Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Budowa ul. Obotryckiej w Gdańsku

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

Zrealizowaliśmy budowę ulicy Obotryckiej w Gdańsku w ramach zadania: "Budowa i przebudowa dróg lokalnych w różnych dzielnicach miasta". 

Ulica Obotrycka w Gdańsku zyskała w tym roku nową nawierzchnię z kostki betonowej.  Przetarg zakładał, że na odcinku Obotryckiej, od ul. Mściwoja II do istniejącej już jezdni, powstanie ciąg, po którym poruszać się będą mogły zarówno samochody, jak i piesi. Teren po obu stronach jezdni został utwardzony. Wzdłuż ulicy przewidziana została także budowa oświetlenia i sieci kanalizacji deszczowej. Wody opadowe z pasa drogowego będą odprowadzane za pośrednictwem 7 wpustów deszczowych do kanalizacji deszczowej. Inwestycja obejmowała odcinek liczący około 250 metrów.

Wykonawca: TPS Sp. z o.o. Sp. k.
Termin realizacji: marzec 2019 - lipiec 2019
Koszt inwestycji: ok. 525 tys zł 

Widok przed realizacją zadania

DSC04927

Widok po zakończeniu realizacji zadania

Obotrycka 10

Aktualizacja 10.06.2019 r.

Zostały zbudowane chodniki wraz z jezdnią z kostki brukowej. Kontynuowane są prace przy podłączaniu kanalizacji deszczowej. 

Obotrycka 06 19 12 1

Aktualizacja 30.04.2019 r.

Kontynuowane i wykańczane są prace przy układaniu jezdni z kostki brukowej. Przed wykonawcą pozostaje ustawienie i podłączenie nowego oświetlenia ulicy.

Obotrycka 04 19 5

Aktualizacja 12.04.2019 r.

Na terenie budowy trwają roboty związane z układaniem poszczególnych warstw nawierzchni. Wykonywane są prace przy instalacji nowego oświetlenia. Prace sukcesywnie przesuwają się do przodu.

Obotrycka 04 19 2

 

Aktualizacja 21.03.2019 r.

Wykonawca zakończył prace przy budowie kanalizacji deszczowej oraz ustawił studnię. Obecnie trwa  przygotowywanie koryta pod budowę ciągu pieszo-drogowego od strony  ul. Mściwoja.

Obotrycka 03 19 8

 

Aktualizacja, 7.03.2019

W związku z rozpoczęciem prac w ul. Obotryckiej, od poniedziałku, 11 marca (po porannym szczycie komunikacyjnym) planowane jest wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu.

W pierwszym etapie prac zamknięty zostanie odcinek ok. 100 m ulicy, w rejonie posesji ner 15,17,19,21. Dojazd do posesji i dojścia dla mieszkańców zostaną zapewnione. Wjazd na ulicę Obotrycką będzie zapewniony od ul. Mściwoja i od ul. Bora Komorowskiego. Taka organizacja potrwa ok. 2 tygodnie. O kolejnych zmianach będziemy informować z wyprzedzeniem. Zmiana podyktowana jest rozpoczęciem prac w ul. Obotryckiej, związanych z przebudową nawierzchni, budową oświetlenia i sieci kanalizacji deszczowej.

 Aktualizacja, 8.02.2019

Podpisano umowę na przebudowę ulicy Obotryckiej. Prace potrwają 6 miesięcy. Przetarg na realizację zadania wygrała firma Szelbruk z Sierakowic. Koszt inwestycji to ok. 679 tys. złotych. Inwestycja jest współfinansowanie przez spółkę Obotrycka Sp.z.o.o, która przeznaczyła na ten cel 350 tys. złotych.