Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Budowa ciągu widokowego oraz placu zabaw na terenie parku Na Zboczu w Gdańsku

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

Zakończyła się realizacja zadania polegającego na budowie ciągu widokowego oraz placu zabaw na terenie parku Na Zboczu w Gdańsku.

 

W ramach projektu powstał ciąg pieszy o nawierzchni z kostki betonowej, w tym: ciąg od ulicy Maryli do punktu widokowego, ciąg pieszy „serpentyna” oraz ciąg ze schodami od punktu widokowego do ulicy Łostowickiej. Inwestycja obejmowała m.in. budowę boiska do streetballa (zestaw do koszykówki) o nawierzchni poliuretanowej i budowę placu zabaw o nawierzchni piaskowej i poliuretanowej, na którym zamontowany został zestaw gimnastyczny, 2-osobowy bujak na sprężynie, wieża ze zjeżdżalnią, huśtawka pojedyncza tzw. ptasie gniazdo. Na terenie powstała także zewnętrzna siłownia zawierająca zestawy do ćwiczeń - motyl-wahadło, twister-narciarz biegowy. Zaaranżowana została zieleń, trawniki, mała architektura – ławki i kosze na śmieci.

Wykonawca: Usługi Ogólno-Budowlane Andrzej Dzienisz, 83-335 Borzestowo
Koszt realizacji: ok. 617 tys. zł
Czas realizacji: II kwartał 2018 r.


Widok przed rozpoczęciem realizacji zadania

(zdjęcia: materiały prasowe gdańsk.pl)


Widok po zakończeniu realizacji zadania


Stan realizacji prac 23.03.2018 r.

Na terenie budowy kontynuowane są prace związane z układaniem chodnika. Wykonawca przygotowuje się również do wykonania nawierzchni poliuretanowej w pobliżu punktu widokowego. Ponadto zakończono budowę schodów.


Stan realizacji prac 6.02.2018 r.

Na terenie inwestycji kontynuowane są prace związane z układaniem chodnika oraz przygotowywaniem placu widokowego.Stan realizacji prac 8.01.2018 r.

Obecnie na terenie budowy od strony ul. Łostowickiej układany jest chodnik wraz ze schodami. Trwają również prace przy budowie podjazdu dla osób niepełnosprawnych. Wykonawca przygotowuje się do montażu urządzeń siłowni plenerowej. Na miejscu powstanie też punkt widokowy z placem zabaw.Stan realizacji prac 18.12.2017 r.

DRMG podpisało z wykonawcą aneks na przedłużenie czasu realizacji zadania. Przewidywany czas zakończenia prac to marzec 2018 r. Obecnie na miejscu trwają prace przy budowie „serpentyny” oraz ciągu ze schodami od punktu widokowego do ulicy Łostowickiej. Zabezpieczane są również nasypy przy ciągu od ulicy Maryli.