Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Budowa brakującego odcinka ul. Sarniej (etap II) oraz całej ul. Zajęczej wraz z przebudową chodnika ul. Sarniej do ul. Czyżewskiego

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

Zrealizowaliśmy zadanie związane z budową brakującego odcinka ul. Sarniej (etap II) oraz całej ul. Zajęczej wraz z przebudową chodnika ul. Sarniej do ul. Czyżewskiego w ramach zadania: Budowa i przebudowa dróg lokalnych w różnych dzielnicach miasta.

Zakres zadania obejmował przebudowę ul. Zajęczej na całej długości, remont ul. Sarniej wraz z przebudową chodnika pomiędzy ul. Sarnią a pawilonem handlowym przy ul.Sarniej nr 16 oraz budowę oświetlenia i kanalizacji deszczowej dla obu ulic. W ramach inwestycji został przeprowadzony remont chodnika ul. Sarniej, na odcinku od ul. Czyżewskiego do miejsca, w którym zakończył się pierwszy etap prac. Projekt zakładał, że na ul. Zajęczej pojawi się nowa nawierzchnia z kostki kamiennej. Z kolei nawierzchnia ul. Sarniej została pokryta kostką betonową. Na miejscu pojawiły się także nowe słupy oświetleniowe. Inwestycja przewidziała rozbudowę sieci kanalizacji deszczowej, a także przebudowę sieci wodociągowej.

Wykonawca: Firma Budowlano - Drogowa "Prasbet" Sp.J.
Termin realizacji: listopad 2018
Koszt inwestycji: ok. 2,3 mln zł

Widok przed rozpoczęciem realizacji zadaniaAktualizacja 07.02.2019 r.

Widok po zakończeniu realizacji zadania

HDR 0001 2 3 HDR66

Aktualizacja 26.11.2018 r.

Na terenie modernizacji ulic zakończono układanie nowych chodników o raz dróg. Wybudowano nowe oświetlenie oraz kanalizację deszczową. Aktualnie są wykonywane prace porządkowe i wykończeniowe.

DSC07583

Aktualizacja 10.10.2018 r.

Aktualnie trwają prace związane z układaniem kostki brukowej oraz krawężników. Wykonawca zainstalował studzienki kanalizacyjne.

Sarnia X 5


Aktualizacja 14.09.2018 r.

Sarnia IX 7 


Aktualizacja 1.08.2018 r.


Aktualnie trwają prace związane z budową kanalizacji deszczowej w ul. Sarniej i Zajęczej. Ponadto wykonawca przystąpił również do prac drogowych.Aktualizacja 04.07.2018 r.

Trwają roboty związane z budową kanalizacji deszczowej. W ramach realizacji zadania zakończono przyłączenia do sieci wodociągowej. Wykonany został przewiert kanalizacji deszczowej pomiędzy studniami wraz z układaniem kolektora.


Aktualizacja 06.06.2018 r.

Od środy, tj. 06.06 prowadzone są prace związane z przebudową sieci wodociągowej na odcinku ul. Sarniej. Z uwagi na niewielką szerokość pasa drogowego, fragment jezdni objęty robotami instalacyjnymi został wyłączony z ruchu, zachowany został jednak przejazd.

Równocześnie wykonywane będą prace związane z budową kanalizacji deszczowej na ul. Zajęczej. Będą one prowadzone etapowo, zaczynając od strony ul. Czyżewskiego. W związku z tym ograniczony będzie przejazd dla pojazdów przy zapewnieniu ciągu dla pieszych.

Taka zmiana planowo ma potrwać ok. 4 tygodnie.

O kolejnych zmianach będziemy informować z wyprzedzeniem. Za utrudnienia przepraszamy, prosimy o wyrozumiałość i zachowanie ostrożności.


Aktualizacja 04-07-2018 r.Aktualizacja 30-05-2018 r.

Trwają prace przygotowawcze do realizacji zadania
Aktualizacja

26 kwietnia podpisana została umowa na realizację przedmiotowego zadania z firmą - Budowlano-Drogową "Prasbet" Wojciech Hilger, Michał Szulc Sp. j. Na realizację zadania wykonawca ma czas do października br.