Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Budowa przepompowni przy ul. Stryjewskiego

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

Logo unijne Osowa 2

Rozpoczęliśmy realizację zadania związanego z budową przepompowni wspomagającej na kolektorze kanalizacji deszczowej, w rejonie ul. Stryjewskiego w Gdańsku Stogach.

 W pobliżu skrzyżowania ul. Stryjewskiego, Tamka i Siennej wybudowana zostanie przepompownia o wydajności 1,8 m3/s na istniejącym kolektorze deszczowym DN 700. Przepompownia będzie „zbierała” wodę z deszczówki i przenosiła ją do ujścia przy Martwej Wiśle.  Budynek będzie miał powierzchnię ok 83 m kw. Ponadto w ramach inwestycji wybudowane zostaną  trzy pompy zatapialne i niewielki zbiornik. Inwestycja wyeliminuje podtopienia, do jakich dochodzi w rejonie ul. Stryjewskiego, przy nawalnych deszczach i wysokich stanach wody na Martwej Wiśle. Ponadto przebudowany zostanie kolektor deszczowy, którego ujście zostanie poprowadzone do rzeki. 

Termin realizacji: lipiec 2021 r.

przepompowniaa Stogi

 

prze 1

Aktualizacja, 7.06.2021 r.

Obecnie wykonawca koncentruje się na budowie wjazdu i układaniu nawierzchni wokół przepompowni. Na finiszu są prace związane z wykonaniem pokrywy.

prze2 1

Load More

Aktualizacja, 13.05.2021 r.

Wykonano pokrywę obiektu. Obecnie prowadzone są prace ziemne wokół budynku przepompowni.

Przepompownia Stogi 12 05 21 2

Aktualizacja, 11.03.2021 r.

Rozpoczęto prace instalacyjne, które będą kontynuowane w najbliższym czasie.

prze2

Aktualizacja, 19.02. 2021 r.

Przepompownia

W ostatnich czasie zalano strop obiektu i rozebrano szalunek. Wyciągnięto także ścianki szczelne wokół budynku przepompowni. Po ustąpieniu mrozów Wykonawca przystąpi do wykonania izolacji.

Aktualizacja, 28.01.2021 r.

Na budowie przepompowni kontynuowane są prace związane z wykonaniem fundamentów. Wykonawca przygotowuje się do zalania stropu.

prze2

Aktualizacja, 17.11.2020 r.

Wykonawca dokonał rozbiórek pustostanów. Wykonano makroniwelację terenu. Dotychczas wykonano podrążenie ścianki szczelnej poprzez ustawienie grodzic stalowych wraz z rozporami zabezpieczającymi. Trwają prace związane z wykopem pod komorę przepompowni.

przep3

Aktualizacja, 7.09.2020 r.

Umowę na realizację zadania podpisano z firmą Strabag. Koszt inwestycji wyniesie ok. 2,4 mln złotych. Prace zakończą się w lipcu 2021 r.

Aktualizacja, 26.06.2020 r.

26 czerwca poznaliśmy oferty w przetargu na realizację zadania. Wpłynęły 4 oferty, z których najniższa opiewa na ok. 2,4 mln złotych. W budżecie zabezpieczono na ten cel 4 mln złotych. Oferty są obecnie analizowane.