mogli przesiąść się na linię 148. W celu ułatwienia dla mieszkańców Nowego Portu zostanie całodziennie wydłużona trasa linii tramwajowej 3 z Brzeźna do Nowego Portu.
  • Autobusy linii nocnej N6 (od nocy 28/29.09.2022) między Nowym Portem a Brzeźnem będą kursować w obu kierunkach trasą objazdową: ... - Nowy Port - Marynarki Polskiej - al. Płażyńskiego - Gdańska - PCK - Hallera - ..., bez obsługi odcinka Wyzwolenia - Krasickiego - Brzeźno Dom Zdrojowy.

  Prognozowany termin przywrócenia stałej organizacji ruchu: początek 2023 r.

  Aktualizacja, 16.08.2022 r.

  Na realizację zadania zabezpieczono  4 884 120,29 zł. Wpłynęło pięć ofert, które są obecnie analizowane:

  1. STRABAG Sp. z o.o. - 6 100 871,34 zł
  2. Mosty Gdynia Sp. z o.o. Sp.k. - 9 816 657,06 zł
  3. Firma Budowlano – Drogowa MTM SA - 5 020 515,85 zł
  4. Polimex Infrastruktura Sp. z o. o. - 5 613 518,26 zł
  5. WANT Sp. z o.o. - 8 997 999,81 zł