Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Budowa kanalizacji deszczowej w rejonie ulicy Grottgera, Bażyńskiego, Kasprowicza i Tetmajera w Gdańsku

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

 

UE spojnosci

Zakończyliśmy realizację zadania polegającego na budowie kanalizacji deszczowej w rejonie ulic Grottgera, Bażyńskiego, Kasprowicza i Tetmajera w Gdańsku 

Zadanie miało na celu odwodnienie ul. Grottgera, Bażyńskiego, Kasprowicza i Tetmajera w Gdańsku poprzez odprowadzenie wód deszczowych do projektowanej kanalizacji deszczowej, a następnie do przebudowywanego kanału kanalizacji deszczowej w ul. Wita Stwosza połączonego z istniejącym kanałem DN 800 w ul. Bażyńskiego oraz umożliwienie przyszłego odwodniania ul. Jasia i Małgosi oraz Kubusia Puchatka poprzez budowę w tych ulicach kawałka przyłącza kanalizacji deszczowej zakończonego studnią. Budowę i przebudowę wodociągu oraz wymianę przyłączy wodociągowych w granicach pasa drogowego w ul. Grottgera, Bażyńskiego, Kasprowicza i Tetmajera oraz do węzła wodomierzowego zlokalizowanego na nieruchomościach prywatnych oraz w jednej nieruchomości w ul. Kubusia Puchatka.


Inwestycja obejmowała:

Etap 1:

a) budowę kanału deszczowego w ul. Bażyńskiego (odcinek od ul. Polanki do ul. Wita Stwosza, w ul. Grottgera (odcinek od ul. Bażyńskiego do ul. Kasprowicza) i w ul. Kasprowicza (odcinek od ul. Polanki do ul. Wita Stwosza);
b) budowę i przebudowę sieci wodociągowej w ul. Grottgera, Bażyńskiego i Kasprowicza wraz z wymianą przyłączy wodociągowych w granicach pasa drogowego oraz do węzła wodomierzowego zlokalizowanego na nieruchomościach prywatnych za wyjątkiem nieruchomości zlokalizowanych na działkach nr: 392, 372, 336, 335 i 311; 
c) budowę przyłącza wodociągowego do posesji zlokalizowanej na działce 371 obręb 012 od istniejącej sieci wodociągowej w ul. Kubusia Puchatka;
d) budowę przyłączy kanalizacji deszczowej w ul. Jasia i Małgosi oraz Kubusia Puchatka.

Etap 2:

a) budowę kanału deszczowego w ul. Grottgera (odcinek od ul. Kasprowicza do ul. Tetmajera i odcinek od ul. Tetmajera do ul. Orkana), w ul. Tetmajera (odcinek od ul. Polanki do ul. Wita Stwosza);
b) budowę kanału deszczowego w ul. Wita Stwosza (odcinek od ul. Tetmajera do istniejącej studni kd w ul. Wita Stwosza);
c) przebudowę kanału deszczowego w ul. Wita Stwosza (odcinek od istniejącej studni kd w ul. Wita Stwosza do ul. Bażyńskiego);
d) budowę i przebudowę sieci wodociągowej w ul. Grottgera i Tetmajera wraz z wymianą przyłączy wodociągowych w granicach pasa drogowego oraz do węzła wodomierzowego zlokalizowanego na nieruchomościach prywatnych za wyjątkiem nieruchomości zlokalizowanej na działce nr 165 obręb 0012.

W ramach Etapu 1 i 2 prowadzone były:

a) roboty ziemne, rozbiórkowe i demontażowe;
b) odtworzenie z przebudową nawierzchni jezdni i chodników z wjazdami na posesje w rejonie ulic Grottgera, Bażyńskiego, Kasprowicza, Tetmajera i Wita Stwosza wraz z odtworzeniem elementów środowiska również na działkach stanowiących własność prywatną oraz w ul. Jasia i Małgosi oraz Kubusia Puchatka;
c) usunięcie kolizji z istniejącym uzbrojeniem, w tym zabezpieczenie sieci;
d) regulację wysokościową urządzeń infrastruktury podziemnej i naziemnej;
e) zieleń, w tym zabezpieczenie istniejących drzew na czas budowy.

Etap 3:
budowa oświetlenia drogowego w rejonie ul. Grottgera (odcinek od ul. Bażyńskiego do ul. Wita Stwosza).

Zadanie zrealizowano z udziałem środków Unii Europejskiej w ramach POliŚ 2014-2020: „Systemy gospodarowania wodami opadowymi na terenach miejskich - Miasto Gdańsk".

Wykonawca: EUROVIA POLSKA S.A.
Koszt realizacji: ok. 11 mln zł
Czas realizacji: luty 2018 - maj 2019

Widok przed realizacją

DSC05983

Widok po realizacji zadania

Odw Grottgera 06 19 10

Aktualizacja 09.04.2019 r.

Obecnie prace skupiają się na odcinku ul. Kasprowicza (pomiędzy ul. Polanki i ul. Grottgera). Wykonywane są roboty związane z budową kanalizacji deszczowej i wodociągu, branży drogowej.  Wykonywana jest konstrukcja jezdni i chodników na ul. Kasprowicza oraz układanie nawierzchni jezdni z kostki brukowej.

Odwod Grittgera 04 19 29

Aktualizacja 15.03.2019 r.

W poniedziałek, 18.03. zostanie zmieniona organizacja ruchu na ul. Grottgera i ul. Kasprowicza w Oliwie. Od godzin porannych planowane jest zamknięcie ul. Kasprowicza, na odcinku od ul. Grottgera do ul. Polanki. Zamknięta pozostanie ul. Grottgera pomiędzy ul. Tetmajera i Kasprowicza. Mieszkańcy będą mieli zapewnione dojście piesze do posesji. Taka organizacja ruchu utrzyma się przez około 2 miesiące.

Za utrudnienia przepraszamy i apelujemy o ostrożną jazdę.

zmiany oliwa

Aktualizacja 04.03.2019 r.

Przy ul. Grottgera trwają prace przy układaniu bruku oraz krawężników na jezdni. Kontynuowane są prace przy układaniu chodników oraz podjazdów do posesji mieszkańców. 

Odwodnienie grottgera 02 19 1

Aktualizacja, 8.02.2019 r.

We wtorek, 12 lutego planowane jest wprowadzenie zmian w organizacji ruchu na ul. Grottgera. Od godziny 9 ulica Grottgera będzie zamknięta na odcinku od ul. Kasprowicza do ul. Tetmajera. Objazd wyznaczony będzie ul. Polanki. Ruch pieszych będzie zapewniony. Taka organizacja ruchu utrzyma się przez około 3 miesiące.

 

Aktualizacja 22.01.2019 r

ul. Kasprowicza: Prowadzone są prace przy budowie kanalizacji deszczowej oraz wodociągowej.

ul. Grottgera: Trwa układanie brukowca oraz wykonywanie chodników.

 

HDR 0001 2 3 HDR9

Aktualizacja 04.01.11.2019 r

Uwaga kierowcy!, utrudnienia na ul. Kasprowicza

Od poniedziałku 7 stycznia 90-metrowy fragment ul. Kasprowicza będzie nieprzejezdny. W godzinach porannych ul. Kasprowicza zostanie zamknięta w obu kierunkach, od skrzyżowania z ul. Wita Stwosza w kierunku skrzyżowania z ul. Grottgera. Zamknięcie obejmować będzie mniej więcej połowę tego odcinka. Zapewnione będzie dojście do posesji.

Zmiany na ul. Kasprowicza obowiązywać będą co najmniej do marca 2019. Zamknięcie ulicy spowodowane jest kolejnym etapem prac przy budowie kanalizacji deszczowej w rejonie ulicy Grottgera, Bażyńskiego, Kasprowicza i Tetmajera w Gdańsku. Inwestycja zakończy się w II kwartale 2019 roku. Koszt prac to ponad 11,2 mln złotych.

Przepraszamy za utrudnienia i apelujemy o ostrożną jazdę!

 

zmiany na ul. Kasprowicza

 

Aktualizacja 28.11.2018 r.

28 listopada rozpoczeliśmy kolejny etap realizacji zadania związanego z remontem ul. Grottgera na odcinku od ul. Tetmajera do ul. Orkana, budowę kanału deszczowego w ulicy. Droga będzie dostępna dla mieszkańców. 
Pracę potrwają ok. 3 miesięcy. Za utrudnienia przepraszamy i prosimy o zachowanie ostrożności w rejonie prowadzenia robót.

Grottgera 1

Aktualizacja, 06.11.2018 r.

Trwa odbudowa nawierzchni jezdni i chodników z wjazdami na posesje przy ul. Tetmajera. Przy ul. Grottgera trwają prace ziemne polegające na budowie kanału deszczowego. Na ul. Wita Stwosza na jezdni w stronę Oliwy, na odcinku od ul. Bażyńskiego do skrzyżowania z ul. Tetmajera została położona warstwa asfaltowa ścieralna.

Grottgera XI 5

 

Aktualizacja, 29.10.2018 r.

Uwaga kierowcy!

We wtorek, 30 października układana będzie warstwa ścieralna na ul. Wita Stwosza na jezdni w stronę Oliwy, na odcinku od ul. Bażyńskiego do skrzyżowania z ul. Tetmajera. W związku z pracami, we wtorek 30.10 od godz. 15.00 do ok. 1.00 w nocy, odcinek ten będzie zamknięty. Objazd wyznaczono ul. Bażyńskiego, Polanki i Derdowskiego.

wita stwosza

Aktualizacja 03.10.2018 r.

Zostało zakończone układanie ostatniej warstwy nawierzchni na ul. Bażyńskieg. Zakończono układanie wjazdów i przywrócono możliwość wjazdu na posesje. 

Bazynskiego X 1

Bazynskiego X 4

Bazynskiego X 2

Aktualizacja 28.09.2018 r.

Uwaga! Od 1 października ulica Bażyńskiego zostanie otwarta dla ruchu!

W najbliższy poniedziałek,1 października w godzinach przedpołudniowych ul. Bażyńskiego zostanie otwarta dla ruchu. Organizacja ruchu na pozostałych remontowanych ulicah pozostaje bez zmian. O kolejnych zmianach będziemy informować z wyprzedzeniem. Za utrudnienia przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość. 

 

Aktualizacja 24.09.2018 r.

We wtorek i środę  (25-26 września) planowane jest układanie ostatniej warstwy nawierzchni na ul. Bażyńskiego w Gdańsku, w związku z tym ulica będzie całkowicie zamknięta dla ruchu, nie będzie również możliwości dojazdu do posesji. Za utrudnienia przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość.

Aktualizacja 14.09.2018 r.

Aktualnie na terenie inwestycji w ul. Bażyńskiego jest wykonywana kanalizacja deszczowa oraz chodnik i wjazdy. Ul. Tetmajera: kanalizacja deszczowa i wodociągowa. Ul. Wita Stwosza: ukończona została kanalizacja deszczowa.

 Grott IX 4


Aktualizacja 04-09-18

Uwaga! Zmiany na ulicy Bażyńskiego !

Informujemy, że w związku z kontynuacją prac związanych z budową kanalizacji deszczowej w rejonie ulic Grottgera, Bażyńskiego, Tetmajera i Kasprowicza w Gdańsku w dniach 03-04.09.2018 r. w godzinach 7:00- 19:00 na ul. Bażyńskiego prowadzone będą roboty związane z układaniem warstw bitumicznych nawierzchni jezdni (asfaltu). W związku z powyższym nie będzie możliwości dojazdu do posesji. Za utrudnienia przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość.

......................................................................................................................................................................................................................................................................

Zmiana organizacji ruchu na ul. Bażynskiego

6.08 zostanie zamknięte skrzyżowanie ul. Bażyńskiego z ul. Wita Stwosza.


Taka organizacja potrwa do końca września.

 

grottgerama1

DSC04219
Aktualnie na terenie budowy trwają prace wykończeniowe związane z budową kanalizacji deszczowej w ul. Tetmajera oraz prace związane z ustawianiem krawężników w ul. Bażyńskiego. Ponadto w najbliższym czasie wykonawca przystąpi do wykonywania konstrukcji jezdni w ul. Tetmajera oraz układania chodnika w ul. Bażyńskiego.


Aktualizacja 18.06.2018 r.

Wykonany został pierwszy etap budowy kanału deszczowego przy ul. Wita Stwosza. W trakcie realizacji prowadzone są prace przy ul. Bażyńskiego oraz zostały rozpoczęte roboty przy ul. Tetmajera dotyczące budowy kanalizacji deszczowej i wodociągowej.


Aktualizacja 16.05.2018 r.

Aktualnie na terenie budowy trwają prace związane z budową kanalizacji deszczowej w ulicy Wita Stwosza. Rozpoczęto również budowę kanalizacji deszczowej w ul. Bażyńskiego.

DSC00179


Aktualizacja

W związku z kontynuacją prac w rejonie ul. Grottgera, Bażyńskiego, Kasprowicza i Tetmajera. od 10.05.2018 ulica Bażyńskiego jest nieprzejezdna. Dojazd do posesji dla mieszkańców, firm i służb zostanie udostępniony. Objazdy poprowadzone będą ulicami Abrahama oraz Derdowskiego. Taka organizacja ruchu potrwa ok. 2 miesiące. 4 czerwca został zamknięty również odcinek ul. Tetmajera, od Wita Stwosza do Grottgera. Taki układ zostanie utrzymany przez około trzy miesiące.

Aktualizacja, 19.04.2018 r.

Uwaga! We wtorek, 10.04.2018 ruszyły prace wzdłuż ul. Wita Stwosza. W związku z powyższym, 19.04. został wyłączony z ruchu pas jezdni na odcinku od ul. Bażyńskiego do ul. Tetmajera 9 (od strony Wrzeszcza). Ruch pojazdów odbywa się poszerzonym w tym celu chodnikiem i ścieżką rowerową. Taka organizacja ruchu potrwa przez co najmniej 2 miesiące. O kolejnych zmianach będziemy informować z wyprzedzeniem. Za utrudnienia przepraszamy, prosimy o zachowanie ostrożności.

Aktualizacja 10.04.2018 r.

Uwaga! We wtorek, 10.04.2018 ruszają prace wzdłuż ul. Wita Stwosza. W związku z powyższym, od godz. 9.00 zostanie wyłączony z ruchu chodnik i droga rowerowa (od strony ul. Grunwaldzkiej) na odcinku od ul. Bażyńskiego do ul. Tetmajera.Taka organizacja ruchu potrwa ok. tygodnia. Prace mają na celu wykonanie tymczasowego poszerzenia jezdni, którym poruszać się będą samochody, w czasie prac związanych z wykonaniem kanalizacji w osi jezdni. O kolejnych zmianach będziemy informować z wyprzedzeniem. Za utrudnienia przepraszamy, prosimy o zachowanie ostrożności.


Aktualizacja 28.02.2018 r.


28 lutego 2018 r. podpisana została umowa na realizację przedmiotowego zadania z firmą EUROVIA POLSKA S.A. Na realizację zadania wykonawca ma czas do maja 2019 r.

Aktualizacja

19 grudnia 2017 roku odbyło się otwarcie ofert na zadanie „Budowa kanalizacji deszczowej w rejonie ulicy Grottgera, Bażyńskiego, Kasprowicza i Tetmajera w Gdańsku". Zamawiający przeznaczył na realizację zadania 11 mln złotych. Swoje oferty złożyły trzy firmy:

- EUROVIA Polska S.A., która zaproponowała za wykonanie zadania 11.270.271,81 zł
- Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „WOD-KAN-GRZENKOWICZ” Sp. z o.o., która zaproponowała za wykonanie zadania 12.419.310,00 zł
- Konsorcjum firm: WPRD GRAVEL Sp. z o.o. i Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „ELGRUNT” Marian Mielewczyk, która zaproponowała za wykonanie zadania 11.977.101,45 zł